Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 finale_mala_kopanaZa účasti nejlepších čtyř týmů z Prostějovska se na nové umělce v Dřevnovicích odehrálo okresní finále Poháru města Prostějova. Z celkového vítězství se nakonec radovali hráči DD Sportu, kteří tak bez ztráty bodu obhájili loňské vítězství před druhými SK Griffins 98 Prostějov, MK Brodkem u Prostějova a SK Dobrochovem. Sportovnímu svátku předcházel bohatý soutěžní program pro nejmenší obyvatele obce s předzápasem dřevnovických žáků.

Podruhé v řadě se okresní finále konalo v Dřevnovicích, tentokrát u příležitosti slavnostního otevření nového hřiště s umělým povrchem. Pod vedením rozhodcovské dvojice Krátký – Lízna se ve finálovém turnaji střetla mužstva systémem každý s každým. „Jsme rádi, že se nám podařilo dotáhnout tento projekt do konce, který vznikl již v roce 2004, ale jelikož se nám stále nedařilo získat dotace, rozhodli jsme se vybudovat toto víceúčelové hřiště z vlastních zdrojů. Původní rozpočet byl tři miliony třista tisíc, výběrovým řízením se nám podařilo získat nabídku o polovinu nižší. Již zaznamenáváme zájem široké veřejnosti, pro kterou za velice výhodných podmínek bude hřiště k dispozici. Zastupitelstvo bude schvalovat harmonogram v co nejbližší době, cena je stanovena na čtyřicet korun na hodinu pro čtyři hráče. Přeci jen to děláme hlavně pro lidi. Poděkování patří všem složkám v obci, které se na výstavbě podílely,“ přiblížila vznik projektu starostka Dřevnovic Bohumila Charvátová.

První utkání ovládli hráči Brodku u Prostějova, soupeřem jim byli borci z Dobrochova. Ve druhém deklasoval DD Sport oslabené Griffiny, pro které doplnění kádru v průběhu zápasu přišlo až příliš pozdě. Přesto si spravili chuť a v následujícím mači přehráli hráče z Brodku u Prostějova. Obhájci z DD Sportu si připsali další důležité vítězství v cestě za titulem, když v nervózním utkání přehráli dobrochovské plejery. Vítězstvím hned po sobě jdoucím zápase s Brodkem u Prostějova si zajistili celkový triumf a obhajobu loňského titulu. Po zisku nejcennější trofeje v letošním ligovém ročníku malé kopané tak DD Sport zaznamenali pomyslný „double“. Poslední zápas již prakticky nic neměnil na celkovém pořadí finálového turnaje, ve kterém si Griffini poradili s hráči Dobrochova. Finalisté převzali poháry z rukou předsedy komise pro sport, mládež a tělovýchovu Pavla Smetany, gratulace přidala také starostka Dřevnovic Bohumila Charvátová a předseda malé kopané na Prostějovsku Pavel Kočíb.

Výsledky:
MK Brodek u Prostějova - SK Dobrochov 3:2
DD Sport Dubany - SK Griffins 98 Prostějov 7:0
SK Griffins 98 Prostějov - MK Brodek u Prostějova 3:1
DD Sport Dubany - SK Dobrochov 4:2
MK Brodek u Prostějova - DD Sport Dubany 1:3
SK Griffins 98 Prostějov - SK Dobrochov 5:2

Pořadí:
1. DD Sport Dubany
2. SK Griffins 98 Prostějov
3. MK Brodek u Prostějova
4. SK Dobrochov

25 finala_poharu 25 finala_poharu2 25 finala_poharu3
25 finala_poharu4 25 finala_poharu5 25 finala_poharu6

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments