Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 finale_mala_kopanaZa účasti nejlepších čtyř týmů z Prostějovska se na nové umělce v Dřevnovicích odehrálo okresní finále Poháru města Prostějova. Z celkového vítězství se nakonec radovali hráči DD Sportu, kteří tak bez ztráty bodu obhájili loňské vítězství před druhými SK Griffins 98 Prostějov, MK Brodkem u Prostějova a SK Dobrochovem. Sportovnímu svátku předcházel bohatý soutěžní program pro nejmenší obyvatele obce s předzápasem dřevnovických žáků.

Podruhé v řadě se okresní finále konalo v Dřevnovicích, tentokrát u příležitosti slavnostního otevření nového hřiště s umělým povrchem. Pod vedením rozhodcovské dvojice Krátký – Lízna se ve finálovém turnaji střetla mužstva systémem každý s každým. „Jsme rádi, že se nám podařilo dotáhnout tento projekt do konce, který vznikl již v roce 2004, ale jelikož se nám stále nedařilo získat dotace, rozhodli jsme se vybudovat toto víceúčelové hřiště z vlastních zdrojů. Původní rozpočet byl tři miliony třista tisíc, výběrovým řízením se nám podařilo získat nabídku o polovinu nižší. Již zaznamenáváme zájem široké veřejnosti, pro kterou za velice výhodných podmínek bude hřiště k dispozici. Zastupitelstvo bude schvalovat harmonogram v co nejbližší době, cena je stanovena na čtyřicet korun na hodinu pro čtyři hráče. Přeci jen to děláme hlavně pro lidi. Poděkování patří všem složkám v obci, které se na výstavbě podílely,“ přiblížila vznik projektu starostka Dřevnovic Bohumila Charvátová.

První utkání ovládli hráči Brodku u Prostějova, soupeřem jim byli borci z Dobrochova. Ve druhém deklasoval DD Sport oslabené Griffiny, pro které doplnění kádru v průběhu zápasu přišlo až příliš pozdě. Přesto si spravili chuť a v následujícím mači přehráli hráče z Brodku u Prostějova. Obhájci z DD Sportu si připsali další důležité vítězství v cestě za titulem, když v nervózním utkání přehráli dobrochovské plejery. Vítězstvím hned po sobě jdoucím zápase s Brodkem u Prostějova si zajistili celkový triumf a obhajobu loňského titulu. Po zisku nejcennější trofeje v letošním ligovém ročníku malé kopané tak DD Sport zaznamenali pomyslný „double“. Poslední zápas již prakticky nic neměnil na celkovém pořadí finálového turnaje, ve kterém si Griffini poradili s hráči Dobrochova. Finalisté převzali poháry z rukou předsedy komise pro sport, mládež a tělovýchovu Pavla Smetany, gratulace přidala také starostka Dřevnovic Bohumila Charvátová a předseda malé kopané na Prostějovsku Pavel Kočíb.

Výsledky:
MK Brodek u Prostějova - SK Dobrochov 3:2
DD Sport Dubany - SK Griffins 98 Prostějov 7:0
SK Griffins 98 Prostějov - MK Brodek u Prostějova 3:1
DD Sport Dubany - SK Dobrochov 4:2
MK Brodek u Prostějova - DD Sport Dubany 1:3
SK Griffins 98 Prostějov - SK Dobrochov 5:2

Pořadí:
1. DD Sport Dubany
2. SK Griffins 98 Prostějov
3. MK Brodek u Prostějova
4. SK Dobrochov

25 finala_poharu 25 finala_poharu2 25 finala_poharu3
25 finala_poharu4 25 finala_poharu5 25 finala_poharu6

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments