Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 finale_mala_kopanaZa účasti nejlepších čtyř týmů z Prostějovska se na nové umělce v Dřevnovicích odehrálo okresní finále Poháru města Prostějova. Z celkového vítězství se nakonec radovali hráči DD Sportu, kteří tak bez ztráty bodu obhájili loňské vítězství před druhými SK Griffins 98 Prostějov, MK Brodkem u Prostějova a SK Dobrochovem. Sportovnímu svátku předcházel bohatý soutěžní program pro nejmenší obyvatele obce s předzápasem dřevnovických žáků.

Podruhé v řadě se okresní finále konalo v Dřevnovicích, tentokrát u příležitosti slavnostního otevření nového hřiště s umělým povrchem. Pod vedením rozhodcovské dvojice Krátký – Lízna se ve finálovém turnaji střetla mužstva systémem každý s každým. „Jsme rádi, že se nám podařilo dotáhnout tento projekt do konce, který vznikl již v roce 2004, ale jelikož se nám stále nedařilo získat dotace, rozhodli jsme se vybudovat toto víceúčelové hřiště z vlastních zdrojů. Původní rozpočet byl tři miliony třista tisíc, výběrovým řízením se nám podařilo získat nabídku o polovinu nižší. Již zaznamenáváme zájem široké veřejnosti, pro kterou za velice výhodných podmínek bude hřiště k dispozici. Zastupitelstvo bude schvalovat harmonogram v co nejbližší době, cena je stanovena na čtyřicet korun na hodinu pro čtyři hráče. Přeci jen to děláme hlavně pro lidi. Poděkování patří všem složkám v obci, které se na výstavbě podílely,“ přiblížila vznik projektu starostka Dřevnovic Bohumila Charvátová.

První utkání ovládli hráči Brodku u Prostějova, soupeřem jim byli borci z Dobrochova. Ve druhém deklasoval DD Sport oslabené Griffiny, pro které doplnění kádru v průběhu zápasu přišlo až příliš pozdě. Přesto si spravili chuť a v následujícím mači přehráli hráče z Brodku u Prostějova. Obhájci z DD Sportu si připsali další důležité vítězství v cestě za titulem, když v nervózním utkání přehráli dobrochovské plejery. Vítězstvím hned po sobě jdoucím zápase s Brodkem u Prostějova si zajistili celkový triumf a obhajobu loňského titulu. Po zisku nejcennější trofeje v letošním ligovém ročníku malé kopané tak DD Sport zaznamenali pomyslný „double“. Poslední zápas již prakticky nic neměnil na celkovém pořadí finálového turnaje, ve kterém si Griffini poradili s hráči Dobrochova. Finalisté převzali poháry z rukou předsedy komise pro sport, mládež a tělovýchovu Pavla Smetany, gratulace přidala také starostka Dřevnovic Bohumila Charvátová a předseda malé kopané na Prostějovsku Pavel Kočíb.

Výsledky:
MK Brodek u Prostějova - SK Dobrochov 3:2
DD Sport Dubany - SK Griffins 98 Prostějov 7:0
SK Griffins 98 Prostějov - MK Brodek u Prostějova 3:1
DD Sport Dubany - SK Dobrochov 4:2
MK Brodek u Prostějova - DD Sport Dubany 1:3
SK Griffins 98 Prostějov - SK Dobrochov 5:2

Pořadí:
1. DD Sport Dubany
2. SK Griffins 98 Prostějov
3. MK Brodek u Prostějova
4. SK Dobrochov

25 finala_poharu 25 finala_poharu2 25 finala_poharu3
25 finala_poharu4 25 finala_poharu5 25 finala_poharu6

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments