Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Už potřetí za sebou si fotbalisté zpříjemnili prázdniny letním Fino Cupem. Mezinárodní turnaj v malé kopané hraný 6. -7. července v Nemilanech měl letos rekordní účast, když nastoupilo 29 týmů. I letos se objevili kvalitní fotbalisté, například Martin Šustr, Filip Přikryl, Tomáš Mazouch, Miroslav Laštůvka či Tomáš Řehák. Vítěznou cenu 20.000,- Kč si z Nemilan nakonec odvezl tým Vítr z plachet, který ve finále porazil Griffins 98 PV 2:1.

Dvoudenní turnaj začal v sobotu boji ve skupinách, v neděli pak pokračovaly vyřazovací boje. Už ve čtvrtfinále skončili svoji pouť dvojnásobní vítězové, tým Vosy. Mezi poslední osmičku se prosadily tyto mančafty: AC Senička, Griffins 98 PV, Finger UP!, Nešvaři, Vítr z plachet (Kováč, Přikryl, Novotný, Koudelka), Vosy, Slavonín, Real HDO. V semifinále pak porazili Griffins 98 PV tým Slavonína a Nešvaři podlehli týmu Vítr z plachet. O třetí místo pak Nešvaři udolali Slavonín 1:0 brankou Juřátka. Bronz tak bral tým kolem bývalých hráčů Sigmy B a nyní převážně Uničova. Za Nešvary hráli mimo jiné Tomáš Řehák, Juřátek, Vejvoda, Laštůvka či Rajnoha. Ve finále vedli dlouho prostějovští Griffins 98 PV brankou Maděrky, ale Vítr z plachet dokázal brankami Paděry a Čampy duel otočit a turnaj vyhrát.

O vítězný pocit se s mediálním parterem OLOMOUCKÝM VEČERNÍKEM podělil hráč týmu Vítr z plachet a normálně hráč Sigmy Olomouc B Filip Přikryl. „Byl to skvěle zorganizovaný turnaj, zápasy byly hodně těžké a vyrovnané. Důležité, že jsme vyhráli, ve finále jsme si na soupeře věřili, a i když jsme prohrávali, tak jsme pořád doufali v obrat a nakonec to vyšlo.  Mančaft jsme složili před turnajem, některé kluky jsem poznal až tady, ale partu jsme stmelili po prvním dnu, kdy jsme oslavili vítězství ve skupině a nyní půjdeme slavit vítězství v turnaji,“ řekl vloni hráč Šumperka a na podzim opět hráč Sigmy Olomouc B. Za poražené finalisty zhodnotil účinkování svého týmu vedoucí mužstva Martin Popelka. „Byla to naše první účast na tomto turnaji a dotáhnout jej až do finále v tak nabité konkurenci je skvělé, jen malý krůček chyběl od celkového triumfu. Kluci to ale od prvního až po poslední zápas odmakali. Přeci jen bych chtěl poděkovat brankáři Šustrovi a mladíkům Jeřábkovi a Sečkářovi,“ neskrýval spokojenost Martin Popelka. A jak zhodnotil turnaj jeho ředitel Vlastimil Fiala? „Spokojeni jsme, hlavně s kvalitou zápasů a výkony hráčů, dalo se na to dívat, ale byly tady problémy s chováním některých týmů, z toho jsme zklamaní. Nakonec se všechno zvládlo, věřím, že příští rok přijede zase více týmů. Některé týmy nás zklamaly. Věřím, že do dalších ročníků se chování některých týmů změní, protože jinak budeme zvažovat, zda v turnajích pokračovat. Chtěli jsme turnaje pořádat pro radost z fotbalu, ale aby si někdo vykládal o Fino cupu, že se na něm týmy mlátí,“ řekl hodně zklamaný Vlastimil Fiala.

Na turnaj přivedl mladé rozhodčí z velké kopané, ale i ty někteří hráči nerespektovali. „Na sudí si všichni stěžovali. Nevím, nechceme sem tahat rozhodčí z futsalu, ale dáváme šanci mladým, kteří chtějí pískat. Že tady všichni po nich řvou, je věc druhá. Nevím, jestli je to tím, že se hraje o dvacet tisíc, jestli neumí prohrávat, nevím. Chtěli jsme to dělat pro radost z fotbalu, ale hráči si to neužívají,“ doplnil Fiala. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Michal Kovacs z vítězného týmu Vítr z plachet, nejlepším gólmanem slavonínský Martin Zabák a nejlepším střelcem Tomáš Řehák z celku Nešvaři.

Sestavy finalistů:

SK Griffins 98 Prostějov: Šustr - Naniáš, Hatle, Dvořák, Maděrka, Klimeš, Poláček, Popelka M., Popelka J., Jeřábek, Sečkář.

Sestava Vítr z plachet: Čech - Kovacs, Čampa, Martínek, Paděra, Novotný, Růžička, Přikryl, Koudelka.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments