Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Už potřetí za sebou si fotbalisté zpříjemnili prázdniny letním Fino Cupem. Mezinárodní turnaj v malé kopané hraný 6. -7. července v Nemilanech měl letos rekordní účast, když nastoupilo 29 týmů. I letos se objevili kvalitní fotbalisté, například Martin Šustr, Filip Přikryl, Tomáš Mazouch, Miroslav Laštůvka či Tomáš Řehák. Vítěznou cenu 20.000,- Kč si z Nemilan nakonec odvezl tým Vítr z plachet, který ve finále porazil Griffins 98 PV 2:1.

Dvoudenní turnaj začal v sobotu boji ve skupinách, v neděli pak pokračovaly vyřazovací boje. Už ve čtvrtfinále skončili svoji pouť dvojnásobní vítězové, tým Vosy. Mezi poslední osmičku se prosadily tyto mančafty: AC Senička, Griffins 98 PV, Finger UP!, Nešvaři, Vítr z plachet (Kováč, Přikryl, Novotný, Koudelka), Vosy, Slavonín, Real HDO. V semifinále pak porazili Griffins 98 PV tým Slavonína a Nešvaři podlehli týmu Vítr z plachet. O třetí místo pak Nešvaři udolali Slavonín 1:0 brankou Juřátka. Bronz tak bral tým kolem bývalých hráčů Sigmy B a nyní převážně Uničova. Za Nešvary hráli mimo jiné Tomáš Řehák, Juřátek, Vejvoda, Laštůvka či Rajnoha. Ve finále vedli dlouho prostějovští Griffins 98 PV brankou Maděrky, ale Vítr z plachet dokázal brankami Paděry a Čampy duel otočit a turnaj vyhrát.

O vítězný pocit se s mediálním parterem OLOMOUCKÝM VEČERNÍKEM podělil hráč týmu Vítr z plachet a normálně hráč Sigmy Olomouc B Filip Přikryl. „Byl to skvěle zorganizovaný turnaj, zápasy byly hodně těžké a vyrovnané. Důležité, že jsme vyhráli, ve finále jsme si na soupeře věřili, a i když jsme prohrávali, tak jsme pořád doufali v obrat a nakonec to vyšlo.  Mančaft jsme složili před turnajem, některé kluky jsem poznal až tady, ale partu jsme stmelili po prvním dnu, kdy jsme oslavili vítězství ve skupině a nyní půjdeme slavit vítězství v turnaji,“ řekl vloni hráč Šumperka a na podzim opět hráč Sigmy Olomouc B. Za poražené finalisty zhodnotil účinkování svého týmu vedoucí mužstva Martin Popelka. „Byla to naše první účast na tomto turnaji a dotáhnout jej až do finále v tak nabité konkurenci je skvělé, jen malý krůček chyběl od celkového triumfu. Kluci to ale od prvního až po poslední zápas odmakali. Přeci jen bych chtěl poděkovat brankáři Šustrovi a mladíkům Jeřábkovi a Sečkářovi,“ neskrýval spokojenost Martin Popelka. A jak zhodnotil turnaj jeho ředitel Vlastimil Fiala? „Spokojeni jsme, hlavně s kvalitou zápasů a výkony hráčů, dalo se na to dívat, ale byly tady problémy s chováním některých týmů, z toho jsme zklamaní. Nakonec se všechno zvládlo, věřím, že příští rok přijede zase více týmů. Některé týmy nás zklamaly. Věřím, že do dalších ročníků se chování některých týmů změní, protože jinak budeme zvažovat, zda v turnajích pokračovat. Chtěli jsme turnaje pořádat pro radost z fotbalu, ale aby si někdo vykládal o Fino cupu, že se na něm týmy mlátí,“ řekl hodně zklamaný Vlastimil Fiala.

Na turnaj přivedl mladé rozhodčí z velké kopané, ale i ty někteří hráči nerespektovali. „Na sudí si všichni stěžovali. Nevím, nechceme sem tahat rozhodčí z futsalu, ale dáváme šanci mladým, kteří chtějí pískat. Že tady všichni po nich řvou, je věc druhá. Nevím, jestli je to tím, že se hraje o dvacet tisíc, jestli neumí prohrávat, nevím. Chtěli jsme to dělat pro radost z fotbalu, ale hráči si to neužívají,“ doplnil Fiala. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Michal Kovacs z vítězného týmu Vítr z plachet, nejlepším gólmanem slavonínský Martin Zabák a nejlepším střelcem Tomáš Řehák z celku Nešvaři.

Sestavy finalistů:

SK Griffins 98 Prostějov: Šustr - Naniáš, Hatle, Dvořák, Maděrka, Klimeš, Poláček, Popelka M., Popelka J., Jeřábek, Sečkář.

Sestava Vítr z plachet: Čech - Kovacs, Čampa, Martínek, Paděra, Novotný, Růžička, Přikryl, Koudelka.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments