Dobré poledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Zápasy rozhodovaly i kuriozity
Rozhodně zajímavý vývoj měly některé zápasy na Haná Cupu. A část jich rozhodly také kuriózní momenty. Například FC 2 Litre dostal gól od soupeřova brankáře přes celou ruku, a to ještě z výhozu. Protesty části hráčů nebyly nic platné.
„Stalo se, gól mi nevadí. My si přijeli hlavně zahrát,“ uvedl trenér slovenského celku Richard Oravec. Jeho tým se nakonec probojoval poměrně daleko, skončil až v osmifinálové skupině.
Řadu zápasů pak rozhodly také standardní situace. Z nich padala řada gólů, často i když byly z půlky útočícího týmu. Hodně mohla pomoci i v zápase Chocně s Pivem. První jmenovaní měli po faulu možnost standardky, třináctka Pelin překopla elegantním lobem zeď, ale trefila jen břevno. Což se později ukázalo jako rozhodující. Penalta proměněná AC Romou pak rozhodla na poslední chvíli o hladkém postupu celku.

Příznivé počasí
Během pátku 5. července zavládlo nad Hanou, včetně Krumsína, pěkné počasí. Bylo mírně zataženo, ale teplo, ne horko ani dusno. V sobotu se to už trochu zhoršilo. Teploty se šplhaly ke třicítkám, horko a dusno pak ztěžovaly hráčům výkony. Bylo to vidět jak na spotřebě piva, tak, bohužel, na množství kelímků odhozených diváky.
„Počasí nám letos skutečně přálo,“ poznamenal k němu pořadatel Martin Ošťádal. Nic tak nepokazilo pracné udržování areálu, ani poslední zástřih trávníku, který byl samozřejmě zveřejněný na Instagramu události. O své stany se pak taktéž díky bezvětří nemuseli bát četní přespolní sportovci.

Fandové v akci
Při absenci prostějovského Relaxu byl jednoznačně největším táborem fanoušků ten mužstev AC Roma. Romové svým dvěma týmům udělali velmi dobrou, hlučnou kulisu čítající odhadem přes padesát diváků. A vzhledem k tomu, že jejich oblíbenci hráli na dvou vedle se nacházejících hřišť, nemuseli se ani přesunovat.
Aktivně se fandilo třeba ve skupině B, kde ale část týmů – například Olé tým a FC Radegast u Zacha – brala akci s viditelnou nadsázkou, stejně jako jejich fanoušci. Naopak početné a po každé brance mohutně slavící obecenstvo si dovezl Hlučín. Nakonec diváci tomuto celku dopomohli až k účasti ve čtvrtfinále.
Bonusem pro turnaj budiž, že i přes vypjatost některých zápasů nemuseli rozhodčí ani pořadatelé řešit žádné vážnější konflikty jak mezi hráči, tak právě mezi fanoušky.

Individuální ocenění
Tradičně organizátoři Krumsínského Haná Cupu neopomněli udělit individuální ceny, o jejichž držitelích rozhodli členové pořadatelského týmu společně s patronkou turnaje, exsenátorkou Boženou Sekaninovou.
Nejlepším rozhodčím se stal Dušan Vachutka, který přitom málem před vyhlašováním odjel. Nejlepším brankářem organizátoři právem vyhlásili Lukáše Učně z FC Dynamo Čížovky, který v semifinále velmi pomohl svému týmu k postupu přes AC Roma. Nejlepším střelcem se stal Lukáš Kaďorek z FC Pivo. A velký potlesk od svých spoluhráčů i soupeřů nakonec sklidil Patrik Gábor, který byl vyhlášený nejlepším hráčem turnaje. Gratulujeme! 


 


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments