Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Zápasy rozhodovaly i kuriozity
Rozhodně zajímavý vývoj měly některé zápasy na Haná Cupu. A část jich rozhodly také kuriózní momenty. Například FC 2 Litre dostal gól od soupeřova brankáře přes celou ruku, a to ještě z výhozu. Protesty části hráčů nebyly nic platné.
„Stalo se, gól mi nevadí. My si přijeli hlavně zahrát,“ uvedl trenér slovenského celku Richard Oravec. Jeho tým se nakonec probojoval poměrně daleko, skončil až v osmifinálové skupině.
Řadu zápasů pak rozhodly také standardní situace. Z nich padala řada gólů, často i když byly z půlky útočícího týmu. Hodně mohla pomoci i v zápase Chocně s Pivem. První jmenovaní měli po faulu možnost standardky, třináctka Pelin překopla elegantním lobem zeď, ale trefila jen břevno. Což se později ukázalo jako rozhodující. Penalta proměněná AC Romou pak rozhodla na poslední chvíli o hladkém postupu celku.

Příznivé počasí
Během pátku 5. července zavládlo nad Hanou, včetně Krumsína, pěkné počasí. Bylo mírně zataženo, ale teplo, ne horko ani dusno. V sobotu se to už trochu zhoršilo. Teploty se šplhaly ke třicítkám, horko a dusno pak ztěžovaly hráčům výkony. Bylo to vidět jak na spotřebě piva, tak, bohužel, na množství kelímků odhozených diváky.
„Počasí nám letos skutečně přálo,“ poznamenal k němu pořadatel Martin Ošťádal. Nic tak nepokazilo pracné udržování areálu, ani poslední zástřih trávníku, který byl samozřejmě zveřejněný na Instagramu události. O své stany se pak taktéž díky bezvětří nemuseli bát četní přespolní sportovci.

Fandové v akci
Při absenci prostějovského Relaxu byl jednoznačně největším táborem fanoušků ten mužstev AC Roma. Romové svým dvěma týmům udělali velmi dobrou, hlučnou kulisu čítající odhadem přes padesát diváků. A vzhledem k tomu, že jejich oblíbenci hráli na dvou vedle se nacházejících hřišť, nemuseli se ani přesunovat.
Aktivně se fandilo třeba ve skupině B, kde ale část týmů – například Olé tým a FC Radegast u Zacha – brala akci s viditelnou nadsázkou, stejně jako jejich fanoušci. Naopak početné a po každé brance mohutně slavící obecenstvo si dovezl Hlučín. Nakonec diváci tomuto celku dopomohli až k účasti ve čtvrtfinále.
Bonusem pro turnaj budiž, že i přes vypjatost některých zápasů nemuseli rozhodčí ani pořadatelé řešit žádné vážnější konflikty jak mezi hráči, tak právě mezi fanoušky.

Individuální ocenění
Tradičně organizátoři Krumsínského Haná Cupu neopomněli udělit individuální ceny, o jejichž držitelích rozhodli členové pořadatelského týmu společně s patronkou turnaje, exsenátorkou Boženou Sekaninovou.
Nejlepším rozhodčím se stal Dušan Vachutka, který přitom málem před vyhlašováním odjel. Nejlepším brankářem organizátoři právem vyhlásili Lukáše Učně z FC Dynamo Čížovky, který v semifinále velmi pomohl svému týmu k postupu přes AC Roma. Nejlepším střelcem se stal Lukáš Kaďorek z FC Pivo. A velký potlesk od svých spoluhráčů i soupeřů nakonec sklidil Patrik Gábor, který byl vyhlášený nejlepším hráčem turnaje. Gratulujeme! 


 


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments