Dobré poledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Zápasy rozhodovaly i kuriozity
Rozhodně zajímavý vývoj měly některé zápasy na Haná Cupu. A část jich rozhodly také kuriózní momenty. Například FC 2 Litre dostal gól od soupeřova brankáře přes celou ruku, a to ještě z výhozu. Protesty části hráčů nebyly nic platné.
„Stalo se, gól mi nevadí. My si přijeli hlavně zahrát,“ uvedl trenér slovenského celku Richard Oravec. Jeho tým se nakonec probojoval poměrně daleko, skončil až v osmifinálové skupině.
Řadu zápasů pak rozhodly také standardní situace. Z nich padala řada gólů, často i když byly z půlky útočícího týmu. Hodně mohla pomoci i v zápase Chocně s Pivem. První jmenovaní měli po faulu možnost standardky, třináctka Pelin překopla elegantním lobem zeď, ale trefila jen břevno. Což se později ukázalo jako rozhodující. Penalta proměněná AC Romou pak rozhodla na poslední chvíli o hladkém postupu celku.

Příznivé počasí
Během pátku 5. července zavládlo nad Hanou, včetně Krumsína, pěkné počasí. Bylo mírně zataženo, ale teplo, ne horko ani dusno. V sobotu se to už trochu zhoršilo. Teploty se šplhaly ke třicítkám, horko a dusno pak ztěžovaly hráčům výkony. Bylo to vidět jak na spotřebě piva, tak, bohužel, na množství kelímků odhozených diváky.
„Počasí nám letos skutečně přálo,“ poznamenal k němu pořadatel Martin Ošťádal. Nic tak nepokazilo pracné udržování areálu, ani poslední zástřih trávníku, který byl samozřejmě zveřejněný na Instagramu události. O své stany se pak taktéž díky bezvětří nemuseli bát četní přespolní sportovci.

Fandové v akci
Při absenci prostějovského Relaxu byl jednoznačně největším táborem fanoušků ten mužstev AC Roma. Romové svým dvěma týmům udělali velmi dobrou, hlučnou kulisu čítající odhadem přes padesát diváků. A vzhledem k tomu, že jejich oblíbenci hráli na dvou vedle se nacházejících hřišť, nemuseli se ani přesunovat.
Aktivně se fandilo třeba ve skupině B, kde ale část týmů – například Olé tým a FC Radegast u Zacha – brala akci s viditelnou nadsázkou, stejně jako jejich fanoušci. Naopak početné a po každé brance mohutně slavící obecenstvo si dovezl Hlučín. Nakonec diváci tomuto celku dopomohli až k účasti ve čtvrtfinále.
Bonusem pro turnaj budiž, že i přes vypjatost některých zápasů nemuseli rozhodčí ani pořadatelé řešit žádné vážnější konflikty jak mezi hráči, tak právě mezi fanoušky.

Individuální ocenění
Tradičně organizátoři Krumsínského Haná Cupu neopomněli udělit individuální ceny, o jejichž držitelích rozhodli členové pořadatelského týmu společně s patronkou turnaje, exsenátorkou Boženou Sekaninovou.
Nejlepším rozhodčím se stal Dušan Vachutka, který přitom málem před vyhlašováním odjel. Nejlepším brankářem organizátoři právem vyhlásili Lukáše Učně z FC Dynamo Čížovky, který v semifinále velmi pomohl svému týmu k postupu přes AC Roma. Nejlepším střelcem se stal Lukáš Kaďorek z FC Pivo. A velký potlesk od svých spoluhráčů i soupeřů nakonec sklidil Patrik Gábor, který byl vyhlášený nejlepším hráčem turnaje. Gratulujeme! 


 


Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-