Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Třináctý ročník turnaje v malé kopané COPA Vrbátky 2019 byl účastnicky skromný, hrálo jej pouze pět mužstev. A stejně jako v předchozích dvou letech se stal kořistí týmu Mumuland, který tohle už tradiční klání v útulném areálku na hřišti s umělým povrchem ovládl celkově počtvrté. Naprosto suverénně.

V systému deseti střetnutí každý s každým rozhodoval o celkovém vítězi devátý zápas. Zatímco výše zmíněnému Mumulandu stačila remíza, pořádající FK Vrbátky musely vyhrát. Celý mač ale tahaly za kratší konec herního provazu, nad vodou je držely především skvělé zákroky gólmana. Uprostřed druhého poločasu však obhájci velkého putovního poháru skórovali z rychlého protiútoku, následně přidali stejným způsobem ještě dvě trefy. Aby po výsledku 3:0 zaslouženě triumfovali.
„Jsme parta místních kluků z Vrbátek doplněná o brankáře z Prostějova, která se schází většinou pouze jednou za rok právě na tenhle domácí turnaj. Jinde hráváme malou kopanou minimálně, tady na Copě si to ale pokaždé užíváme. Momentálně je to spíš menší akce na pohodu, bez nějakých větších emocí. Za další vítězství jsme každopádně rádi,“ pověděl Večerníku Jan Pospíšil za Mumuland tvořený z poloviny hráči velkého fotbalu působících v nižších soutěžích FAČR.
V závěrečném duelu se na konečné druhé místo mohl vyšvihnout kolektiv s názvem Moravanka, kdyby porazil výběr FC Kájuš bojující o posun na třetí pozici v případě své výhry. Jenže mač dopadl nerozhodně 1:1 a remíza udržela na stříbrné příčce domácí FK Vrbátky. „Za druhé místo jsme určitě rádi, první čtyři týmy byly herně kvalitní a dost vyrovnané. Hlavně nás těší, že třináctý COPA Vrbátky proběhl bez problémů, v dobré kamarádské atmosféře. V minulosti jsme mívali až patnáct účastníků, zatímco letos jsme to pojali spíš komorněji a bez stresů. Teď všichni společně posedíme do večera, možná až do noci u dobrého jídla a pití,“ zhodnotil s úsměvem za organizátory z FK Petr Slamenec.
Jako obvykle turnaj zpestřil vtipný doprovodný program, například poobědová soutěž v pití piva na rychlost brčkem či odpolední soutěž v co nejrychlejším pojídání tatranek.

COPA VRBÁTKY 2019

Výsledky
FC Kájuš – Biskupice 4:1, Moravanka – Mumuland 2:3, Biskupice – FK Vrbátky 2:6, FC Kájuš – Mumuland 0:2, Moravanka – FK Vrbátky 3:3, Biskupice – Mumuland 1:10, FC Kájuš – FK Vrbátky 1:2, Biskupice – Moravanka 0:11, FK Vrbátky – Mumuland 0:3, FC Kájuš – Moravanka 1:1.
Konečná tabulka
1. Mumuland 4 0 0 18:3 12
2. FK Vrbátky 2 1 1 11:9 7
3. Moravanka 1 2 1 17:7 5
4. FC Kájuš 1 1 2 6:6 4
5. Biskupice 0 0 4 4:31 0

Sestava vítězného Mumulandu
Roman Konečný, Brandon Nguyen, Tomáš Olej, Josef Petružela, Jan Pospíšil, Pavel Kucharčuk, Šimon Abrahám, Petr Dostál.

Nejlepší střelec
Jan Kováč (Moravanka) 11 gólů.

Nejlepší brankář
Roman Konečný (Mumuland).

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-