Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 trebisovRok se sešel s rokem a Hanácká kopačka absolvovala druhý ročník. Přestože figurovalo ve startovní listině šest nových týmů, finálové obsazení bylo prakticky stejné. Obhájce z Nových Sadů se popasoval s východoslovenským výběrem, který tentokrát nastoupil pod hlavičkou Trebišova. Slovenkám se podařila odveta, když rivala přetlačily v penaltovém rozstřelu. Bronzovou příčku zabralo Valašské Meziříčí, nepopulární brambory putují do Jablonce nad Nisou.

Sobota: favorité postupují

První hrací den patřil dvěma základním skupinám o šesti týmech, které se praly o osm postupových míst do nedělního čtvrtfinále. V áčku kraloval Jablonec nad Nisou, jenž ztratil za jedinou remízu a čtyři zbývající zápasy vyhrál. Druhou příčku si uhrál Trebišov, třetí skončil po slabším rozjezdu posílený Kostelec. Poslední volnou vstupenku si pak pohlídal Štramberk. Černý Petr zbyl Valašské Klobouky a mladý rezervní celek Nových Sadů.

Pořadí skupiny A: 1. FK Jablonec n./N 13 bodů/skóre 14:1 (- Trebišov 2:0,- Kostelec 4:0,- Štramberk 1:1,- V. Klobouky 3:0,- N. Sady „B“ 4:0). 2. W.F.G. Trebišov 10/13:7 (- Kostelec 3:0,- Štramberk 2:2,- V. Klobouky 3:1,- N. Sady „B“ 5:2). 3. FC Kostelec n. H. 9/11:8 (- Štramberk 4:1,- V. Klobouky 2:0,- N. Sady „B“ 5:0). 4. TJ Kotouč Štramberk 8/8:8 (- V. Klobouky 2:0,- N. Sady „B“ 2:1). 5. Spartak Valašské Klobouky 3/3:11 (- N. Sady „B“ 2:1). 6. FK Nové Sady „B“ 0/4:19.

Druhou grupu ovládly podle očekávání zkušené plejerky Nových Sadů, které neinkasovaly jedinou branku. Druhý postupový post si pohlídalo velmi solidně hrající Valašské Meziříčí, které doprovodily brněnské Komety a FK Jehnědí. Trunajová stopka pak byla vystavena Mnichovu Hradišti a Zámrsku, jehož hráčky jako jediné nepoznaly gólovou radost.

Pořadí skupiny B: 1. FK Nové Sady „A“ 13/14:0 (- Val. Meziříčí 0:0,- Komety 2:0,- Jehnědí 1:0,- Mn. Hradiště 7:0,- Zámrsk 4:0). 2. TJ Valašské Meziříčí 11/10:1 (- Komety 2:0,- Jehnědí 3:0,- Mn. Hradiště 1:1,- Zámrsk 4:0). 3. Komety Brno 7/9:5 (- Jehnědí 2:0,- Mn. Hradiště 7:1,- Zámrsk 0:0). 4. FK Jehnědí 1980 6/4:6 (- Mn. Hradiště 3:0,- Zámrsk 1:0). 5. DFK Mn. Hradiště 4/3:18 (- Zámrsk 1:0). 6. SK Zámrsk 1/0:10.

Neděle: předčasný konec domácích

Nedělní dopoledne patřilo čtvrtfinálovým skupinám po čtyřech družstvech. V céčku živily naděje na loňský bronzový úspěch i kostelecké fotbalistky. Jejich šance však rapidně poklesly po dvou porážkách (Jablonec, Val. Meziříčí). Vítězství 2:1 s Jehnědím dávalo ještě naději, ale v posledním duelu uhrálo Valašské Meziříčí potřebnou plichtu s Jabloncem, která posunovala mezi elitní čtyřku obě družstva.

ČF skupina „C“: 1. FK Jablonec n./N. 7/7:3 (- V. Meziříčí 2:2,- Kostelec 3:1,- Jehnědí 2:0). 2. TJ Val. Meziříčí 4/4:4 (- Kostelec 2:1,- Jehnědí 0:1). 3. FC Kostelec n. H. 3/4:6 (- Jehnědí 2:1). 4. FK Jehnědí 1980 3/2:4.

V déčku si to rozdávaly tři celky až do poslední minuty závěrečného zápasu. Dvěma výhrami se kvalifikovaly dál Nové Sady, další dva celky Štramberk a Trebišov však nasbíraly stejný počet bodů jako obhájkyně. Bez zisku byť jediného pak zůstaly brněnské Komety. O postupu Nových Sadů a Trebišova muselo rozhodovat celkové skóre, smolíčkem byl Štramberk.

ČF skupina „D“: 1. FK Nové Sady „A“ 6/9:4 (- Trebišov 2:3,- Štramberk 2:0,- Komety 5:1). 2. W.F.G. Trebišov 6/8:5 (- Štramberk 1:3,- Komety 4:0). 3. TJ Kotouč Štramberk 6/5:4 (Komety 2:1). 4. Komety Brno 0/2:11.

Poprvé na penalty

Závěrečné semifinálové play off přineslo hodně dramatickou podívanou. V prvním případě si Nové Sady poradily s Valašským Meziříčím 4:1. Ve druhém se však po vyrovnaném boji musely po remíze 1:1 poprvé v historii kopat penalty. V těch byl úspěšnější Trebišov, který tak poslal silný Jablonec do boje o bronz. V utkání zklamaných se lépe motivovaly hráčky Valašského Meziříčí, které zvítězily nejtěsnějším poměrem 1:0.

Finále mělo říz!

Podruhé v jednom dni zkřížily kopačky Nové Sady s Trebišovem. Zatímco v duelu čtvrtfinálové skupiny padlo pět gólů, finále bylo pochopitelně na branky chudší. Trebišovanky se ujaly vedení zásluhou Tamary Koflanovičové, Olomoučanky však zanedlouho dokázaly odpovědět únikem Hanky Lexové - 1:1. Nové Sady měly zvláště ve druhé půli několik stoprocentních loženek, ale nevyužily je. V závěru pak mohla odpálit zlatou slovenskou radost Zuzka Fialová, ale její hlavičku reflexívně vytáhla Kristýna Pikartová. O držiteli hlavní trofeje tak musely rozhodovat penalty, ve kterých se dvakrát blýskla trebišovská gólmanka Terézia Holanová. Pikartová zneškodnila jen jeden pokus a tak v Kostelci mohla naplno vytrysknout vítězná radost východoslovenek.

„Neřekl bych, že vyhrál výrazně lepší tým, bylo to hodně o štěstí. Kompletní semifinálová čtyřka byla ohromně vyrovnaná. Vyhrát mohl opravdu kdokoliv,“ komentoval Zdeněk Vysloužil, ředitel turnaje.

„Myslely jsme, že se nám podaří obhajoba, ale jsme šťastné i za to druhé místo,“ řekla Alžběta Černušková, fotbalistka Nových Sadů, vyhlášená nejlepší hráčkou Hanácké kopačky.

„Jsem velmi šťastný, vůbec jsme s tím nepočítali. Navíc jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli vůbec přijedeme, protože nás stíhají určité ekonomické potíže. V Kostelci se nám už loni velmi líbilo, tak jsme nakonec dorazili a bylo z toho vítězství,“ usmíval se Stano Lukčík, trenér vítězného souboru.

Kostelecký turnaj také oceňuje největší individuality. Nejlepší střelkyní se stala Pavla Trojáková z Jablonce, brankářkou Silva Neradilová z Valašského Meziříčí, hráčkou Alžběta Černušková z Nových Sadů. Dívčí turnaj je také přehlídkou ženské krásy, proto se každoročně odborná komise snaží vybrat i miss turnaje. Letos se jí stala Denisa Holinská z Jablonce, I. vicemiss Nikola Urbanová (Kostelec) a II. Vicemiss Terézie Holanová z Trebišova.

Velké poděkování patří sudím, neboť celý turnaj prakticky bez chyb odřídili Jiří Němec, Petr Dokoupil, Radek Fojtek a Petr Antoníček.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments