Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak už Večerník informoval, jarní fáze okresních soutěží v malé kopané ČUS Prostějovska 2019/2020 byla kvůli epidemii koronaviru odložena na neurčito. Nyní už však existuje předběžný plán, jak by se aktuální sezóna dala reálně dokončit.

Původně mělo jaro v menší odnoži velkého fotbalu odstartovat na území našeho regionu 11. dubna. Dodržení termínového rozpisu ale logicky znemožnila nákaza COVID-19 a s ní související vládní restrikce. Leč momentálně se omezení postupně rozvolňují, tím pádem se i otevřela šance obě ligy mužů dohrát. „Vznikl nápad, že bychom jarní část čítající čtyři turnajová kola v první i druhé lize odehráli během čtyř červnových víkendů poté, co dojde k plánovanému většímu uvolnění všech nařízení vlády ČR. Včetně možnosti shromažďování aspoň padesáti osob na jednom místě, do čehož bychom byli schopni se vejít,“ řekl Večerníku předseda MK při ČUS PV Pavel Kočíb.
„Prvoligisté by hráli ve zmíněném červnu sobota, neděle, sobota, neděle a druholigisté naopak, tedy neděle, sobota, neděle, sobota. Ze šestnácti účastníků našich soutěží se však k tomuto návrhu vyjádřily zatím jen čtyři kluby, ostatní ještě ne. Potřebujeme stanovisko všech a teprve pak můžeme rozhodnout, jestli zkusíme letošní sezónu takovým způsobem dokončit. Nebo zůstane tento ročník nedohraný,“ upřesnil Kočíb. (son)

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-