Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na stole už delší dobu leží varianta, jak po uvolnění vládních opatření proti nákaze COVID-19 dokončit během června momentálně přerušené okresní soutěže v malé kopané ČUS Prostějovska 2019/2020. Rozhodnutí, zda jarní část bude či nebude takovým způsobem uskutečněna, však pořád chybí.


„Na daný návrh možného dohrání soutěží dosud reagovalo jen šest klubů ze šestnácti. Musíme se spojit s místopředsedou Bobem Krátkým, zjistit stanovisko ostatních oddílů a domluvit se, jestli má za současných podmínek cenu do toho jít nebo ne,“ řekl Večerníku šéf výkonného výboru malé kopané ČUS PV Pavel Kočíb.
Souběžně se už řeší také podoba okresních soutěží v příští sezóně 2020/2021, kdy by současné postavení mužstev na základě dlouhodobého výkonnostního modelu (1. liga, 2. liga) nahradilo v zájmu ekonomických úspor rozdělení týmů do dvou územních skupin Východ a Západ.
„Na podzim by proběhla základní část a čtyři nejlepší celky z obou skupin by postoupily do jarní nadstavby o titul i medaile, zatímco ostatní by na jaře hrály o umístění na deváté až šestnácté pozici. Ohledně herního systému dalšího ročníku ale máme ještě dost času, teď musíme hlavně vyřešit osud aktuální sezóny,“ zdůraznil Kočíb. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-