Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vypadá to, že minimálně do podzimu se v prostějovském regionu budeme muset obejít bez soutěžních zápasů v oblíbené odnoži velkého fotbalu. První podstatnou a v tuto chvíli už jistou informací je, že Krumsínský Haná Cup 2020 coby největší turnaj v malé kopané na Prostějovsku letos neproběhne. V obvyklém termínu státních svátků zkraje července se měl uskutečnit 23. ročník tradiční akce, bohužel však nebude.

„Hlavním důvodem není strach z nákazy koronavirem, ale spíš možné problémy a komplikace v souvislosti s hygienickými opatřeními. Kdo ví, jak v létě všechno bude,“ odtušil hlavní organizátor Krumsínského Haná Cupu Martin Ošťádal s tím, že Večerníku brzy poskytne obsáhlejší oficiální vyjádření.
Nijak slibně to momentálně nevypadá ani s odehráním jarní části okresních lig v malé kopané 2019/20 ČUS Prostějovska. Odvetná fáze obou soutěží měla původně odstartovat začátkem dubna, leč epidemie koronaviru vše odložila. Postupem času vznikl při uvolňovaných opatřeních náhradní plán, že by jarní část mohla být dokončena během čtyř červnových víkendů. Nyní to ovšem pro změnu vypadá spíš na předčasné ukončení celé sezóny. „Domluvili jsme se s místopředsedou Bobem Krátkým, že ještě počkáme do závěru května na další vývoj situace, mimo jiné i v nákazou postižené Otinovsi. Poté v rámci výkonného výboru definitivně rozhodneme,“ sdělil šéf malé kopané ČUS PV Pavel Kočíb.
Co se týče dalších letních turnajů, které se v regionu každoročně konají (například Metle Cup v Otaslavicích, Mexico Cup ve Víceměřicích, COPA Vrbátky a mnohé jiné), zdá se jejich letošní osud rovněž zpečetěn. Nikomu z organizátorů se do pořádání za současných nejistých podmínek logicky nechce, účastníci i fandové si tak pravděpodobně budou muset počkat až na příští rok. A pokud se přece jen někde odhodlají své klání uskutečnit, ve Večerníku se to včas dozvíte. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-