Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Spousta turnajů letošní ročník odpískala, malá kopaná dostala velkou ránu. Dočasně zmizel například Haná Cup. Nicméně v Otaslavicích mají pro strach uděláno. A tak ani rok 2020 nemohl zůstat bez dalšího ročníku Metle Cupu. Druhý největší turnaj na Prostějovsku se tentokrát udál za účasti patnácti družstev. A i letos to byla podívaná.

Pořadatelé se už před turnajem museli potýkat s několika problémy. Tím prvním byly odhlášky týmů. Zatímco v jednom případě se tak stalo několik dní dopředu, v tom druhém to bylo jen několik desítek hodin. A tak přišla na řadu improvizace, oproti očekávání například vznikl „B“ tým domácích Otaslavic. Organizátorům se i díky tomu nakonec povedlo naplnit kapacitu turnaje, a sice patnáct týmů. Jako větší problém se ukázal déšť, všechny přítomné pořádně potrápil. A místy to vypadalo, že si počasí počíná až škodolibě, ve chvíli, kdy už to vypadalo, že pršet přestane, spustil se s větší intenzitou znovu.
Přesto všechno po půl desáté vyrazilo do akce prvních šest týmů. Přičemž bylo od začátku jasné, kdo bude platit za favorita a kdo za outsidera. Asi nejméně pohledný fotbal předváděl tým Penam, který sice patří k pravidelným účastníkům, ale přesto každoročně utrpí debakly. Třeba v týmu Lany mělo mužstvo velké štěstí a hlavně dobře postavenou brankovou konstrukci, protože do ní míč opakovaně udeřil. Přesto ale skončil s nulou na kontě. Podobně se vedlo také Olé týmu a FC Daniel, i když tohle mužstvo se prezentovalo obětavou obranou na hranici možností. Naopak skvělým představením byl souboj Aristonu s Litrpoolem, dvěma tradičními mančafty, co pravidelně obrážejí turnaje.
O atmosféru se nejen při základní skupině starali zejména příznivci domácích týmů a AC Roma. Ta se prezentovala velmi dobrým výkonem a tým v sestavě s loni nejlepším hráčem turnaje Patrikem Gáborem předváděl odhodlané výkony. Zejména proti Otaslavicím to bylo velké drama, kdy se hostujícímu celku podařilo otočit průběžný stav 0:2. „B“ tým Otaslavic pak zase předváděl skvělé brankářské výkony svého gólmana, směrem dopředu mu to naopak nelepilo. To se ale nedá říci o Brodku u Prostějova. Tým v jasně modrých dresech dokázal soupeře udolat kombinací a taky řadou povedených střel z úhlu. Celkově, i nebýt vuvuzel, nabídla základní skupina zajímavou a kvalitní podívanou. Kromě deště pak byla kaňkou akorát skutečnost, že některé zápasy musely být kontumovány.
Čtvrtfinále
Po skupinové fázi bylo jasné, že mezi nejlepších osm celků se dostanou všichni hlavní favorité turnaje. Hned první čtvrtfinálový duel přinesl velké překvapení. Domácí mužstvo, které se skupinou spíše protrápilo, zapnulo na zcela jiný level a dokázalo si nebojácným výkonem poradit s jedním z hlavních favoritů turnaje Litrpoolem o dvě branky. Ve stejném čase se odehrával také boj mezi Aristonem a Držovicemi, při němž Ariston bez větších problémů potvrdil svou roli a výsledkem čtyři nula prošel hladce do boje o medaile.
Po skončení prvních čtvrtfinále následovala další, boje slibovaly zajímavé zápasy, což se také potvrdilo. Chop Pot jakožto obhájce loňského triumfu narazil na Brodek u PV, který se na Metle Cup vrátil po krátké odmlce. I když byl spíše favorizován obhájce titulu, na hřišti panovala velice vyrovnaná bitva, kde dokonce Brodek sahal po vítězství. Chop Pot ale dokázal vyrovnat a v penaltovém rozstřelu si počínal lépe než soupeř. Překvapení se tak nakonec nekonalo, i když viselo ve vzduchu. Poslední vstupenku do čtvrtfinále pro sebe uzmul celek Mrdokleče. Ten si dokázal poradit s vítězem skupiny C AC Roma celkem jednoznačným poměrem pět dva. Nutno ovšem podotknout, že zápas byl velmi vyrovnaný a náskok navýšil tým až ke konci duelu.
Semifinále
V prvním semifinále se utkalo domácí mužstvo s Aristonem. K tomuto duelu se také trochu uklidnilo počasí. Poločas utkání skončil jednobrankovým vedením Aristonu, o které se postaral Prášil. S Otaslavicemi to nevypadalo dobře, ale ve druhé půli předvedly famózní obrat během dvou minut, kdy se nejprve prosadil Šatný a o chvíli později kapitán Vogl. Ariston tlačil a nepůjčoval moc domácím míč, ale „Metle“ odolaly bez větších obtíží a mohly slavit první postup do finále na tomto turnaji.
Na vedlejším hřišti se připravila mužstva Mrdokleče a Chop Pot, aby se utkala o místenku k domácím do finále. Zápas začaly daleko lépe Mrdokleče a dostaly se zásluhou Pšikala do vedení, které celý zápas udržovaly. I když se podařilo skórovat dvakrát i Chop Potu, Mrdokleče byly v tomto úspěšnější a skórovaly čtyřikrát. Obhájcům titulu tak zbyl zápas „pouze“ o třetí místo a Mrdokleče se mohly těšit na souboj s domácími plejery.
O 3. místo
Souboj dvou poražených sliboval uvolněný zápas se spoustou šancí, jak to obvykle bývá. Opak byl ale pravdou, hrála se opravdová bitva plná spíše drsných zákroků než fotbalové krásy. Tento způsob fotbalu vyhovoval daleko více Aristonu a Chop Pot se nakonec musel smířit s až čtvrtým místem po porážce 1:3. Ani v Aristonu ale nevládla úplná spokojenost, přece jen se viděl spíše ve finále.
Finále
Finálový souboj přinesl pro obě mužstva premiéru na tomto turnaji. První minutky byly oťukávácí, oba celky zjišťovaly, co si mohou zhruba dovolit. Do velkých šancí se navíc moc nikdo nepouštěl. Vše odšpuntoval nejlepší střelec turnaje Jan Pšikal, který se dostal k zakončení a otevřel skóre pro Mrdokleče – 0:1. Ještě do poločasu bylo v táboře Mrdoklečí veseleji. Znovu se prosadil totiž Pšikal, když se krásně uvolnil a nedal brankáři Otaslavic šanci – 0:2. Ten samý hráč nakonec zkompletoval hattrick, když i ve třetí šanci věděl, co s míčem udělat.
Do druhé půle to tak vypadalo, že je zápas rozhodnutý. „Metle“ to ale nevzdaly a ještě vyždímaly zbytky sil. Po chvíli se podařilo snížit po krásné akci Šatnému. Mrdokleče byly najednou zalezlé a hrály údržbu. I přesto se ale domácí dostávali do velkých příležitostí. Zlomový moment přišel asi pět minut před koncem, kdy se nepodařilo vsítit kontaktní branku Voglovi, který jen orazítkoval tyč. Po této šanci už bylo zřejmě o vítězi rozhodnuto a zápas už tak spíše čekal na konečný hvizd.
Play-off letošního Metle Cupu jednoznačně snese označení bojovné. Terén byl po celodenním vydatném dešti velmi promáčený, i tak ale nechyběly pohledné akce, o které se postarala všechna mužstva vyřazovacích bojů.
Slavnostní vyhlášení se kvůli dešti muselo letos premiérově uskutečnit v prostorách sokolovny místo klasického pódia. Velmi hezké ceny si odnesla první čtyři mužstva turnaje. Individuální ocenění převzal brankář Petr Švéda, nejlepší střelec z vítězného mužstva Jan Pšikal a nejlepší hráč turnaje Jan Všianský z bronzového Aristonu. Po skončení turnaje pokračovala zábava na sále, kterou zprostředkoval Michal David revival. Nechyběla ani udírna a dostatek piva. 

 

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-