Dobrý večer, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
48 koudelka 1

FOTO: V černohorském městě Herceg Novi proběhl evropský šampionát v malé kopané, sportu, který sice není příliš medializován, ale o to více rozšířen. Na mezinárodní scéně je v něm Česká Republika poměrně dost úspěšná, první mistrovství dokonce vyhrála. 

Mezi patnáctkou reprezentantů letošního výběru pro me byl i hráč 1. Sk prostějov Jan Koudelka (na snímku Pavla Rosenbacha), který hraje malou kopanou za domovský Suchý. Na šampionátu hrál od prvního utkání v druhé, tzv. Moravské pětce. Ta byla tou ofenzivnější. A Koudelka pak určitě jedním z vůbec nejaktivnějších plejerů, snažil se ohrožovat branku soupeře z každé pozice. Ocenění se mu dostávalo od tak zkušeného fotbalisty, jakým bezpochyby byl manažer reprezentace Luděk Zelenka. A byl to právě dvaadvacetiletý hráč, kdo poslal Čechy z penaltového rozstřelu do přímých bojů o medaile! A nakonec z toho bylo cenné třetí místo...

Od středy do konce týdne probíhal za účasti čtyřiadvaceti týmů evropský šampionát v malé kopané. Naši byli vylosováni do základní skupiny E spolu se Španěly, Angličany a Turky. Turnaj se hrál poprvé v historii v hale, protože Černá Hora byla náhradní destinací místo Izraele. 

Kvůli zvýšení atraktivnosti byly zvětšeny branky na rozměr 4x2 metry, což se pozitivně projevilo na počtu vstřelených branek. Zápasy malé kopané se hrají na dvakrát dvacet minut hrubého času, střídá se hokejovým způsobem. Naši jako jediní točili pravidelně celé dvě pětky, ostatní týmy střídaly pouze jednotlivce. To nám samozřejmě v některých případech zaručovalo výhodu v taktice.

48 koudelka 3Na úvod jsme ve středu pozdě večer, pár hodin po slavnostním zahájení, nečekaně hladce podlehli Španělům 0:3. V našem týmu byl od počátku nejaktivnější Jan Koudelka, žádnou ze svých šancí ale neproměnil. Naopak Španělé se v prvním poločase trefili z přímého kopu a výhodu prvního gólu, v malé kopané obzvlášť důležitého, strhli na svou stranu. Po přestávce přidali další dvě a jednoznačně vyhráli.

Střelecká bezradnost a v některých případech až smůla pokračovala i ve druhém utkání s Anglií. Až nějakých čtyřicet sekund před vypršením 40. minuty našel Novák u pravé tyče Maříka, a protože v malém fotbale neplatí ofsajd, premiérový gól byl na světě. Výsledek pečetil v nastavení střelou z ostrého úhlu Fitzel. Naši si tak uchovali reálnou naději na postup do osmifinále.

V rozhodujícím zápase ve skupině se naši zejména po přestávce otevřeli střelnici. Právě v tomto utkání byl Koudelka nejproduktivnější, z jeho dvou rohových kopů si dali Turci vlastní gól, třetí přidal už čistě sám.

V sobotu dopoledne bylo na programu „federální“ osmifinále, které otevřel Koudelka nesmírně důležitým, navíc parádním gólem. Do přestávky jsme získali slušný dvougólový náskok, a přestože Slováci vstřelili kontaktní gól, drama jsme nepřipustili.

O to infarktovější bylo večerní čtvrtfinále s posledním vicemistrem Chorvatskem. To se dostalo do dvougólového trháku a s našimi to nevypadalo vůbec dobře. Koudelkův „kolega“ z MSFL, břeclavský Paděra ale snížil a pak znovu vyrovnával na konečných 3:3. V malé kopané se utkání play-off neprodlužují, kopou se přímo penalty, které rozhodl poslední penaltou „náš“ Koudelka. Cíl hrát o medaile tedy byl splněn.

 

48 koudelka 2Nedělní semifinále s úřadujícími šampiony z Rumunska už bylo nad naše síly. Přesto motivace do závěrečného souboje o bronz byla obrovská. Až pět minut před koncem se na naše barvy konečně pousmálo štěstí: Turtenwaldova tečovaná střela skončila za zády německého gólmana. Definitivu pak dal bronzové radosti střelou z úhlu Paděra, Eversova dorážka v nastavení už na vítězství nic nezměnila.

VÝSLEDKY:

Skupina E:

ČR – Španělsko 0:3 (0:1)

Branky: 12., 35. Fuentes, 40. Doalto

ČR – Anglie 2:0 (0:0)

Branky: 40. Mařík, 40.+1 Fitzel

ČR – Turecko 7:1 (2:1)

Branky: 4. A. Ilikoba (vl.), 11., 34. Uhlíř, 24. Ögünc (vl.), 30. Koudelka, 37. Paděra, 39. Demeter – 15. M. Ilikoba

Osmifinále:

Slovensko – ČR 1:5 (0:2)

Branky: 34. M. Žízdik – 14. Koudelka, 15., 36. Fitzel, 25. Novák, 28. Paděra

Čtvrtfinále:

Chorvatsko – ČR 3:3 (2:0), penalty 0:2

Branky: 2. Rančič, 6. Lukavečki, 31. Karamatič – 28., 35. Paděra, 29. Demeter

Penaltu proměnili Turtenwald a Koudelka

Semifinále:

Rumunsko – ČR 2:1 (1:0)

Branky: 12. Radu, 28. Craciun – 40. Demeter

o 3. místo:

ČR – Německo 2:1 (0:0)

Branky: 36. Turtenwald, 39. Paděra – 40.+1 Evers

Zápas o 3. místo (odkaz na článek)

 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments