Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
48 koudelka 1

FOTO: V černohorském městě Herceg Novi proběhl evropský šampionát v malé kopané, sportu, který sice není příliš medializován, ale o to více rozšířen. Na mezinárodní scéně je v něm Česká Republika poměrně dost úspěšná, první mistrovství dokonce vyhrála. 

Mezi patnáctkou reprezentantů letošního výběru pro me byl i hráč 1. Sk prostějov Jan Koudelka (na snímku Pavla Rosenbacha), který hraje malou kopanou za domovský Suchý. Na šampionátu hrál od prvního utkání v druhé, tzv. Moravské pětce. Ta byla tou ofenzivnější. A Koudelka pak určitě jedním z vůbec nejaktivnějších plejerů, snažil se ohrožovat branku soupeře z každé pozice. Ocenění se mu dostávalo od tak zkušeného fotbalisty, jakým bezpochyby byl manažer reprezentace Luděk Zelenka. A byl to právě dvaadvacetiletý hráč, kdo poslal Čechy z penaltového rozstřelu do přímých bojů o medaile! A nakonec z toho bylo cenné třetí místo...

Od středy do konce týdne probíhal za účasti čtyřiadvaceti týmů evropský šampionát v malé kopané. Naši byli vylosováni do základní skupiny E spolu se Španěly, Angličany a Turky. Turnaj se hrál poprvé v historii v hale, protože Černá Hora byla náhradní destinací místo Izraele. 

Kvůli zvýšení atraktivnosti byly zvětšeny branky na rozměr 4x2 metry, což se pozitivně projevilo na počtu vstřelených branek. Zápasy malé kopané se hrají na dvakrát dvacet minut hrubého času, střídá se hokejovým způsobem. Naši jako jediní točili pravidelně celé dvě pětky, ostatní týmy střídaly pouze jednotlivce. To nám samozřejmě v některých případech zaručovalo výhodu v taktice.

48 koudelka 3Na úvod jsme ve středu pozdě večer, pár hodin po slavnostním zahájení, nečekaně hladce podlehli Španělům 0:3. V našem týmu byl od počátku nejaktivnější Jan Koudelka, žádnou ze svých šancí ale neproměnil. Naopak Španělé se v prvním poločase trefili z přímého kopu a výhodu prvního gólu, v malé kopané obzvlášť důležitého, strhli na svou stranu. Po přestávce přidali další dvě a jednoznačně vyhráli.

Střelecká bezradnost a v některých případech až smůla pokračovala i ve druhém utkání s Anglií. Až nějakých čtyřicet sekund před vypršením 40. minuty našel Novák u pravé tyče Maříka, a protože v malém fotbale neplatí ofsajd, premiérový gól byl na světě. Výsledek pečetil v nastavení střelou z ostrého úhlu Fitzel. Naši si tak uchovali reálnou naději na postup do osmifinále.

V rozhodujícím zápase ve skupině se naši zejména po přestávce otevřeli střelnici. Právě v tomto utkání byl Koudelka nejproduktivnější, z jeho dvou rohových kopů si dali Turci vlastní gól, třetí přidal už čistě sám.

V sobotu dopoledne bylo na programu „federální“ osmifinále, které otevřel Koudelka nesmírně důležitým, navíc parádním gólem. Do přestávky jsme získali slušný dvougólový náskok, a přestože Slováci vstřelili kontaktní gól, drama jsme nepřipustili.

O to infarktovější bylo večerní čtvrtfinále s posledním vicemistrem Chorvatskem. To se dostalo do dvougólového trháku a s našimi to nevypadalo vůbec dobře. Koudelkův „kolega“ z MSFL, břeclavský Paděra ale snížil a pak znovu vyrovnával na konečných 3:3. V malé kopané se utkání play-off neprodlužují, kopou se přímo penalty, které rozhodl poslední penaltou „náš“ Koudelka. Cíl hrát o medaile tedy byl splněn.

 

48 koudelka 2Nedělní semifinále s úřadujícími šampiony z Rumunska už bylo nad naše síly. Přesto motivace do závěrečného souboje o bronz byla obrovská. Až pět minut před koncem se na naše barvy konečně pousmálo štěstí: Turtenwaldova tečovaná střela skončila za zády německého gólmana. Definitivu pak dal bronzové radosti střelou z úhlu Paděra, Eversova dorážka v nastavení už na vítězství nic nezměnila.

VÝSLEDKY:

Skupina E:

ČR – Španělsko 0:3 (0:1)

Branky: 12., 35. Fuentes, 40. Doalto

ČR – Anglie 2:0 (0:0)

Branky: 40. Mařík, 40.+1 Fitzel

ČR – Turecko 7:1 (2:1)

Branky: 4. A. Ilikoba (vl.), 11., 34. Uhlíř, 24. Ögünc (vl.), 30. Koudelka, 37. Paděra, 39. Demeter – 15. M. Ilikoba

Osmifinále:

Slovensko – ČR 1:5 (0:2)

Branky: 34. M. Žízdik – 14. Koudelka, 15., 36. Fitzel, 25. Novák, 28. Paděra

Čtvrtfinále:

Chorvatsko – ČR 3:3 (2:0), penalty 0:2

Branky: 2. Rančič, 6. Lukavečki, 31. Karamatič – 28., 35. Paděra, 29. Demeter

Penaltu proměnili Turtenwald a Koudelka

Semifinále:

Rumunsko – ČR 2:1 (1:0)

Branky: 12. Radu, 28. Craciun – 40. Demeter

o 3. místo:

ČR – Německo 2:1 (0:0)

Branky: 36. Turtenwald, 39. Paděra – 40.+1 Evers

Zápas o 3. místo (odkaz na článek)

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-