Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 koudas usaNa loňském Mistrovství Evropy v malém fotbale byl jedním z tvůrců úspěchu národního týmu, s nímž vybojoval bronzovou medaili. To hráče současného kádru prostějovského 1.SK Jana Koudelku motivovalo a současně dalo možnost kvalifikovat se na Mistrovství světa v halové kopané, které vyvrcholilo před několika hodinami na území Spojených států. A také na světovém šampionátu zanechala česká reprezentace výraznou stopu, když obsadila konečné páté místo po čtvrtfinálové porážce od věhlasnějších „kanárků“ z Brazílie.

Česká výprava odletěla do zámoří se dvěma přestupy, které se staly osudným pro prostějovského hráče Jana Koudelku. Ten se nedočkal své cestovní tašky, ve které měl všechny osobní věci. „Naštěstí jsem měl druhou sadu dresů u sebe v letadle, něco jsem si musel koupit a něco mi půjčili spoluhráči,“ mávnul nad vzniklou nepříjemností záložník 1.SK. Nic tak nebránilo tomu, aby se na historicky prvním světovém šampionátu svého druhu český reprezentant postavil do základní pětky

První do cesty se českým „lvům“ postavil výběr El Salvadoru. A Koudelka o sobě dal vědět.. „Jsem rád za vstřelené branky, ale víc mě těší, že jsme jako tým nic nevzdali a bojovali až do konce,“ zářil spokojeností po úvodní remíze dvoubrankový střelec. Jedním bodem za přihrávku se pak Honza podílel na vítězství ve druhém zápase proti Kazachstánu, což českému týmu zaručilo jistý postup do další fáze turnaje. Nic na tom nezměnila ani těsná prohra s domácím výběrem Spojených států, které český tým prohrál až v samotném finiši. „Gruba mi to skvěle vyhodil a já šel sám na brankáře. Jak to asi jenom mohlo dopadnout..?,“ naznačil Koudelka svůj nejcennější okamžik turnaje, když v oslabení poslal svůj tým do vedení a dokonal obrat z 0:3 na 4:3.

Ve čtvrtfinále však českému týmu vystavil stopku výběr z Brazílie, jenž byl nad síly výběru Radka Pokorného. „Dostali jsme rychlé góly a vyhořeli na neproměňování šancí. Projevila se také únava z dlouhého cestování,“ viděl příčiny čtvrtfinálového vyřazení český reprezentant.

Podle samotného hráče byla atmosféra šampionátu výborná. „I když jsme si museli zvykat na jiná pravidla, zámořští soupeři měli v mnoha ohledech výhodu, přesto jsme do toho dali vše a můžeme být se svým výkonem spokojeni. Lidé nám tu fandili a povzbuzovali, i když jsme třeba hráli s domácím výběrem. Po zápase nechybělo fotografování s fanoušky, zkrátka atmosféra tu byla perfektní,“ shrnul šampionát spokojený Jan Koudelka. Jak ještě na závěr s úsměvem dodal, svou sportovní tašku by si měl vyzvednout při zpáteční cestě z Los Angeles.

V každém případě pro 1.SK Prostějov je jeho návrat určitě dobrou zprávou, neboť po domácí porážce s rezervou Sigmy, mají svěřenci trenéra Jury o víkendu co napravovat. A jelikož Koudelka už bezesporu patří k oporám „eskáčka“, neměl by v sestavě chybět.


jak si vedli češi na ms

Základní skupina:

Česká republika – El Salvador 5:5 (Koudelka 2 branky)

Kazachstán – Česká republika 4:7 (Koudelka 1 asistence)

Česká republika – USA 4:5 (Koudelka 1 branka)

Čtvrtfinále:

Česká republika – Brazílie 3:7 (Koudelka 1 asistence)

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments