Čtrnácté kolo nadstavbové části o umístění odehráli v sobotu na svém ledě starší žáci Prostějova, kdy na ně čekal soupeř z Opavy, se kterým se svěřenci kouče Smejkala utkali v minulém týdnu na půdě soupeře a odvezli si porážku o jedinou branku. Domácí odveta jim ale vyšla náramně a od začátku diktovali tempo hry. Po konečném hvizdu tak mohli slavit zcela jednoznačnou výhru o deset branek, jíž se v letošní sezóně rozloučili s domácím prostředím. V posledním dějství totiž zavítají do Uničova.

Domácí ukazovali hned od prvních minut, že se budou chtít s domácím prostředím rozloučit vítězně. A za svou aktivitu byli odměněni už na konci druhé minuty, kdy na konci pěkné akce stál Kumstát, jenž poslal Prostějov do vedení – 1:0. I následující minuty opakovaly start zápasu a aktivita přinesla ovoce ve druhé části první třetiny. Druhou branku v zápase měl na svědomí opět Kumstát, který po přihrávce Pekra najel do pásma a mezi kruhy poslal kotouč přesně na zadní tyč – 2:0. Další akce pak dokázal pokrýt hostující brankář, ale v šestnácté minutě už byl i on krátký. Pěknou akci ještě vyšperkoval krásnou přihrávkou Pekr. Našel osamoceného Brosse a ten puk dopravil do odkryté části branky – 3:0. Do konce první části se už skóre neměnilo a domácí mohli jít do kabin opravdu spokojení.

Hned po startu druhé části navíc ukázali, že žádné drama nechtějí připustit. Jen šestnáct sekund totiž stačilo, aby se podařilo díky Pítrovi skóre navýšit – 4:0. Vzápětí mohla přijít i pátá branka, ale střelu Marka našel brankář v lapačce. Korigování stavu a možného zdramatizování se místo toho dočkala Opava. Závar před brankou nakonec využil Benš, který poslal puk přesně mezi betony Šťourače. Odpovědět na tuto branku mohl brzy domácí Pítr, ale po úniku si na brankáře nepřišel.

V polovině zápasu přišly dvě přesilové hry v krátkém sledu a obě zvládla domácí družina využít. Nejprve se o to postaral Marek, který dostal od Mudrly pěknou zadovku mezi kruhy a propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:1. O dvě minuty později pak úřadoval Bross, ten stál na konci vydařené akce a dorážel kotouč před brankářem – 6:1. Prostřední část pak uzavřel další přesilovkový zásah v poslední minutě. Vitásek pláchl obraně a jeho blafák skončil i s notnou dávkou štěstí až v brance hostujícího klubu – 7:1.

I ve třetí části byl Prostějov jednoznačně lepším mužstvem a vytvářel si daleko větší porci šancí než Opava. Podepsalo se to i na skóre, které dokázali domácí ještě dalšími čtyřmi zásahy navýšit. Po osmi minutách přidal osmou trefu domácích Fiala, situaci čtyř na jednoho vyřešil samostatně a trefil přesně – 8:1. O půl minuty později se ze své druhé branky v utkání radoval Marek, když se k němu dostal puk po blokované ráně Mudrly a před brankou si věděl rady – 9:1. Následně pak od obdržené branky zachránila domácího brankáře Rychlého tyč, když se dostal do úniku Václavek.

V 54. minutě uzavřel desítku opět Marek a mohl se radovat i z kompletace hattricku. Tentokrát se po tlaku dostal k dorážce v brankovišti a puk uklidil za záda brankáře – 10:1. A jen jedenáct sekund od vhazování ve středním pásmu stačilo domácím k jedenácté brance. Po rychlém přiťuknutí po trase Vitásek, Kumstát, Pekr se poslední jmenovaný dostal k zakončení a trefil se přesně – 11:1.

Odveta za minulý týden tak vyšla starším žákům opravdu dobře a po porážce 4:3 na ledě Opavy tentokrát mohli slavit vysoké vítězství.

ÚSTY TRENÉRA

Filip SMEJKAL – SK Prostějov 1913:

„Musím kluky pochválit a poděkovat jim. Chtěli jsme soupeři oplatit porážku z minulého týdne, kdy jsme na jeho ledě zbytečně body ztratili a podle toho vypadal výkon. Samozřejmě jsme tam k tomu měli i nějaké výhrady, ale rozhodně kluci ukázali podařený výkon a zaslouženě to skončilo takovým rozdílem. Největší rozdíl oproti minulému týdnu byl v naší produktivitě. Jsme tak rádi, že jsme se v posledním letošním zápase v domácím prostředí rozloučili vítězstvím a pevně věříme, že na něj navážeme i v posledním klání na ledě Uničova.“

Regionální liga juniorů 2021/2022 o umístění sk. 23

HC Černí vlci – SK Prostějov 1913

7:3 (1:2, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Lyčka (Žárský, Siner), 25. Dořičák (Moll, Siner), 32. Krisčák (Raška, Věřmiřovský), 38. Slezák (Šimiček), 47. Siner (Moll), 57. Siner (Lyčka, Slezák), 60. Dořičák (Žárský) – 16. Pospíšil (Pokorný), 18. Petr (Škorpíková, Petřeková), 53. Pokorný (Mašek). Rozhodčí: Hykel – Štěpán, Návrat. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0 Diváků: 50.

Sestava Černých vlků: Krňa – Badura, Jalůvka, Šimiček, Věřmiřovský, Němec, Balažovič – Dořičák, Žárský, Ondruch, Raška, Slezák, Siner, Kriščák, Moll, Lyčka. Trenér: B. Zahradník.

Sestava Prostějova: Kroupa – Zatloukal, Mudrák, Pokorný, Svoboda, Pospíšil – Mašek, Petřeková, Svoboda, Škorpíková, Tábor, Taršinský, Píchal, Petr, Žák. Trenér: Michal Janeček.

1. HK Kroměříž      11           9             0             0             2             64:27      27

2. HC Frýdek-Místek            10           7             2             0             1             64:36      25

3. Uherský Ostroh 11           4             2             0             5             41:44      16

4. HC Černí vlci      11           3             1             1             6             42:57      12

5. HC Orli Znojmo  11           3             0             2             6             40:45      11

6. SK Prostějov 1913       9          3          0          1          5          34:48    10

7. HK Nový Jičín    11           3             0             1             7             27:55      10

Liga starších žáků „B" – o umístění skupin sk. 25 – 26 A

SK Prostějov 1913 – HC Slezan Opava

11:1 (3:0, 4:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Hozman, Vitásek), 12. Kumstát (Pekr, Vitásek), 16. Bross (Pekr, Kumstát), 21. Pítr (Mudrla, Vitásek), 30. Marek (Mudrla, Vrba), 32. Bross (Kumstát, Hozman), 40. Vitásek (Hozman), 48. Fiala (Vitásek), 49. Marek (Mudrla, Fröml), 54. Marek (Vrba, Mudrla), 54. Pekr (Kumstát, Vitásek) – 22. Benš (Vizauer). Rozhodčí: Pavel – Mojžíšek, Hozman. Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0 Diváků: 60.

Sestava Prostějova: Šťourač (Rychlý) – Fröml, Špičák, Vrba, Hozman, Bross – Pekr, Pítr, Fiala, Mudrla, Kumstát, Marek, Rais, Vitásek. Trenér: Filip Smejkal.

Sestava Opavy: Kremer (Pernica) – Dudek, Ciminga, Harasim, Celta, Suchánek, Polášek – Vizauer, Suchánek, Václavek, Římský, Juroš, Suchánek, Benš, Pšenák, Pančura. Trenér: P. Pělucha.

1. HC Černí vlci                    14           11           1             2             126:51    23

2. SK Prostějov 1913                           14           10           2             2             129:47    22

3. Hokejový klub Opava        12           9             0             3             72:46      18

4. HC Uničov                                       13           5             0             8             77:89      10

5. HC Studénka                    12           3             0             9             73:138    6

6. HK Krnov mládež                            15           0             1             14           32:138    1

Liga mladších žáků „D“ – o umístění skupin sk. 25 – 26 A

4:4 (2:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Ožvoldík (Kučera), 16. Procházka (Danko), 21. Kapec, 60. Procházka (Ožvoldík) – 21. Thiemel (Hrbáček), 29. Hrbáček (Gebauer), 39. Thiemel (Hrbáček), 60. Hanzlík (Rousek). Rozhodčí: Mojžíšek, Hozman. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 60.

Sestava Prostějova: Marek – Mouka, Ožvoldík, Holub, Kučera, Kapec, Táborová – Mudrla, Prášil, Kovář, Kucián, Šoustal, Procházka, Frelich, Danko, Matoušek. Trenér: Filip Smejkal.

Sestava Opava: Richter (Ambrůz) – Gebauer, Kuzník, Thiemel, Harasim, Weczerek, Mičker – Rousek, Hrbáček, Hollesch, Hanzlík, Vrobel, Lindovský, Benda. Trenér: P. Pělucha.

2. SK Prostějov 1913 „A“  11         6          2          3          70:55    14

4. SK Prostějov 1913 „B“  11         4          0          7          72:76    8

5. HC Černí vlci                    11           2             1             8             42:95      5