Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 halaČeský tenis zažívá nejslavnější období ve své historii - muži po dvaatřiceti letech vyhráli Davis Cup, ženy obhájily Fed Cup, TK Agrofert měl zastoupení v Turnajích mistrů ve dvouhrách i čtyřhře, Berdych s Kvitovou na začátku roku vyhráli Hopman Cup.

Samotný „Berďa“ má za sebou nejlepší sezonu ve své kariéře, je šestý na světě, byl velkou osobností celého Davisova poháru, poprvé také získal v jedné sezoně dva turnajové tituly - v Montpellier a ve Stockholmu, a dostal se do semifinále US Open, potřetí v řadě se pak představil na Turnaji mistrů v Londýně. Třebaže měla letos Petra Kvitová zdravotní problémy, byla v Melbourne a v Paříži na Grand Slamech v semifinále, vyhrála turnaje v Montrealu a New Haven. Velkých úspěchů dosáhl ve čtyřhře Radek Štěpánek. A Lucie Šafářová životním výkonem nejen dotáhla český tým k obhajobě Fed Cupu, ale dostala se i na své životní žebříčkové maximum – je sedmnáctá na světě!

A česká domácí scéna? Blíží se extraliga, ve které chce prostějovský TK AGROFERT získat už jedenáctý mistrovský týmový titul. V mládežnických kategoriích z pěti mistrovských titulů získal Prostějov čtyři, jen jednou odešel poražen ve finále šampionátu mladšího žactva, kdy nestačil na pražskou Spartu.  Loni jsme říkali, že se dá jen těžko obhájit pět mládežnických titulů, nakonec jsme letos získali čtyři zlata a jedno stříbro,“ říkala ředitelka tenisových projektů TK PLUS Petra Langrová. Co je však pro nás zavazující? Jako nejlepší klub v České republice musíme nejen získávat mistrovské tituly, ale hlavně je  obhajovat. A k tomu potřebujeme co nejlepší podmínky, dodává Petra Langrová.

Když nedávno po zisku Davis Cupu hodnotil nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil podmínky pro výchovu talentované mládeže v Národním tenisovém centru Morava, řekl, že  prostějovský areál patří mezi nejlepší v Evropě. Dvacet venkovních a tři halové tenisové kurty, samozřejmě s dokonalým rehabilitačním zázemím, to všechno nabízí ideální podmínky k tréninku. V blízké době bude prostějovskému tenisovému klubu sloužit nová hala s jedním tenisovým dvorcem a zázemím pro trenéry. Na výstavbě se velkou měrou finančně podílí i statutární město Prostějov. Každá nová investice rozšíří náš areál a nabídne další možnosti k intenzivnímu tréninku a přípravě,“ konstatuje Michal Ptáček, provozní ředitel prostějovského klubu.

Už skoro dvacet let platí  Prostějov = město sportu. Bez dokonalé spolupráce s městem Prostějov bychom jen těžko mohli stát za sportovními projekty, které zviditelňují náš region,“ dodává jednatel TK PLUS Petr Chytil.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments