Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 tenisUž během tohoto týdne se naplno rozběhne Česká spořitelna Tenisová extraliga smíšených družstev 2012 v dospělé kategorii (13. až 19. prosince). Po organizačním i sportovním úspěchu z předchozích let zachovala divácky populární soutěž jak svůj předvánoční termín, tak hrací systém se základními skupinami, semifinálovými grupami a závěrečným finále. Největší favorit TK Agrofert Prostějov pak věří, že zachována bude rovněž výsledková tradice v podobě dalšího triumfu hanácké bašty bílého sportu.

„Se současným formátem extraligy panuje všeobecná spokojenost, proto se na něm nic nemění. Obecně má celá soutěž špičkovou mezinárodní úroveň a podobně jako loni se jí zúčastní skoro třicet členů i členek elitní stovky světového žebříčku včetně top hvězd z první desítky. Diváci se tedy mohou těšit na krásný tenis a spoustu vynikajících utkání, samotné oddíly pak na stejné prize money ve výši čtyř miliónů korun, přičemž vítěz bere milión a půl,“ uvedl prezident Asociace profesionálních extraligových klubů Petr Huťka.

„V první řadě bych rád poděkoval všem partnerům, kteří se svou podporou podílejí na letošním ročníku extraligy. Velké díky patří také klubům z Prostějova, Přerova, Liberce a Milovic, jež hostí jednotlivé zápasy a v organizaci soutěže nám tím výrazně pomáhají i vycházejí vstříc. Jsme moc rádi, že díky spolupráci s Českým tenisovým svazem a marketingovou agenturou TK Plus se generálním partnerem akce opět stala Česká spořitelna, díky čemuž se v ekonomicky nelehké době povedlo udržet odměny pro zúčastněné celky ve čtyřmiliónové výši. Nesmírně nás těší též perfektní hráčské obsazení vycházející z ideálního prosincového termínu. Nikdy jindy během roku bychom tolik osobností určitě nedokázali přilákat,“ řekl za společnost Marin Sports coby hlavního pořadatele extraligového klání jednatel Tomáš Ostarek.

50 extraliga_bannerJen ty nejvyšší ambice má před startem dalšího ročníku prostějovský klubový gigant. „Náš přístup k extralize se nezměnil a nemění od okamžiku, co jsem do zdejšího tenisu vstoupil. To znamená, že veškeré týmové soutěže jsou pro TK Agrofert nesmírně důležité, prestižní a chceme je vyhrávat. Letos titul získaly čtyři z pěti našich mládežnických výběrů, tím pádem dospělý kolektiv nesmí udělat ostudu. Proto jsme se snažili dát dohromady zase co nejsilnější družstvo, které nemůže mít jiný cíl než vítězství. A já osobně věřím, že vyhrajeme, byť záměry se přímo na kurtu ne vždy setkají s realitou. Každopádně zůstáváme věrni své dlouhodobé filozofii a co nejlepším vystoupením v extralize chceme poděkovat všem partnerům za podporu. V tomto případě speciálně subjektům z regionu, tedy městu Prostějov a Olomouckému kraji. Snažíme se v jejich prospěch plnit závazek, aby se o nich mluvilo jako o tenisově nejlepších v celé České republice,“ prohlásil šéf TK Plus Miroslav Černošek.

Soubor TK Agrofert má z pozice hlavního kapitána na starost tradičně Jaroslav Navrátil. A konkurence v mužské i ženské části týmu panuje vskutku výstavní. „Oproti loňsku bych řekl, že máme ještě kvalitnější sestavu. Zejména holky na naší soupisce jsou opravdu skvělé, vždyť vítězky Fed Cupu Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou doplňují nejen Petra Cetkovská, Barbora Krejčíková a Tereza Smitková, ale zejména světová čtyřka Agnieszka Radwaňská, což je takový polský bonbónek. Navíc máme i hodně silné kluky v čele s Tomášem Berdychem, dále budou k dispozici Philipp Kohlschreiber, Andreas Seppi, Florian Mayer, Jarkko Nieminen, Jan Hájek, Jiří Veselý a Adam Pavlásek. V každém případě je to sport, tudíž ani takhle nabitý mančaft nezaručuje sám o sobě zlato. Otázkou je v přípravném období u každého aktuální forma, za velmi důležitou pak považuji soudržnost kolektivu. O tu se my rozhodně můžeme opřít a s maximálním odhodláním půjdeme za obhajobou prvenství,“ zdůraznil Navrátil.

Na ligové boje se nemálo těší osmá hráčka WTA Tour Petra Kvitová. „Po finále Fed Cupu jsem si užila dva týdny volna a od té doby znovu začala s trénováním. Nejdřív šlo o kombinování kondice a hry, teď už se věnuji hlavně tenisovým věcem. Věřím, že já i všichni ostatní z týmu budeme pro extraligu dobře připravení, abychom společně získali další titul,“ přála si nejlepší současná tenistka ČR.

Kompletní program soutěže najdete na jiném místě této strany. My si zde vypíchněme pro fanoušky z Prostějovska stěžejní termíny duelů TK Agrofert v domácím prostředí haly v Kostelecké ulici (vchod zezadu od lesoparku Hloučela): neděle 16. prosince Prostějov – Sparta Praha (10.00 hodin), pondělí 17. prosince Sparta Praha – vítěz základní skupiny C (10.00 hodin), úterý 18. prosince Prostějov - vítěz základní skupiny C (10.00 hodin), středa 19. prosince finále (9.30 hodin před televizními kamerami ČT Sport). Vstup pro diváky je jako obvykle zdarma!

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments