Dobrý večer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
cash philippoussisNaprosto neodmyslitelně je vrcholem domácí antukové sezony a každoročně tak láká největší tuzemskou pozornost. Řeč je o tenisovém turnaji UniCredit Czech Open. Jiné to nebude ani v rámci devatenáctého ročníku, který na prostějovských kurtech proběhne od 4. do 9. června 2012. Kromě domácí špičky se v akci představí řada hráčů první světové stovky. Podle přihlášek můžou pořadatelé počítat hned s jedenácti hráči z Top 100!

„Úrovní startovního pole se vyrovnáme turnajům světového okruhu ATP s dotací kolem 350 tisíc eur. To je skvělé. Potvrzuje se, že UniCredit Czech Open má v tenisovém světě výborné jméno a hráči k nám jezdí rádi,“ potěšil počet přihlášených hráčů z popředí žebříčku ředitelku turnaje Petru Píchalovou – Langrovou.

Pole favoritů je hodně pestré. O úspěch bude bojovat například Kazach Michail Kukuškin, Polák Lukasz Kubot, Belgičan Steve Darcis nebo Španěl Albert Montaňés. Na antuce můžou překvapit také další tenisté. „Každý turnaj má své překvapení. Uvidíme, jaké nám jednotlivé zápasy přinesou,“ poznamenala šéfka turnaje.

UniCredit Czech Open bude také jednou z mála možností vidět v akci nejlepší domácí hráče. Tomáš Berdych sice kvůli postavení v první desítce ATP na challengeru startovat nebude, další domácí hvězdy ale start přislíbili. Pro Radka Štěpánka je připravena divoká karta. Česká dvojka se pokusí vyhrát prostějovský podnik potřetí, což se v historii turnaje podařilo zatím jedině Janu Hájkovi. Velké ambice bude mít také daviscupový reprezentant Lukáš Rosol. Aktuálně 91. hráč světa chce navázat na dobré výkony z první poloviny sezony.

„U všech hráčů pochopitelně platí, že jejich start záleží na výsledcích na mistrovství Francie na Roland Garros. Pokud se probojují do závěrečných kol, v Prostějově je neuvidíme,“ uvedla Píchalová – Langrová.

Na všech turnajích má vedení k dispozici divoké karty. Kromě Štěpánka je další připravena pro prostějovskou naději Jiřího Veselého. Loňský nejlepší junior světa při své premiérové sezoně mezi muži může počítat s podporou domácího klubu. „Jirkovi chceme vstup do seniorské kategorie usnadnit. Moc bych si přál, aby právě na našich kurtech získal nějaké body do světového žebříčku,“ prohlásil na adresu Veselého Miroslav Černošek, spolumajitel TK Plus, která společně s Českým tenisovým svazem turnaj pořádá.

Držitelem třetí volné vstupenky do hlavní soutěže je Němec Florian Mayer. Toho žebříček ATP registruje na 28. místě. Majitel poslední divoké karty ještě není známý. Pořadatelé ji zatím drží pro velkou antukou hvězdu.

„Naši zástupci pojedou do Paříže a přímo na Roland Garros budou sledovat grandslamový turnaj. Podle jeho průběhu osloví hráče s nabídkou na start v Prostějově,“ připomenula obvyklou praxi z posledních let Píchalová – Langrová.

Podle všeho dostanou vyslanci turnaje jasné pokyny přivézt z Paříže tenisový klenot, což nepřímo potvrdil také spolumajitel TK Plus Černošek. „Na jaře jsem zkoušel oslovit Davida Nalbandiana, který dal přednost přípravě na olympiádu. Podobnou hvězdu bychom v Prostějově rádi přivítali. Víc ale neprozradím,“ uvedl.

Kromě samotných zápasů v Prostějově pravidelně myslí na doprovodný program. A pro letošní ročník si připravili opravdovou lahůdku. V rámci exhibice proti sobě na centrálním dvorci nastoupí australské legendy Pat Cash a Mark Philippoussis - vítěz Wimbledonu z roku 1987 a finalista stejného turnaje z roku 2003.

„Oba ve své době patřili mezi absolutní světovou špičku. Jejich zápas bude velkým zážitkem,“ je přesvědčený manažer Černošek.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments