Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
cash philippoussisNaprosto neodmyslitelně je vrcholem domácí antukové sezony a každoročně tak láká největší tuzemskou pozornost. Řeč je o tenisovém turnaji UniCredit Czech Open. Jiné to nebude ani v rámci devatenáctého ročníku, který na prostějovských kurtech proběhne od 4. do 9. června 2012. Kromě domácí špičky se v akci představí řada hráčů první světové stovky. Podle přihlášek můžou pořadatelé počítat hned s jedenácti hráči z Top 100!

„Úrovní startovního pole se vyrovnáme turnajům světového okruhu ATP s dotací kolem 350 tisíc eur. To je skvělé. Potvrzuje se, že UniCredit Czech Open má v tenisovém světě výborné jméno a hráči k nám jezdí rádi,“ potěšil počet přihlášených hráčů z popředí žebříčku ředitelku turnaje Petru Píchalovou – Langrovou.

Pole favoritů je hodně pestré. O úspěch bude bojovat například Kazach Michail Kukuškin, Polák Lukasz Kubot, Belgičan Steve Darcis nebo Španěl Albert Montaňés. Na antuce můžou překvapit také další tenisté. „Každý turnaj má své překvapení. Uvidíme, jaké nám jednotlivé zápasy přinesou,“ poznamenala šéfka turnaje.

UniCredit Czech Open bude také jednou z mála možností vidět v akci nejlepší domácí hráče. Tomáš Berdych sice kvůli postavení v první desítce ATP na challengeru startovat nebude, další domácí hvězdy ale start přislíbili. Pro Radka Štěpánka je připravena divoká karta. Česká dvojka se pokusí vyhrát prostějovský podnik potřetí, což se v historii turnaje podařilo zatím jedině Janu Hájkovi. Velké ambice bude mít také daviscupový reprezentant Lukáš Rosol. Aktuálně 91. hráč světa chce navázat na dobré výkony z první poloviny sezony.

„U všech hráčů pochopitelně platí, že jejich start záleží na výsledcích na mistrovství Francie na Roland Garros. Pokud se probojují do závěrečných kol, v Prostějově je neuvidíme,“ uvedla Píchalová – Langrová.

Na všech turnajích má vedení k dispozici divoké karty. Kromě Štěpánka je další připravena pro prostějovskou naději Jiřího Veselého. Loňský nejlepší junior světa při své premiérové sezoně mezi muži může počítat s podporou domácího klubu. „Jirkovi chceme vstup do seniorské kategorie usnadnit. Moc bych si přál, aby právě na našich kurtech získal nějaké body do světového žebříčku,“ prohlásil na adresu Veselého Miroslav Černošek, spolumajitel TK Plus, která společně s Českým tenisovým svazem turnaj pořádá.

Držitelem třetí volné vstupenky do hlavní soutěže je Němec Florian Mayer. Toho žebříček ATP registruje na 28. místě. Majitel poslední divoké karty ještě není známý. Pořadatelé ji zatím drží pro velkou antukou hvězdu.

„Naši zástupci pojedou do Paříže a přímo na Roland Garros budou sledovat grandslamový turnaj. Podle jeho průběhu osloví hráče s nabídkou na start v Prostějově,“ připomenula obvyklou praxi z posledních let Píchalová – Langrová.

Podle všeho dostanou vyslanci turnaje jasné pokyny přivézt z Paříže tenisový klenot, což nepřímo potvrdil také spolumajitel TK Plus Černošek. „Na jaře jsem zkoušel oslovit Davida Nalbandiana, který dal přednost přípravě na olympiádu. Podobnou hvězdu bychom v Prostějově rádi přivítali. Víc ale neprozradím,“ uvedl.

Kromě samotných zápasů v Prostějově pravidelně myslí na doprovodný program. A pro letošní ročník si připravili opravdovou lahůdku. V rámci exhibice proti sobě na centrálním dvorci nastoupí australské legendy Pat Cash a Mark Philippoussis - vítěz Wimbledonu z roku 1987 a finalista stejného turnaje z roku 2003.

„Oba ve své době patřili mezi absolutní světovou špičku. Jejich zápas bude velkým zážitkem,“ je přesvědčený manažer Černošek.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments