Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
cash philippoussisNaprosto neodmyslitelně je vrcholem domácí antukové sezony a každoročně tak láká největší tuzemskou pozornost. Řeč je o tenisovém turnaji UniCredit Czech Open. Jiné to nebude ani v rámci devatenáctého ročníku, který na prostějovských kurtech proběhne od 4. do 9. června 2012. Kromě domácí špičky se v akci představí řada hráčů první světové stovky. Podle přihlášek můžou pořadatelé počítat hned s jedenácti hráči z Top 100!

„Úrovní startovního pole se vyrovnáme turnajům světového okruhu ATP s dotací kolem 350 tisíc eur. To je skvělé. Potvrzuje se, že UniCredit Czech Open má v tenisovém světě výborné jméno a hráči k nám jezdí rádi,“ potěšil počet přihlášených hráčů z popředí žebříčku ředitelku turnaje Petru Píchalovou – Langrovou.

Pole favoritů je hodně pestré. O úspěch bude bojovat například Kazach Michail Kukuškin, Polák Lukasz Kubot, Belgičan Steve Darcis nebo Španěl Albert Montaňés. Na antuce můžou překvapit také další tenisté. „Každý turnaj má své překvapení. Uvidíme, jaké nám jednotlivé zápasy přinesou,“ poznamenala šéfka turnaje.

UniCredit Czech Open bude také jednou z mála možností vidět v akci nejlepší domácí hráče. Tomáš Berdych sice kvůli postavení v první desítce ATP na challengeru startovat nebude, další domácí hvězdy ale start přislíbili. Pro Radka Štěpánka je připravena divoká karta. Česká dvojka se pokusí vyhrát prostějovský podnik potřetí, což se v historii turnaje podařilo zatím jedině Janu Hájkovi. Velké ambice bude mít také daviscupový reprezentant Lukáš Rosol. Aktuálně 91. hráč světa chce navázat na dobré výkony z první poloviny sezony.

„U všech hráčů pochopitelně platí, že jejich start záleží na výsledcích na mistrovství Francie na Roland Garros. Pokud se probojují do závěrečných kol, v Prostějově je neuvidíme,“ uvedla Píchalová – Langrová.

Na všech turnajích má vedení k dispozici divoké karty. Kromě Štěpánka je další připravena pro prostějovskou naději Jiřího Veselého. Loňský nejlepší junior světa při své premiérové sezoně mezi muži může počítat s podporou domácího klubu. „Jirkovi chceme vstup do seniorské kategorie usnadnit. Moc bych si přál, aby právě na našich kurtech získal nějaké body do světového žebříčku,“ prohlásil na adresu Veselého Miroslav Černošek, spolumajitel TK Plus, která společně s Českým tenisovým svazem turnaj pořádá.

Držitelem třetí volné vstupenky do hlavní soutěže je Němec Florian Mayer. Toho žebříček ATP registruje na 28. místě. Majitel poslední divoké karty ještě není známý. Pořadatelé ji zatím drží pro velkou antukou hvězdu.

„Naši zástupci pojedou do Paříže a přímo na Roland Garros budou sledovat grandslamový turnaj. Podle jeho průběhu osloví hráče s nabídkou na start v Prostějově,“ připomenula obvyklou praxi z posledních let Píchalová – Langrová.

Podle všeho dostanou vyslanci turnaje jasné pokyny přivézt z Paříže tenisový klenot, což nepřímo potvrdil také spolumajitel TK Plus Černošek. „Na jaře jsem zkoušel oslovit Davida Nalbandiana, který dal přednost přípravě na olympiádu. Podobnou hvězdu bychom v Prostějově rádi přivítali. Víc ale neprozradím,“ uvedl.

Kromě samotných zápasů v Prostějově pravidelně myslí na doprovodný program. A pro letošní ročník si připravili opravdovou lahůdku. V rámci exhibice proti sobě na centrálním dvorci nastoupí australské legendy Pat Cash a Mark Philippoussis - vítěz Wimbledonu z roku 1987 a finalista stejného turnaje z roku 2003.

„Oba ve své době patřili mezi absolutní světovou špičku. Jejich zápas bude velkým zážitkem,“ je přesvědčený manažer Černošek.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments