Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po dvanácti letech sestoupili tenisté České republiky z elitní společnosti Davisova poháru a v příštím roce budou usilovat o návrat do Světové skupiny. Na jméno soupeře, kterého vyzvou na začátku dubna, si však musí počkat. Díky nasazení mají v prvním kole volný los. Jisté je, že narazí na někoho z tria Rumunsko, Izrael nebo Jihoafrickou republiku.

„Je to zatím hodně nečitelné,“ posteskl si nehrající kapitán Jaroslav Navrátil. Nejdříve se musí odehrát odložené utkání Izrael - Rumunsko ve druhé polovině října. Vítěz pak v úvodním dějství Evropsko-africké zóny vyzve Jihoafrickou republiku na začátku února. A teprve pak budou tenisté znát jméno svého soupeře.
„Osobně budu fandit Rumunsku. Z mého pohledu by to byl nejlepší soupeř. Navíc jejich tým prochází menší krizí. Mají sice Copila a slušného debla, druhý hráč jim ale chybí,“ míní Navrátil. Zbývající soupeři mají ve svém středu výraznou osobnost. Izraelci nevyzpytatelného Selu, Jihoafričané zase finalistu US Open Andersona. „Už proto by šlo o těžké protivníky,“ tvrdí nehrající kapitán Česka.
Výhodu domácího prostředí by tenisté měli proti Rumunsku a Izraeli, pokud postoupí Jihoafrická republika, pojedou na půdu soupeře. „To by byl další problém,“ uvědomuje si Jaroslav Navrátil.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL