Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po dvanácti letech sestoupili tenisté České republiky z elitní společnosti Davisova poháru a v příštím roce budou usilovat o návrat do Světové skupiny. Na jméno soupeře, kterého vyzvou na začátku dubna, si však musí počkat. Díky nasazení mají v prvním kole volný los. Jisté je, že narazí na někoho z tria Rumunsko, Izrael nebo Jihoafrickou republiku.

„Je to zatím hodně nečitelné,“ posteskl si nehrající kapitán Jaroslav Navrátil. Nejdříve se musí odehrát odložené utkání Izrael - Rumunsko ve druhé polovině října. Vítěz pak v úvodním dějství Evropsko-africké zóny vyzve Jihoafrickou republiku na začátku února. A teprve pak budou tenisté znát jméno svého soupeře.
„Osobně budu fandit Rumunsku. Z mého pohledu by to byl nejlepší soupeř. Navíc jejich tým prochází menší krizí. Mají sice Copila a slušného debla, druhý hráč jim ale chybí,“ míní Navrátil. Zbývající soupeři mají ve svém středu výraznou osobnost. Izraelci nevyzpytatelného Selu, Jihoafričané zase finalistu US Open Andersona. „Už proto by šlo o těžké protivníky,“ tvrdí nehrající kapitán Česka.
Výhodu domácího prostředí by tenisté měli proti Rumunsku a Izraeli, pokud postoupí Jihoafrická republika, pojedou na půdu soupeře. „To by byl další problém,“ uvědomuje si Jaroslav Navrátil.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...