Dobrý večer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jaume Munar. Tohle jméno by si měli všichni tenisoví fanoušci zapamatovat, protože ho možná v budoucnu uslyší v souvislosti s těmi nejprestižnějšími turnaji a velkými úspěchy. Na French Open letos porazil Davida Ferrera a potrápil Novaka Djokovice, v předminulém týdnu pak jednadvacetiletý španělský talent ovládl kvalitně obsazený challenger MONETA Czech Open 2018 v Prostějově. Na své cestě za titulem porazil v té době 155. hráč světového žebříčku i Čecha Adama Pavláska a ve finále zdolal o čtyřiapadesát příček lépe postaveného Srba Lasla Djereho 6:1, 6:3. „Turnaj jsem si užil fakt hodně. V České republice se mi líbilo, možná, že tady budu hrát i příští rok,“ nalákal rovnou Munar fanoušky na příští ročník nejprestižnějšího mužského turnaje na českém území. Ten měl i tentokrát velmi vysokou úroveň a od mezinárodní federeace ITF si odnesl to nejlepší vysvědčení. PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto tradiční mediální partner, podrobil uplynulé dění svému drobnohledu a dnes vám nyní přínáší první z celkových tří jeho částí.

Jaký byl pětadvacátý ročník turnaje MONETA Czech Open? Většinou prosluněný, hodně teplý… a především nejdelší v historii. Nikdy dříve nestrávili hráči na kurtu tolik času. V osmi případech rozhodovala o vítězi až rozhodující třetí sada. Také ve dvousetových zápasech se hráči rvali o další postup hodně přes dvě hodiny. I poražení ve velkém horku podávali obdivuhodné sportovní výkony, které se musely líbit.
Zápasů, které měly jednoznačný průběhu, opět ubylo. Průběh MONETA Czech Open jen potvrdil, jak se světový tenis vyrovnává. Do semifinále se dostal jediný nasazený hráč, finále už bylo čistě ve znamení dravého mládí. A vítězný Jaume Munar? Ten svojí jízdou v jednadvaceti letech razantně světu ohlásil, že se mezi elitu dere další výrazný talent. Triumfem v Prostějově se probojoval na dostřel první světové stovky, když postoupil o čtyřiapadesát míst na 101. pozici.
„Každý hráč z první dvoustovky umí hrát tenis, rozdíly jsou opravdu minimální. Viděli jsme, že Marco Cecchinato byl před French Open na dvaasedmdesátém místě na světě a hrál v Paříži semifinále. Špička je opravdu hodně vyrovnaná,“ komentoval současné dění v mužském tenise zkušený Rakušan Gerald Melzer, semifinalista Moneta Czech Open.
Z domácího pohledu v těchto každodenních bitvách zástupci českého tenisu tentokrát podlehli, přestože čtyřikrát byli aktéry třísetových maratonů. Dvakrát jim postup unikl o vlásek. Své by mohl vyprávět Adam Pavlásek, který nad pozdějším vítězem vedl v rozhodující sadě 5:3 a 30:15 při vlastním servisu. Stačil kousek a hodnocení výkonů domácích reprezentantů a MONETA Czech Open mohlo být příznivější...

Vedení MONETY bylo s premiérou spokojené

Po dlouhé době se největší mužský tenisový turnaj v České republice hrál pod novým názvem. Všechny zainteresované strany byly s průběhem podniku spokojené a budou jednat o dlouhodobé spolupráci, která by prostějovský tenisový svátek udržela na špici světových turnajů kategorie challenger. „Český tenis a prostějovský turnaj si zaslouží opravdu úspěšnou, vizionářskou firmu a jsem rád, že ve stavu, který se vytvořil s financováním českého sportu a se situací kolem našeho turnaje, přišla pomoc od generálního ředitele Tomáše Spurného a Aleše Sloupenského, ředitele divize MONETA Money Bank. Nesmírně si toho vážíme a věříme, že se nám podaří budovat turnajovou tradici, rádi bychom se dohodli na delší spolupráci,“ naznačil směr následujících jednání Miroslav Černošek, majitel spolupořádající agentury TK PLUS.
Rozšíření kooperace se nebrání ani generální ředitel MONETA Money Bank Tomáš Spurný. Podle něj je spojení banky s tenisem oboustranně výhodné a umí si představit dlouhodobou spolupráci. „Naše obchodní značka je na trhu poměrně nová, jedná se o nový brand. I z tohoto důvodu víceleté partnerství má logiku. Určitě budeme brzy jednat,“ podotkl Spurný. Prezentace na tenisovém poli se má zamlouvat také zámořským investorům. „Ve Spojených státech je český tenis velkým pojmem. Vychovali jsme celou řadu špičkových sportovců. A v Americe to vnímají,“ prozradil na závěrečné tiskové konferenci generální ředitel MONETA Money Bank, podle něhož by banka mohla pomoci k tomu, aby český tenis zůstal na světovém výsluní i v budoucnosti.
Zástupci nového titulárního partnera prostějovského challengeru v průběhu turnaje pečlivě sledovali dění přímo v tenisovém areálu. Finále viděl na vlastní i sám předseda představenstva a generální ředitel MONETA Money Bank. „Jsme opravdu rádi a je pro nás ctí, že můžeme u tohoto turnaje být,“ nechal se slyšet generální ředitel Spurný. „Víme, že to není v obrovské konkurenci lehká cesta. Vážíme si práce týmu, který stojí za tímto turnajem, chtěl bych poděkovat Petře Černoškové, dlouholeté turnajové ředitelce, stejně jako doktoru Černoškovi, který se snaží, aby tento turnaj patřil dlouhé sezóny k nejlepším,“ dodal.
25 moneta tab1Bankovní dům je partnerem celého českého tenisu, nejen vrcholového mužského turnaje. I na tomto poli může s prostějovskými pořadateli najít společnou řeč. „Jsme generálním partnerem Českého tenisového svazu, snažíme se pomáhat při hledání talentů, aby Česká republika byla i nadále světovou tenisovou velmocí,“ pronesl Tomáš Spurný. „Velice se těšíme i na spolupráci při výchově tenisových talentů, mužský tenis to hodně potřebuje. Děvčata patří ke světové špičce, kluci přece jen zaostávají a nekráčí tou nejlepší cestou. Pomoc MONETA Money Bank je jednou z mála možností, jak ten ústup zastavit a vrátit se dopředu,“ uvědomuje si manažer Černošek.
Hodnocení nejvyššího muže MONETY potěšilo ředitelku turnaje Petru Černoškovou. „Děkujeme za slova uznání, s mým týmem se vždy snažíme odvést co nejlepší práci a věřím, že se nám to podařilo, že byl náš nový titulární partner při své premiéře na turnaji spokojený. Pro nás to bylo zavazující, snažili jsme se, aby bylo vše dokonalé a MONETA se ubezpečila, že její rozhodnutí vstoupit do našeho turnaje bylo správné,“ uvedla dlouholetá šéfka podniku. „Myslím si, že jubilejní pětadvacátý ročník měl kvalitu a určitě tomu tak bude i v letech příštích. Nový titulární partner s sebou přinesl finanční jistotu, klid do příštích let a v tomto příjemném duchu se nesl premiérový MONETA Czech Open,“ poznamenala Černošková.
Jubilejní pětadvacátý ročník ukázal, že prostějovský challenger má své pevné místo v kalendáři a v rámci bojů na kurtech musí být tenisté připraveni vést o místo na výsluní velké souboje.
25 moneta tab2


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments