Dobré ráno, dnes je středa 16.1.2019
svátek slaví Ctirad,
zítra Drahoslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pětadvacátý ročník nejkvalitnějšího a nejprestižnějšího mezinárodního tenisového turnaje mužů kategorie ATP challenger na území České republiky za účasti světových hráčů byl opět noblesně zorganizovaný na špičkové úrovni a i obsazení doprovodných akcí dodalo všemu patřičný glanc. S čím však nemohla na prostějovských dvorcích panovat spokojenost, byla skutečnost, že se tentokrát ani jeden Čech nedostal do čtvrtfinále!

Petra Černošková už tradičně před turnajem zopakovala své ředitelské přání, přitom dobře věděla, že se jí jen přetěžko splní. „Jsme největší český turnaj a z tohoto pohledu je mé přání celkem jasné - byla bych ráda, kdyby naši hráči zůstali v turnaji co nejdéle. Dobře víme, že o zápasy domácích tenistů je největší zájem, takže bych si přála nabité ochozy centrálního dvorce, alespoň jednoho českého hráče ve finále a aby se pohár pro vítěze nestěhoval za hranice. Ale když se dívám na rozlosování a vnímám formu obhájce trofeje Jirky Veselého, tak vím, že se mi to asi nesplní,“ říkala turnajová šéfka, která byla v této roli už podvacáté.
Středa 6. června pak byla černým dnem pro český tenis, ani jeden ze čtyřh Čechů nepostoupil do čtvrtfinále… Jiří Veselý svůj loňský titul na Czech Open neobhájil, když jako pátý nasazený hráč turnaje nestačil na Švéda Ymera. Držitel divoké karty Václav Šafránek prohrál s Rakušanem Geraldem Melzerem, získal jeden game. Zdeněk Kolář s hráčem z kvalifikace Italem Federicem Gaiem také neměl hlavně ve druhém setu šanci. A Pavlásek? Byl jen dva míče od postupu, ve třetím setu vedl 5:3 a 30:15! „V poslední době jsem otočil hodně zápasů, které jsem mohl prohrát. Tak tady mi to ta karma vrátila,“ litoval po téměř tříhodinové bitvě Pavlásek.
Závěr turnaje bez Čechů byl z pohledu domácích příznivců prostě jedinou kaňkou jinak skvělého turnaje. „Musíme si zvykat, doba Štěpánka i Hájka je už pryč, druhého vyhnaly z okruhu zdravotní problémy, Hájek se v roce 2015 rozloučil s kariérou, oba vyhráli náš turnaj třikrát. Naši hráči neměli jednoduché vylosování, ale pořád jsem věřila, že v domácím prostředí uspějí, že je diváci poženou dopředu. Jako organizátoři jsme podle mého názoru udělali maximum, Moneta v areálu září, ale tím naše role končí. Dál už je úspěch turnaje v rukou hráčů. Všichni skončili ve druhém kole a to je pro nás smutný příběh. Prostě - musíme si zvykat na velký tenis bez Čechů,“ dodávala Petra Černošková.
Žádnou radost neměl z výsledků domácích hráčů šéf Českého tenisového svazu a viceprezident Tennis Europe Ivo Kaderka, přesto v závěru MONETA Czech Open rozhodně nepropadal žádné skepsi. Za dobu, kdy vede úspěšné sportovní odvětví, už podobné propady zažil. A pokaždé se našla cesta zpět do světové špičky.
„Momentální situace u kluků není dobrá. Každý vnímá, jak jsou na tom z pohledu žebříčku. Je to problém, jsem ovšem přesvědčený o tom, že pouze dočasný," prohlásil v průběhu prostějovského challengeru prezident ČTS. „Máme několik zajímavých talentů. Na Roland Garros se jim úplně nedařilo, ale má to svůj důvod. Hráli juniorku poprvé, nastoupili proti starším tenistům. Ve svém ročníku patří mezi nejlepší a věřím, že to potvrdí i po přechodu do mužů,“ doufá Ivo Kaderka.
Loni musel čelit jinému problému. Celý český sport a tedy i tenis byl díky necitlivému zásahu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy na kraji finanční propasti. Vliv to mělo i na prostějovský turnaj. „Jsem nesmírně vděčný bance MONETA i generálnímu řediteli Tomáši Spurnému, že nám pomohli v nejsložitějších chvílích. Došlo tak k upevnění postavení českého tenisu a bylo to za pět minut dvanáct,“ ohlédl se za nedávnými komplikacemi Kaderka.
Teď stojí před novou výzvou. Pomoci tenistům na cestě zpět do světové špičky. Uvědomuje si, že to nebude snadná cesta. „Vždy je to složité, už jsme to zažili. Ale v českém tenise je hodně lidí, s jejichž pomocí to půjde zvládnout. Jsem rád, že řada z nich je z Prostějova. Mirek Černošek, jeho manželka Petra - to jsou lidé, se kterými máme vztah naprosté důvěry, jde jim o tenis. I s jejich pomocí se nám podaří nastartovat novou tenisovou vlnu a s ní přijdou i úspěchy,“ neskrývá přesvědčený prezident Kaderka.

26 tenis graf

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments