Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Poslední dva zástupci prostějovského tenistu ve Wimbledonu skončili na začátku druhého týdne. V souboji o čtvrtfinále prohráli Karolína Plíšková a také Jiří Veselý.

Jediný Čech v hlavní soutěži nestačil na centrálním kurtu na Rafaela Nadala, se kterým neuhrál ani set. Snažil se bojovat, španělská hrající legenda však senzaci nepřipustila a v každém setu dokázala v pravý okamžik udeřit.
„Chtěl jsem se tlačit na síť, Rafa mi to ale nedovolil. Jeho returny mě udržely na základní čáře a při hře zezadu jsem neměl nárok. Postup do osmifinále ale beru, z Wimbledonu si odvážím krásné vzpomínky,“ uvedl Veselý.
Karolína Plíšková prohrála s Nizozemkou Kiki Bertensovou, když se dostala do zápasu až za krajně nepříznivého stavu 3:6, 1:4. Druhou sadu dotáhla do zkrácené hry, v ní už ale získala jen jediný bod a vypadla. „Takový zápas jsem asi měla vyhrát. Bude mě to chvíli mrzet. Ale zabrala jsem opravdu pozdě. Koncovku soupeřka zvládla, téměř nekazila,“ uznala zklamání poražená tenistka.
Sen o zkompletování kariérního grandslamu musí alespoň o rok odložit Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Velké kamarádky ve čtvrtfinále čtyřhry podlehly kanadsko-čínskému duu Dabrowská, Sü I-fan. „Nevyšlo to, uvidíme, co přinesou další měsíce. Třeba ještě dostaneme další šanci,“ uvedla Šafářová.
Rozhovory s Jiřím Veselým i Karolínou Plíškovou 

Výsledky Wimbledonu 2018
Dvouhra muži – 4. kolo: Veselý – Nadal (2-Šp.) 3:6, 3:6, 4:6.
Dvouhra ženy – 4. kolo: Karolína Plíšková (7) Bertensová (20-Niz.) 3:6, 6:7.
Čtyřhra ženy – 3. kolo: Šafářová, Matteková-Sandsová (ČR/USA) – Sestini Hlaváčková, Strýcová (2) 2:6, 7:6, 6:4, čtvrtfinále: Šafářová, Matteková-Sandsová – Dabrowská, Sü I-fan (6-Kan./Čína) 7:5, 4:6, 2:6.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments