Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po dvacáté v historii bude prostějovský areál NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí hostit nejlepší tenisty a tenistky věkové kategorie do 14 let v rámci mistrovství světa družstev. Mezi elitní smetánkou nebudou i díky českému pořadatelství chybět ani tuzemské výběry. A mohou se dít věci. Dívky v barvách České republiky totiž nedávno vyhrály evropský šampionát a můžou patřit do okruhu favoritů na medaile. Chlapci pak na mistrovství Evropy obsadili pátou příčku. V jejich případě by bylo úspěchem postavení v horní polovině šestnáctičlenné tabulky. PROSTĚJOVSKÝ Večerník je i při dvacáté příležitosti mediálním partnerem tohoto prestižního podniku mezinárodní federace ITF. Jak to všechno od 6. do 11. srpna 2018 dopadne, tak budete moci sledovat

Již zanedlouho začne 28. ročník Mistrovství světa družstev chlapců a dívek do 14 let v tenisu, tentokrát pod názvem ITF WORLD JUNIOR TENNIS FINALS by IMPRIMA, když grafická divize společnosti Toray v Prostějově se stala titulárním partnerem. V letošním ročníku se prestižní mezinárodní soutěže zúčastnilo 178 družstev z 98 zemí, které bojovaly v náročných kvalifikacích konaných na pěti kontinentech. Nejlepší šestnáctka chlapeckých a dívčích družstev pak postoupila do závěrečného finále v Prostějově, kde se představí celkem pětadvacet národů.
Na tomto místě se tak stane již po dvacáté. „To se ještě žádnému tenisovému svazu a klubu na světě nepodařilo, je to fantastická pořadatelská série! Nikde jinde se tak dlouho akce Mezinárodní tenisové federace nekonala,“ usmívá se Petra Černošková, ředitelka světového žákovského šampionátu.
Šampionát v Prostějově poprvé proběhl v roce 1999. „Pro pořadatele je to opravdu velké vyznamenání, když podobnou akci udrží tak dlouhou dobu. Moc si toho vážíme. Je to pro nás velká čest a z pohledu světového tenisu skutečně ojedinělá událost,“ říká ředitelka mistrovství Petra Černošková. Na účastníky čekají opět komfortní prostory, zařízení a vybavení areálu NTC MORAVA poskytuje vhodné prostředí pro nejvýznamnější mládežnickou tenisovou akci, ze které vzešlo mnoho pozdějších vítězů grandslamových podniků včetně Rafaela Nadala, Lleytona Hewitta, Amelie Mauresmové, Justin Heninové a Novaka Djokoviče.
A kdo bude letos patřit k letošním favoritům? „Silné budou dívky Spojených států. U chlapců je to složitější, což ukazují i výsledky na evropských turnajích. Týmy jsou hodně vyrovnané, třeba stříbrný tým z mistrovství naši kluci dokázali porazit,“ uvažuje sportovní ředitel Českého tenisového svazu Jaroslav Balaš.

Na loňské přehlídce tenisových nadějí domácí výběry na medaile nedosáhly. Mistrovství světa družstev do 14 let 2017 ovládli následovníci Rogera Federera ze Švýcarska, přestože nebyli mezi nasazenými. Dívčí titul obhájily Ukrajinky. Češky v boji o bronz těsně podlehly Ruskám a skončily čtvrté, chlapci obsadili desátou příčku. „Před rokem holkám chyběl ke spokojenosti a medaili kousek. Chlapcům zase těsně unikl postup do čtvrtfinále. Třeba jsme si loni vybrali smůlu a tentokrát budeme mít více štěstí,“ přeje si Černošková.


PROGRAM WJTF 2018
neděle 5. srpna 18:00 hodin kapitánský mítink
19:00 hodin losování turnaje
pondělí 6. srpna 10:00 hodin zahajovací ceremoniál
10:30 hodin zahájení zápasů ve skupinách
úterý 7. srpna 10:00 hodin druhé zápasy ve skupinách
středa 8. srpna 10:00 hodin třetí zápasy ve skupinách
čtvrtek 9. srpna 10:00 hodin zahájení zápasů v play-off
19:00 hodin hráčská party - přehrada Plumlov
pátek 10. srpna 10:00 hodin semifinále a další vyřazovací zápasy
sobota 11. srpna 10:00 hodin finále a zápasy o umístění
po skončení slavností ceremoniál
19:00 hodin závěrečná večeře, disco party
Pro příznivce, fanoušky tenisu a veřejnost na všechny zápasy VSTUP ZDARMA

--------------------------------
NOMINACE TÝMŮ ČESKÉ REPUBLIKY
chlapci
Matthew William Donald - TK SPARTA Praha
Hynek Bartoň - TK AGROFERT Prostějov
Oldřich Vejšický - TJ Sokol Vysočany
kapitán: Jiří Kulich

dívky
Linda Nosková - TK PRECHEZA Přerov
Linda Fruhvirtová - TK SPARTA Praha
Agáta Černá - I. ČLTK Praha
kapitán: Dan Filjo

--------------------------------

účastníci itf world junior tennis finals by imprima
CHLAPCI DÍVKY
ARGENTINA ARGENTINA
AUSTRÁLIE BELGIE
ČESKÁ REPUBLIKA BOLÍVIE
ČÍNA BULHARSKO
FRANCIE ČESKÁ REPUBLIKA
CHORVATSKO ČÍNA
JAPONSKO TCHAJ-WAN
KANADA JAPONSKO
MAROKO KANADA
PARAGUAY MAROKO
PERU RUSKO
RUSKO THAJSKO
ŠPANĚLSKO TURECKO
ŠVÝCARSKO UKRAJINA
THAJSKO USA
USA VENEZUELA31 wjtf copy

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments