Dobré poledne, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po dvacáté v historii bude prostějovský areál NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí hostit nejlepší tenisty a tenistky věkové kategorie do 14 let v rámci mistrovství světa družstev. Mezi elitní smetánkou nebudou i díky českému pořadatelství chybět ani tuzemské výběry. A mohou se dít věci. Dívky v barvách České republiky totiž nedávno vyhrály evropský šampionát a můžou patřit do okruhu favoritů na medaile. Chlapci pak na mistrovství Evropy obsadili pátou příčku. V jejich případě by bylo úspěchem postavení v horní polovině šestnáctičlenné tabulky. PROSTĚJOVSKÝ Večerník je i při dvacáté příležitosti mediálním partnerem tohoto prestižního podniku mezinárodní federace ITF. Jak to všechno od 6. do 11. srpna 2018 dopadne, tak budete moci sledovat

Již zanedlouho začne 28. ročník Mistrovství světa družstev chlapců a dívek do 14 let v tenisu, tentokrát pod názvem ITF WORLD JUNIOR TENNIS FINALS by IMPRIMA, když grafická divize společnosti Toray v Prostějově se stala titulárním partnerem. V letošním ročníku se prestižní mezinárodní soutěže zúčastnilo 178 družstev z 98 zemí, které bojovaly v náročných kvalifikacích konaných na pěti kontinentech. Nejlepší šestnáctka chlapeckých a dívčích družstev pak postoupila do závěrečného finále v Prostějově, kde se představí celkem pětadvacet národů.
Na tomto místě se tak stane již po dvacáté. „To se ještě žádnému tenisovému svazu a klubu na světě nepodařilo, je to fantastická pořadatelská série! Nikde jinde se tak dlouho akce Mezinárodní tenisové federace nekonala,“ usmívá se Petra Černošková, ředitelka světového žákovského šampionátu.
Šampionát v Prostějově poprvé proběhl v roce 1999. „Pro pořadatele je to opravdu velké vyznamenání, když podobnou akci udrží tak dlouhou dobu. Moc si toho vážíme. Je to pro nás velká čest a z pohledu světového tenisu skutečně ojedinělá událost,“ říká ředitelka mistrovství Petra Černošková. Na účastníky čekají opět komfortní prostory, zařízení a vybavení areálu NTC MORAVA poskytuje vhodné prostředí pro nejvýznamnější mládežnickou tenisovou akci, ze které vzešlo mnoho pozdějších vítězů grandslamových podniků včetně Rafaela Nadala, Lleytona Hewitta, Amelie Mauresmové, Justin Heninové a Novaka Djokoviče.
A kdo bude letos patřit k letošním favoritům? „Silné budou dívky Spojených států. U chlapců je to složitější, což ukazují i výsledky na evropských turnajích. Týmy jsou hodně vyrovnané, třeba stříbrný tým z mistrovství naši kluci dokázali porazit,“ uvažuje sportovní ředitel Českého tenisového svazu Jaroslav Balaš.

Na loňské přehlídce tenisových nadějí domácí výběry na medaile nedosáhly. Mistrovství světa družstev do 14 let 2017 ovládli následovníci Rogera Federera ze Švýcarska, přestože nebyli mezi nasazenými. Dívčí titul obhájily Ukrajinky. Češky v boji o bronz těsně podlehly Ruskám a skončily čtvrté, chlapci obsadili desátou příčku. „Před rokem holkám chyběl ke spokojenosti a medaili kousek. Chlapcům zase těsně unikl postup do čtvrtfinále. Třeba jsme si loni vybrali smůlu a tentokrát budeme mít více štěstí,“ přeje si Černošková.


PROGRAM WJTF 2018
neděle 5. srpna 18:00 hodin kapitánský mítink
19:00 hodin losování turnaje
pondělí 6. srpna 10:00 hodin zahajovací ceremoniál
10:30 hodin zahájení zápasů ve skupinách
úterý 7. srpna 10:00 hodin druhé zápasy ve skupinách
středa 8. srpna 10:00 hodin třetí zápasy ve skupinách
čtvrtek 9. srpna 10:00 hodin zahájení zápasů v play-off
19:00 hodin hráčská party - přehrada Plumlov
pátek 10. srpna 10:00 hodin semifinále a další vyřazovací zápasy
sobota 11. srpna 10:00 hodin finále a zápasy o umístění
po skončení slavností ceremoniál
19:00 hodin závěrečná večeře, disco party
Pro příznivce, fanoušky tenisu a veřejnost na všechny zápasy VSTUP ZDARMA

--------------------------------
NOMINACE TÝMŮ ČESKÉ REPUBLIKY
chlapci
Matthew William Donald - TK SPARTA Praha
Hynek Bartoň - TK AGROFERT Prostějov
Oldřich Vejšický - TJ Sokol Vysočany
kapitán: Jiří Kulich

dívky
Linda Nosková - TK PRECHEZA Přerov
Linda Fruhvirtová - TK SPARTA Praha
Agáta Černá - I. ČLTK Praha
kapitán: Dan Filjo

--------------------------------

účastníci itf world junior tennis finals by imprima
CHLAPCI DÍVKY
ARGENTINA ARGENTINA
AUSTRÁLIE BELGIE
ČESKÁ REPUBLIKA BOLÍVIE
ČÍNA BULHARSKO
FRANCIE ČESKÁ REPUBLIKA
CHORVATSKO ČÍNA
JAPONSKO TCHAJ-WAN
KANADA JAPONSKO
MAROKO KANADA
PARAGUAY MAROKO
PERU RUSKO
RUSKO THAJSKO
ŠPANĚLSKO TURECKO
ŠVÝCARSKO UKRAJINA
THAJSKO USA
USA VENEZUELA31 wjtf copy

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments