Dobré ráno, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Po úvodních slovech přišel na řadu samotný los, který je každoročně dost složitou záležitostí kvůli nasazení jednotlivých týmů i nutnosti, aby se v jedné skupině nepotkalo víc zástupců stejného kontinentu, než dovolují řády. Hlavně u žákyň tak vznikla menší časová prodleva, ale hlavní rozhodčí MS Stephane Cretois s pomocí jednoho španělského hráče a následně jedné plejerky USA nakonec vše zkušeně zvládl.

České dívky coby nasazené jedničky celého klání a jedny z největších favoritek změří síly v základní skupině A s Japonskem, Marokem a Bulharskem. V loni zavedeném systému, kdy vítěz grupy i druhý v pořadí postupují do čtvrtfinále a třetí se čtvrtým padají do bojů o 9. až 16. příčku, je cíl našich děvčat jasný. „Samozřejmě chceme mezi elitní osmičku, a to pokud možno z prvního místa. Vždycky je lepší vyhrát ve skupině všechny zápasy a jít do play-off v co největší pohodě proti celku, který postoupil až ze druhé pozice. My jsme zatím v pohodě, holky netrápí žádné zdravotní problémy a jakožto čerstvé mistryně Evropy si věří na medailový úspěch,“ neskrýval vysoké ambice kapitán žákyň ČR Daniel Filjo.

31 wjtf

O poznání skromnější roli budou na domácím podniku plnit chlapci České republiky. Na nedávném ME skončili „až“ pátí, při losu světového šampionátu nepatřili mezi nasazené a navíc se musí obejít bez zraněné jedničky kolektivu Matthewa Williama Donalda, kterého na poslední chvíli nahradil Jakub Nicod rovněž ze Sparty Praha. Ke všemu se mladí Češi ocitli v poměrně nabité grupě C společně se Španělskem, Paraguayí a Japonskem. „Matthew se už od Evropy potýkal s bolavými zády, jejichž stav se v pátek zhoršil natolik, že jsme jeho účast v Prostějově museli zrušit. Místo největší opory týmu tedy naskočí Kuba, což je samozřejmě oslabení, ale všichni tři kluci tady jsou přesto šikovní a já jim věřím. Rozhodně nejsme bez šancí, byť to v tvrdé konkurenci bude náročné. Postup do čtvrtfinále by za daných okolností znamenal velký úspěch,“ zdůraznil kapitán žáků ČR Jiří Kulich.
Dnešní program turnaje v areálu NTC Morava - TK Prostějov za Kosteleckou ulicí začne v 10.00 hodin slavnostním zahájením s nástupem všech zúčastněných družstev, od 10.30 hodin budou následovat úvodní duely základních skupin.

Jak hodnotí los čeští kapitáni?
JIŘÍ KULICH
„Španělé jsou stříbrní z evropského šampionátu, Paraguayci vyhráli mistrovství Jižní Ameriky a Japonci ovládli mistrovství Asie. Z tohoto pohledu je pro nás los těžký, ale na druhé straně máme radost, že potkáme soupeře, proti kterým jsme letos nehráli. Španělsko jsme totiž během ME nepotkali a další dva týmy jsou z jiných kontinentů. Celkově může být naše skupina hodně vyrovnaná i zamotaná, každý bude asi schopný porazit každého. My určitě nejsme favorité, můžeme jedině překvapit. O což se pokusíme.“
DANIEL FILJO
„Je to takový normální los. Maroko coby zástupce Afriky nejspíš bude trochu slabší, zvládnout bychom měli také Bulharky, šesté na mistrovství Evropy. I když dokážou být velmi nepříjemnými soupeřkami. Papírově nejsilnějším protivníkem ve skupině pak je Japonsko, těsně stříbrný tým asijského šampionátu. Jeho hráčky bývají pokaždé hodně bojovné a dá se předpokládat, že by nás v áčku mohly nejvíc ohrožovat. Věřím však, že pevně půjdeme za prvenstvím, a tím pádem za výhodnějším nasazením pro čtvrtfinále. V play-off samozřejmě zkusíme dojít co nejvýš.“

LOS ITF WJTF 2018 BY IMPRIMA
ŽÁCI
Základní skupina A
Francie, Kanada, Austrálie, Švýcarsko.
Základní skupina B
Čína, Chorvatsko, Maroko, Argentina.
Základní skupina C
Španělsko, Paraguay, Japonsko, Česko.
Základní skupina D
USA, Rusko, Thajsko, Peru.
ŽÁKYNĚ
Základní skupina A
Česko, Japonsko, Maroko, Bulharsko.
Základní skupina B
Ukrajina, Argentina, Tchajwan, Kanada.
Základní skupina C
Rusko, Čína, Belgie, Bolívie.
Základní skupina D
USA, Turecko, Thajsko, Venezuela.Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments