Dobré odpoledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Po úvodních slovech přišel na řadu samotný los, který je každoročně dost složitou záležitostí kvůli nasazení jednotlivých týmů i nutnosti, aby se v jedné skupině nepotkalo víc zástupců stejného kontinentu, než dovolují řády. Hlavně u žákyň tak vznikla menší časová prodleva, ale hlavní rozhodčí MS Stephane Cretois s pomocí jednoho španělského hráče a následně jedné plejerky USA nakonec vše zkušeně zvládl.

České dívky coby nasazené jedničky celého klání a jedny z největších favoritek změří síly v základní skupině A s Japonskem, Marokem a Bulharskem. V loni zavedeném systému, kdy vítěz grupy i druhý v pořadí postupují do čtvrtfinále a třetí se čtvrtým padají do bojů o 9. až 16. příčku, je cíl našich děvčat jasný. „Samozřejmě chceme mezi elitní osmičku, a to pokud možno z prvního místa. Vždycky je lepší vyhrát ve skupině všechny zápasy a jít do play-off v co největší pohodě proti celku, který postoupil až ze druhé pozice. My jsme zatím v pohodě, holky netrápí žádné zdravotní problémy a jakožto čerstvé mistryně Evropy si věří na medailový úspěch,“ neskrýval vysoké ambice kapitán žákyň ČR Daniel Filjo.

31 wjtf

O poznání skromnější roli budou na domácím podniku plnit chlapci České republiky. Na nedávném ME skončili „až“ pátí, při losu světového šampionátu nepatřili mezi nasazené a navíc se musí obejít bez zraněné jedničky kolektivu Matthewa Williama Donalda, kterého na poslední chvíli nahradil Jakub Nicod rovněž ze Sparty Praha. Ke všemu se mladí Češi ocitli v poměrně nabité grupě C společně se Španělskem, Paraguayí a Japonskem. „Matthew se už od Evropy potýkal s bolavými zády, jejichž stav se v pátek zhoršil natolik, že jsme jeho účast v Prostějově museli zrušit. Místo největší opory týmu tedy naskočí Kuba, což je samozřejmě oslabení, ale všichni tři kluci tady jsou přesto šikovní a já jim věřím. Rozhodně nejsme bez šancí, byť to v tvrdé konkurenci bude náročné. Postup do čtvrtfinále by za daných okolností znamenal velký úspěch,“ zdůraznil kapitán žáků ČR Jiří Kulich.
Dnešní program turnaje v areálu NTC Morava - TK Prostějov za Kosteleckou ulicí začne v 10.00 hodin slavnostním zahájením s nástupem všech zúčastněných družstev, od 10.30 hodin budou následovat úvodní duely základních skupin.

Jak hodnotí los čeští kapitáni?
JIŘÍ KULICH
„Španělé jsou stříbrní z evropského šampionátu, Paraguayci vyhráli mistrovství Jižní Ameriky a Japonci ovládli mistrovství Asie. Z tohoto pohledu je pro nás los těžký, ale na druhé straně máme radost, že potkáme soupeře, proti kterým jsme letos nehráli. Španělsko jsme totiž během ME nepotkali a další dva týmy jsou z jiných kontinentů. Celkově může být naše skupina hodně vyrovnaná i zamotaná, každý bude asi schopný porazit každého. My určitě nejsme favorité, můžeme jedině překvapit. O což se pokusíme.“
DANIEL FILJO
„Je to takový normální los. Maroko coby zástupce Afriky nejspíš bude trochu slabší, zvládnout bychom měli také Bulharky, šesté na mistrovství Evropy. I když dokážou být velmi nepříjemnými soupeřkami. Papírově nejsilnějším protivníkem ve skupině pak je Japonsko, těsně stříbrný tým asijského šampionátu. Jeho hráčky bývají pokaždé hodně bojovné a dá se předpokládat, že by nás v áčku mohly nejvíc ohrožovat. Věřím však, že pevně půjdeme za prvenstvím, a tím pádem za výhodnějším nasazením pro čtvrtfinále. V play-off samozřejmě zkusíme dojít co nejvýš.“

LOS ITF WJTF 2018 BY IMPRIMA
ŽÁCI
Základní skupina A
Francie, Kanada, Austrálie, Švýcarsko.
Základní skupina B
Čína, Chorvatsko, Maroko, Argentina.
Základní skupina C
Španělsko, Paraguay, Japonsko, Česko.
Základní skupina D
USA, Rusko, Thajsko, Peru.
ŽÁKYNĚ
Základní skupina A
Česko, Japonsko, Maroko, Bulharsko.
Základní skupina B
Ukrajina, Argentina, Tchajwan, Kanada.
Základní skupina C
Rusko, Čína, Belgie, Bolívie.
Základní skupina D
USA, Turecko, Thajsko, Venezuela.Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments