Dobré ráno, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Po večerních a nočních deštích se Prostějov probudil do krásného pondělního rána s citelně pročištěným vzduchem. Počasí jako stvořené pro slavnostní zahájení ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA, kterým v areálu NTC Morava oficiálně začal 28. ročník tenisového mistrovství světa družstev do 14 let.

Role moderátora se ujal jeden z šéfů pořádající marketingové agentury TK PLUS Petr Chytil, jenž na ploše kurtu číslo 1 uvedl vzácné hosty. Přivítat dvaatřicet nejlepších žákovských týmů planety obou pohlaví dorazili předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura, primátorka města Prostějova Alena Rašková, prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, výkonná ředitelka Mezinárodní tenisové federace Jackie Nesbitt a ředitelka WJTF Petra Černošková.
Po slavnostním nástupu všech zúčastněných kolektivů pronesly všechny přítomné osobnosti své krátké uvítací proslovy, v nichž nejčastěji zaznělo velké uznání prostějovským organizátorům za unikátní šňůru dvaceti uspořádaných šampionátů na jednom místě. Po těchto projevech přišly na řadu slavnostní sliby přednesené zástupci hráček, hráčů i rozhodčích. Načež se mikrofonu chopila dlouholetá šéfka turnaje Petra Černošková. „Prohlašuji ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA za oficiálně zahájený,“ vyřkla kouzelnou formulku. A všichni aktéři se mohli vesele rozejít na jednotlivé dvorce k zápasům úvodního dnes základních skupin.

VYDAŘENÝ START ČESKÝCH TÝMŮ
Skvělý vstup do globálního turnaje se povedl zejména žákům ČR, kteří dokázali porazit favorizované Španělsko 2:1. Proti čtvrtému nasazenému celku zlomili na svou stranu dramatický vývoj, když Oldřich Vejšický v prvním singlu přebojoval Alejandra Parru 6:3, 2:6, 6:1, Hynek Bartoň vzápětí nestačil na Daniela Agulara 1:6, 6:7 a naše deblová dvojice Bartoň, Vejšický si pak fantasticky poradila s Agularem a Guijarrem v rozhodující čtyřhře 6:4, 6:2!
„Máme samozřejmě velkou radost, ale jen se potvrdila moje slova po losování o tom, že v naší vyrovnané skupině může každý porazit každého. My jsme to proti Španělům dokázali bojovným výkonem Oldy Vejšického, který nás poslal do vedení, a perfektně zvládnutým deblem. Ten kluci odehráli fantasticky, zaslouží velkou pochvalu. První vítězství je super, ovšem zatím ještě nic neznamená. Musíme na něj zkusit navázat,“ spokojeně hodnotil kapitán českých chlapců Jiří Kulich již s odkazem na úterní bitvu s nevyzpytatelným Japonskem (od 10.00 hodin).
Hodně práce měly žákyně ČR coby turnajové jedničky ve svém otevíracím duelu s Bulharskem. Linda Fruhvirtová sice v úvodní dvouhře smetla Mihaelu Tsonevu 6:1, 6:1, leč Linda Nosková následně podlehla Katerině Dimitrove 5:7, 6:4, 0:6 a v soudném deblu naše reprezentantky Fruhvirtová + Nosková udržely nervy na uzdě poměrem 7:6, 6:3. Češky tedy předvedly úplně stejný průběh jako jejich národní parťáci ke konečnému výsledku 2:1.
„Už v neděli večer jsem říkal, že Bulharky umí být velice nepříjemné, což dnes stoprocentně potvrdily. Linda Fruhvirtová parádně potvrdila roli tahounky družstva, naopak Lindě Noskové došla ve třetím setu energie. Ve čtyřhře to pak byly během úvodní sady trochu nervy, ale jakmile holky vydřely tiebreak, získaly díky tomu rozhodující převahu,“ oddechl si kapitán českých favoritek Daniel Filjo s krátkým dovětkem: „V úterý je potřeba hladce a bez problémů přehrát Maroko.“

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PRVNÍ DEN
ŽÁCI
Základní skupina A
Kanada (5) – Austrálie 0:3, Francie (1) – Švýcarsko 3:0.
Základní skupina B
Čína (3) – Argentina 1:2, Chorvatsko (8) – Maroko 3:0.
Základní skupina C
Španělsko (4) – Česko 1:2 (Parra – Vejšický 3:6, 6:2, 1:6, Agular – Bartoň 6:1, 7:6, Agular, Guijarro – Bartoň, Vejšický 4:6, 2:6), Paraguay (6) – Japonsko 2:1.
Základní skupina D
USA (2) – Peru 3:0, Rusko (7) – Thajsko 3:0.
ŽÁKYNĚ
Základní skupina A
Česko (1) – Bulharsko 2:1 (Fruhvirtová – Tsoneva 6:1, 6:1, Nosková – Dimitrova 5:7, 6:4, 0:6, Fruhvirtová, Nosková – Dimitrova, Glushkova 7:6, 6:3), Japonsko (6) – Maroko 3:0.
Základní skupina B
Ukrajina (4) – Kanada 2:1, Argentina (7) – Tchajwan 1:2.
Základní skupina C
Rusko (3) – Bolívie 3:0, Čína (5) – Belgie 0:3.
Základní skupina D
USA (2) – Venezuela 3:0, Turecko (8) – Thajsko 2:1.

Výsledky ZDE: pdf33_wjtf_day1_results.pdf
Skupiny ZDE: pdf33_wjtf_day1_groups.pdf

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments