Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Po večerních a nočních deštích se Prostějov probudil do krásného pondělního rána s citelně pročištěným vzduchem. Počasí jako stvořené pro slavnostní zahájení ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA, kterým v areálu NTC Morava oficiálně začal 28. ročník tenisového mistrovství světa družstev do 14 let.

Role moderátora se ujal jeden z šéfů pořádající marketingové agentury TK PLUS Petr Chytil, jenž na ploše kurtu číslo 1 uvedl vzácné hosty. Přivítat dvaatřicet nejlepších žákovských týmů planety obou pohlaví dorazili předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura, primátorka města Prostějova Alena Rašková, prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, výkonná ředitelka Mezinárodní tenisové federace Jackie Nesbitt a ředitelka WJTF Petra Černošková.
Po slavnostním nástupu všech zúčastněných kolektivů pronesly všechny přítomné osobnosti své krátké uvítací proslovy, v nichž nejčastěji zaznělo velké uznání prostějovským organizátorům za unikátní šňůru dvaceti uspořádaných šampionátů na jednom místě. Po těchto projevech přišly na řadu slavnostní sliby přednesené zástupci hráček, hráčů i rozhodčích. Načež se mikrofonu chopila dlouholetá šéfka turnaje Petra Černošková. „Prohlašuji ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA za oficiálně zahájený,“ vyřkla kouzelnou formulku. A všichni aktéři se mohli vesele rozejít na jednotlivé dvorce k zápasům úvodního dnes základních skupin.

VYDAŘENÝ START ČESKÝCH TÝMŮ
Skvělý vstup do globálního turnaje se povedl zejména žákům ČR, kteří dokázali porazit favorizované Španělsko 2:1. Proti čtvrtému nasazenému celku zlomili na svou stranu dramatický vývoj, když Oldřich Vejšický v prvním singlu přebojoval Alejandra Parru 6:3, 2:6, 6:1, Hynek Bartoň vzápětí nestačil na Daniela Agulara 1:6, 6:7 a naše deblová dvojice Bartoň, Vejšický si pak fantasticky poradila s Agularem a Guijarrem v rozhodující čtyřhře 6:4, 6:2!
„Máme samozřejmě velkou radost, ale jen se potvrdila moje slova po losování o tom, že v naší vyrovnané skupině může každý porazit každého. My jsme to proti Španělům dokázali bojovným výkonem Oldy Vejšického, který nás poslal do vedení, a perfektně zvládnutým deblem. Ten kluci odehráli fantasticky, zaslouží velkou pochvalu. První vítězství je super, ovšem zatím ještě nic neznamená. Musíme na něj zkusit navázat,“ spokojeně hodnotil kapitán českých chlapců Jiří Kulich již s odkazem na úterní bitvu s nevyzpytatelným Japonskem (od 10.00 hodin).
Hodně práce měly žákyně ČR coby turnajové jedničky ve svém otevíracím duelu s Bulharskem. Linda Fruhvirtová sice v úvodní dvouhře smetla Mihaelu Tsonevu 6:1, 6:1, leč Linda Nosková následně podlehla Katerině Dimitrove 5:7, 6:4, 0:6 a v soudném deblu naše reprezentantky Fruhvirtová + Nosková udržely nervy na uzdě poměrem 7:6, 6:3. Češky tedy předvedly úplně stejný průběh jako jejich národní parťáci ke konečnému výsledku 2:1.
„Už v neděli večer jsem říkal, že Bulharky umí být velice nepříjemné, což dnes stoprocentně potvrdily. Linda Fruhvirtová parádně potvrdila roli tahounky družstva, naopak Lindě Noskové došla ve třetím setu energie. Ve čtyřhře to pak byly během úvodní sady trochu nervy, ale jakmile holky vydřely tiebreak, získaly díky tomu rozhodující převahu,“ oddechl si kapitán českých favoritek Daniel Filjo s krátkým dovětkem: „V úterý je potřeba hladce a bez problémů přehrát Maroko.“

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PRVNÍ DEN
ŽÁCI
Základní skupina A
Kanada (5) – Austrálie 0:3, Francie (1) – Švýcarsko 3:0.
Základní skupina B
Čína (3) – Argentina 1:2, Chorvatsko (8) – Maroko 3:0.
Základní skupina C
Španělsko (4) – Česko 1:2 (Parra – Vejšický 3:6, 6:2, 1:6, Agular – Bartoň 6:1, 7:6, Agular, Guijarro – Bartoň, Vejšický 4:6, 2:6), Paraguay (6) – Japonsko 2:1.
Základní skupina D
USA (2) – Peru 3:0, Rusko (7) – Thajsko 3:0.
ŽÁKYNĚ
Základní skupina A
Česko (1) – Bulharsko 2:1 (Fruhvirtová – Tsoneva 6:1, 6:1, Nosková – Dimitrova 5:7, 6:4, 0:6, Fruhvirtová, Nosková – Dimitrova, Glushkova 7:6, 6:3), Japonsko (6) – Maroko 3:0.
Základní skupina B
Ukrajina (4) – Kanada 2:1, Argentina (7) – Tchajwan 1:2.
Základní skupina C
Rusko (3) – Bolívie 3:0, Čína (5) – Belgie 0:3.
Základní skupina D
USA (2) – Venezuela 3:0, Turecko (8) – Thajsko 2:1.

Výsledky ZDE: pdf33_wjtf_day1_results.pdf
Skupiny ZDE: pdf33_wjtf_day1_groups.pdf

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments