Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Po večerních a nočních deštích se Prostějov probudil do krásného pondělního rána s citelně pročištěným vzduchem. Počasí jako stvořené pro slavnostní zahájení ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA, kterým v areálu NTC Morava oficiálně začal 28. ročník tenisového mistrovství světa družstev do 14 let.

Role moderátora se ujal jeden z šéfů pořádající marketingové agentury TK PLUS Petr Chytil, jenž na ploše kurtu číslo 1 uvedl vzácné hosty. Přivítat dvaatřicet nejlepších žákovských týmů planety obou pohlaví dorazili předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura, primátorka města Prostějova Alena Rašková, prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, výkonná ředitelka Mezinárodní tenisové federace Jackie Nesbitt a ředitelka WJTF Petra Černošková.
Po slavnostním nástupu všech zúčastněných kolektivů pronesly všechny přítomné osobnosti své krátké uvítací proslovy, v nichž nejčastěji zaznělo velké uznání prostějovským organizátorům za unikátní šňůru dvaceti uspořádaných šampionátů na jednom místě. Po těchto projevech přišly na řadu slavnostní sliby přednesené zástupci hráček, hráčů i rozhodčích. Načež se mikrofonu chopila dlouholetá šéfka turnaje Petra Černošková. „Prohlašuji ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA za oficiálně zahájený,“ vyřkla kouzelnou formulku. A všichni aktéři se mohli vesele rozejít na jednotlivé dvorce k zápasům úvodního dnes základních skupin.

VYDAŘENÝ START ČESKÝCH TÝMŮ
Skvělý vstup do globálního turnaje se povedl zejména žákům ČR, kteří dokázali porazit favorizované Španělsko 2:1. Proti čtvrtému nasazenému celku zlomili na svou stranu dramatický vývoj, když Oldřich Vejšický v prvním singlu přebojoval Alejandra Parru 6:3, 2:6, 6:1, Hynek Bartoň vzápětí nestačil na Daniela Agulara 1:6, 6:7 a naše deblová dvojice Bartoň, Vejšický si pak fantasticky poradila s Agularem a Guijarrem v rozhodující čtyřhře 6:4, 6:2!
„Máme samozřejmě velkou radost, ale jen se potvrdila moje slova po losování o tom, že v naší vyrovnané skupině může každý porazit každého. My jsme to proti Španělům dokázali bojovným výkonem Oldy Vejšického, který nás poslal do vedení, a perfektně zvládnutým deblem. Ten kluci odehráli fantasticky, zaslouží velkou pochvalu. První vítězství je super, ovšem zatím ještě nic neznamená. Musíme na něj zkusit navázat,“ spokojeně hodnotil kapitán českých chlapců Jiří Kulich již s odkazem na úterní bitvu s nevyzpytatelným Japonskem (od 10.00 hodin).
Hodně práce měly žákyně ČR coby turnajové jedničky ve svém otevíracím duelu s Bulharskem. Linda Fruhvirtová sice v úvodní dvouhře smetla Mihaelu Tsonevu 6:1, 6:1, leč Linda Nosková následně podlehla Katerině Dimitrove 5:7, 6:4, 0:6 a v soudném deblu naše reprezentantky Fruhvirtová + Nosková udržely nervy na uzdě poměrem 7:6, 6:3. Češky tedy předvedly úplně stejný průběh jako jejich národní parťáci ke konečnému výsledku 2:1.
„Už v neděli večer jsem říkal, že Bulharky umí být velice nepříjemné, což dnes stoprocentně potvrdily. Linda Fruhvirtová parádně potvrdila roli tahounky družstva, naopak Lindě Noskové došla ve třetím setu energie. Ve čtyřhře to pak byly během úvodní sady trochu nervy, ale jakmile holky vydřely tiebreak, získaly díky tomu rozhodující převahu,“ oddechl si kapitán českých favoritek Daniel Filjo s krátkým dovětkem: „V úterý je potřeba hladce a bez problémů přehrát Maroko.“

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PRVNÍ DEN
ŽÁCI
Základní skupina A
Kanada (5) – Austrálie 0:3, Francie (1) – Švýcarsko 3:0.
Základní skupina B
Čína (3) – Argentina 1:2, Chorvatsko (8) – Maroko 3:0.
Základní skupina C
Španělsko (4) – Česko 1:2 (Parra – Vejšický 3:6, 6:2, 1:6, Agular – Bartoň 6:1, 7:6, Agular, Guijarro – Bartoň, Vejšický 4:6, 2:6), Paraguay (6) – Japonsko 2:1.
Základní skupina D
USA (2) – Peru 3:0, Rusko (7) – Thajsko 3:0.
ŽÁKYNĚ
Základní skupina A
Česko (1) – Bulharsko 2:1 (Fruhvirtová – Tsoneva 6:1, 6:1, Nosková – Dimitrova 5:7, 6:4, 0:6, Fruhvirtová, Nosková – Dimitrova, Glushkova 7:6, 6:3), Japonsko (6) – Maroko 3:0.
Základní skupina B
Ukrajina (4) – Kanada 2:1, Argentina (7) – Tchajwan 1:2.
Základní skupina C
Rusko (3) – Bolívie 3:0, Čína (5) – Belgie 0:3.
Základní skupina D
USA (2) – Venezuela 3:0, Turecko (8) – Thajsko 2:1.

Výsledky ZDE: pdf33_wjtf_day1_results.pdf
Skupiny ZDE: pdf33_wjtf_day1_groups.pdf

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments