Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Premiérově za dvacetiletou existenci tenisového mistrovství světa družstev U14 v Prostějově se stalo, že do finále současně postoupily výběry žáků i žákyň České republiky! V rámci vrcholícího ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA k tomuto husarskému kousku došlo, když oba týmy naší země zvládly své páteční semifinálové duely.

Nesmírně hladce i rychle si účast v souboji o zlato zajistily dívky ČR, které coby největší favoritky turnaje v roli nasazených jedniček zpráskaly Turecko 3:0. Ukrutně rozjetá Linda Fruhvirtová tradičně za necelou hodinu vystřílela z kurtu Aysegul Mert 6:2, 6:0, přičemž zase dodržela zázračnou normu maximálně tří ztracených gamů v každém utkání. Stejně dominantně si vzápětí počínala i obrozená Linda Nosková vedoucí nad Ozlem Uslu 6:0, 5:0, načež neproměnila mečbol a podobně jako v předchozích střetnutích znervózněla. Naštěstí o deset minut později mač přece jen úspěšně dorazila a finálový postup byl po výsledku 6:0, 6:3 zpečetěn, sotva minulo poledne. O titul si to Češky rozdají s Ruskem.
„Za dnešek holky zaslouží velikánskou pochvalu. Komentovat vynikající výkony Lindy Fruhvirtové by bylo nošením dříví do lesa, zahrála opět báječně. A tentokrát se k ní kromě úplného závěru přidala také Linda Nosková. Podstatné je, že koncovku zdárně dorazila a mohli jsme za rozhodnutého stavu pošetřit síly přes debla,“ pochvaloval si kapitán Daniel Filjo. „Dostat se do finále byl před šampionátem náš odvážný cíl a svým způsobem sen, na jehož splnění jsme tenisově měli. Že se to skutečně podařilo je krásné. No a teď si to rozdáme o zlato s Ruskami, které jsou oproti Evropě posílené o jednu špičkovou hráčku. Čeká nás hodně těžká práce, otevřený boj,“ předpověděl Filjo.
Svou senzační jízdu až do titulového zápasu dokonali čeští chlapci zásluhou heroického vydření dvou dlouhých semifinálových bitev proti Peru. Oldřich Vejšický se doslova rval s Gianlucou Ballotou více než dvě a půl hodiny, než ho udolal 7:6, 4:6, 6:3. Například poslední dva gamy trvaly přes dvacet minut… Srovnatelně pak vypadal střet Hynka Bartoně s Gonzalem Buenem, který prostějovský borec otočil na 3:6, 6:4, 6:4. Třetí sadu přitom zvrátil z 0:2 na 5:2, aby následně neproměnil čtyři mečboly a definitivní odpálení gejzíru euforie znamenalo po infarktovém dramatu až využití šance číslo pět!
„Dopředu jsme věděli, že pokud se nám povedlo vyřadit velmi silné Španěly a Francouze, tak rozhodně můžeme mít i na Peruánce. Na druhou stranu oni jsou hrozně houževnatí a bojovní, překonat je stálo kluky spoustu sil. Znovu však prokázali své herní schopnosti, ohromný charakter, kondiční výdrž i týmovou soudržnost, čímž naše pohádka na tomto domácím mistrovství pokračuje,“ dával průchod zasloužené radosti kapitán Jiří Kulich. V závěrečném duelu čeká na jeho svěřence výzva jménem USA. „Oni tady ještě neprohráli ani jeden singl či debl, což o něčem svědčí. Jsou jasnými favority, my můžeme jedině překvapit,“ nadhodil Kulich možnost, která se talentovaným Čechům povedla během tohoto týdne už několikrát.
Velký den našeho mládežnického tenisu přichází, v sobotu 11. srpna můžete být v areálu NTC Morava – TK AGROFERT Prostějov za Kosteleckou ulicí u toho! Od 10.00 hodin a zdarma.

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PÁTÝ DEN
ŽÁCI
Semifinále: Česko – Peru 2:0 (Vejšický – Ballota 7:6, 4:6, 6:3, Bartoň – Bueno 3:6, 6:4, 6:4, čtyřhra zrušena), USA (2) – Paraguay (6) 2:0 (Kuzuhara – Vergara 6:3, 6:3, Lilov – Vallejo 6:1, 7:6, čtyřhra zrušena).
O 5. až 8. místo: Francie (1) – Argentina 1:2, Chorvatsko (8) – Austrálie 2:0.
O 9. až 12. místo: Rusko (7) – Švýcarsko 3:0, Japonsko – Thajsko 2:0.
O 13. až 16. místo: Čína (3) – Španělsko (4) 0:2, Kanada (5) – Maroko 2:1.
ŽÁKYNĚ
Semifinále: Česko (1) – Turecko (8) 3:0 (Fruhvirtová – Mert 6:2, 6:0, Nosková – Uslu 6:0, 6:3, Nosková, Černá – Mert, Uslu 6:4, 6:4), USA (2) – Rusko (3) 0:3 (Montgomery – Andreeva 2:6, 4:6, Scott – Shnaider 6:4, 2:6, 3:6, Brantmeier, Montgomery – Andreeva, Khalturina 4:6, 0:6).
O 5. až 8. místo: Ukrajina (4) – Japonsko (6) 1:2, Belgie – Tchajwan 2:0.
O 9. až 12. místo: Argentina (7) – Maroko 0:2, Bulharsko – Kanada 2:0.
O 13. až 16. místo: Čína (5) – Venezuela 2:0, Thajsko – Bolívie 2:1.

PROGRAM WJTF 2018 – ŠESTÝ DEN (SOBOTA 11. SRPNA)
ŽÁCI
Finále: USA (2) - Česko. O 3. místo: Paraguay (6) - Peru.
ŽÁKYNĚ
Finále: Česko (1) – Rusko (3). O 3. místo: USA (2) – Turecko (8).
Všechny zápasy včetně těch o nižší umístění začínají v 10.00 hodin.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments