Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Premiérově za dvacetiletou existenci tenisového mistrovství světa družstev U14 v Prostějově se stalo, že do finále současně postoupily výběry žáků i žákyň České republiky! V rámci vrcholícího ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA k tomuto husarskému kousku došlo, když oba týmy naší země zvládly své páteční semifinálové duely.

Nesmírně hladce i rychle si účast v souboji o zlato zajistily dívky ČR, které coby největší favoritky turnaje v roli nasazených jedniček zpráskaly Turecko 3:0. Ukrutně rozjetá Linda Fruhvirtová tradičně za necelou hodinu vystřílela z kurtu Aysegul Mert 6:2, 6:0, přičemž zase dodržela zázračnou normu maximálně tří ztracených gamů v každém utkání. Stejně dominantně si vzápětí počínala i obrozená Linda Nosková vedoucí nad Ozlem Uslu 6:0, 5:0, načež neproměnila mečbol a podobně jako v předchozích střetnutích znervózněla. Naštěstí o deset minut později mač přece jen úspěšně dorazila a finálový postup byl po výsledku 6:0, 6:3 zpečetěn, sotva minulo poledne. O titul si to Češky rozdají s Ruskem.
„Za dnešek holky zaslouží velikánskou pochvalu. Komentovat vynikající výkony Lindy Fruhvirtové by bylo nošením dříví do lesa, zahrála opět báječně. A tentokrát se k ní kromě úplného závěru přidala také Linda Nosková. Podstatné je, že koncovku zdárně dorazila a mohli jsme za rozhodnutého stavu pošetřit síly přes debla,“ pochvaloval si kapitán Daniel Filjo. „Dostat se do finále byl před šampionátem náš odvážný cíl a svým způsobem sen, na jehož splnění jsme tenisově měli. Že se to skutečně podařilo je krásné. No a teď si to rozdáme o zlato s Ruskami, které jsou oproti Evropě posílené o jednu špičkovou hráčku. Čeká nás hodně těžká práce, otevřený boj,“ předpověděl Filjo.
Svou senzační jízdu až do titulového zápasu dokonali čeští chlapci zásluhou heroického vydření dvou dlouhých semifinálových bitev proti Peru. Oldřich Vejšický se doslova rval s Gianlucou Ballotou více než dvě a půl hodiny, než ho udolal 7:6, 4:6, 6:3. Například poslední dva gamy trvaly přes dvacet minut… Srovnatelně pak vypadal střet Hynka Bartoně s Gonzalem Buenem, který prostějovský borec otočil na 3:6, 6:4, 6:4. Třetí sadu přitom zvrátil z 0:2 na 5:2, aby následně neproměnil čtyři mečboly a definitivní odpálení gejzíru euforie znamenalo po infarktovém dramatu až využití šance číslo pět!
„Dopředu jsme věděli, že pokud se nám povedlo vyřadit velmi silné Španěly a Francouze, tak rozhodně můžeme mít i na Peruánce. Na druhou stranu oni jsou hrozně houževnatí a bojovní, překonat je stálo kluky spoustu sil. Znovu však prokázali své herní schopnosti, ohromný charakter, kondiční výdrž i týmovou soudržnost, čímž naše pohádka na tomto domácím mistrovství pokračuje,“ dával průchod zasloužené radosti kapitán Jiří Kulich. V závěrečném duelu čeká na jeho svěřence výzva jménem USA. „Oni tady ještě neprohráli ani jeden singl či debl, což o něčem svědčí. Jsou jasnými favority, my můžeme jedině překvapit,“ nadhodil Kulich možnost, která se talentovaným Čechům povedla během tohoto týdne už několikrát.
Velký den našeho mládežnického tenisu přichází, v sobotu 11. srpna můžete být v areálu NTC Morava – TK AGROFERT Prostějov za Kosteleckou ulicí u toho! Od 10.00 hodin a zdarma.

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PÁTÝ DEN
ŽÁCI
Semifinále: Česko – Peru 2:0 (Vejšický – Ballota 7:6, 4:6, 6:3, Bartoň – Bueno 3:6, 6:4, 6:4, čtyřhra zrušena), USA (2) – Paraguay (6) 2:0 (Kuzuhara – Vergara 6:3, 6:3, Lilov – Vallejo 6:1, 7:6, čtyřhra zrušena).
O 5. až 8. místo: Francie (1) – Argentina 1:2, Chorvatsko (8) – Austrálie 2:0.
O 9. až 12. místo: Rusko (7) – Švýcarsko 3:0, Japonsko – Thajsko 2:0.
O 13. až 16. místo: Čína (3) – Španělsko (4) 0:2, Kanada (5) – Maroko 2:1.
ŽÁKYNĚ
Semifinále: Česko (1) – Turecko (8) 3:0 (Fruhvirtová – Mert 6:2, 6:0, Nosková – Uslu 6:0, 6:3, Nosková, Černá – Mert, Uslu 6:4, 6:4), USA (2) – Rusko (3) 0:3 (Montgomery – Andreeva 2:6, 4:6, Scott – Shnaider 6:4, 2:6, 3:6, Brantmeier, Montgomery – Andreeva, Khalturina 4:6, 0:6).
O 5. až 8. místo: Ukrajina (4) – Japonsko (6) 1:2, Belgie – Tchajwan 2:0.
O 9. až 12. místo: Argentina (7) – Maroko 0:2, Bulharsko – Kanada 2:0.
O 13. až 16. místo: Čína (5) – Venezuela 2:0, Thajsko – Bolívie 2:1.

PROGRAM WJTF 2018 – ŠESTÝ DEN (SOBOTA 11. SRPNA)
ŽÁCI
Finále: USA (2) - Česko. O 3. místo: Paraguay (6) - Peru.
ŽÁKYNĚ
Finále: Česko (1) – Rusko (3). O 3. místo: USA (2) – Turecko (8).
Všechny zápasy včetně těch o nižší umístění začínají v 10.00 hodin.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments