Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Premiérově za dvacetiletou existenci tenisového mistrovství světa družstev U14 v Prostějově se stalo, že do finále současně postoupily výběry žáků i žákyň České republiky! V rámci vrcholícího ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA k tomuto husarskému kousku došlo, když oba týmy naší země zvládly své páteční semifinálové duely.

Nesmírně hladce i rychle si účast v souboji o zlato zajistily dívky ČR, které coby největší favoritky turnaje v roli nasazených jedniček zpráskaly Turecko 3:0. Ukrutně rozjetá Linda Fruhvirtová tradičně za necelou hodinu vystřílela z kurtu Aysegul Mert 6:2, 6:0, přičemž zase dodržela zázračnou normu maximálně tří ztracených gamů v každém utkání. Stejně dominantně si vzápětí počínala i obrozená Linda Nosková vedoucí nad Ozlem Uslu 6:0, 5:0, načež neproměnila mečbol a podobně jako v předchozích střetnutích znervózněla. Naštěstí o deset minut později mač přece jen úspěšně dorazila a finálový postup byl po výsledku 6:0, 6:3 zpečetěn, sotva minulo poledne. O titul si to Češky rozdají s Ruskem.
„Za dnešek holky zaslouží velikánskou pochvalu. Komentovat vynikající výkony Lindy Fruhvirtové by bylo nošením dříví do lesa, zahrála opět báječně. A tentokrát se k ní kromě úplného závěru přidala také Linda Nosková. Podstatné je, že koncovku zdárně dorazila a mohli jsme za rozhodnutého stavu pošetřit síly přes debla,“ pochvaloval si kapitán Daniel Filjo. „Dostat se do finále byl před šampionátem náš odvážný cíl a svým způsobem sen, na jehož splnění jsme tenisově měli. Že se to skutečně podařilo je krásné. No a teď si to rozdáme o zlato s Ruskami, které jsou oproti Evropě posílené o jednu špičkovou hráčku. Čeká nás hodně těžká práce, otevřený boj,“ předpověděl Filjo.
Svou senzační jízdu až do titulového zápasu dokonali čeští chlapci zásluhou heroického vydření dvou dlouhých semifinálových bitev proti Peru. Oldřich Vejšický se doslova rval s Gianlucou Ballotou více než dvě a půl hodiny, než ho udolal 7:6, 4:6, 6:3. Například poslední dva gamy trvaly přes dvacet minut… Srovnatelně pak vypadal střet Hynka Bartoně s Gonzalem Buenem, který prostějovský borec otočil na 3:6, 6:4, 6:4. Třetí sadu přitom zvrátil z 0:2 na 5:2, aby následně neproměnil čtyři mečboly a definitivní odpálení gejzíru euforie znamenalo po infarktovém dramatu až využití šance číslo pět!
„Dopředu jsme věděli, že pokud se nám povedlo vyřadit velmi silné Španěly a Francouze, tak rozhodně můžeme mít i na Peruánce. Na druhou stranu oni jsou hrozně houževnatí a bojovní, překonat je stálo kluky spoustu sil. Znovu však prokázali své herní schopnosti, ohromný charakter, kondiční výdrž i týmovou soudržnost, čímž naše pohádka na tomto domácím mistrovství pokračuje,“ dával průchod zasloužené radosti kapitán Jiří Kulich. V závěrečném duelu čeká na jeho svěřence výzva jménem USA. „Oni tady ještě neprohráli ani jeden singl či debl, což o něčem svědčí. Jsou jasnými favority, my můžeme jedině překvapit,“ nadhodil Kulich možnost, která se talentovaným Čechům povedla během tohoto týdne už několikrát.
Velký den našeho mládežnického tenisu přichází, v sobotu 11. srpna můžete být v areálu NTC Morava – TK AGROFERT Prostějov za Kosteleckou ulicí u toho! Od 10.00 hodin a zdarma.

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PÁTÝ DEN
ŽÁCI
Semifinále: Česko – Peru 2:0 (Vejšický – Ballota 7:6, 4:6, 6:3, Bartoň – Bueno 3:6, 6:4, 6:4, čtyřhra zrušena), USA (2) – Paraguay (6) 2:0 (Kuzuhara – Vergara 6:3, 6:3, Lilov – Vallejo 6:1, 7:6, čtyřhra zrušena).
O 5. až 8. místo: Francie (1) – Argentina 1:2, Chorvatsko (8) – Austrálie 2:0.
O 9. až 12. místo: Rusko (7) – Švýcarsko 3:0, Japonsko – Thajsko 2:0.
O 13. až 16. místo: Čína (3) – Španělsko (4) 0:2, Kanada (5) – Maroko 2:1.
ŽÁKYNĚ
Semifinále: Česko (1) – Turecko (8) 3:0 (Fruhvirtová – Mert 6:2, 6:0, Nosková – Uslu 6:0, 6:3, Nosková, Černá – Mert, Uslu 6:4, 6:4), USA (2) – Rusko (3) 0:3 (Montgomery – Andreeva 2:6, 4:6, Scott – Shnaider 6:4, 2:6, 3:6, Brantmeier, Montgomery – Andreeva, Khalturina 4:6, 0:6).
O 5. až 8. místo: Ukrajina (4) – Japonsko (6) 1:2, Belgie – Tchajwan 2:0.
O 9. až 12. místo: Argentina (7) – Maroko 0:2, Bulharsko – Kanada 2:0.
O 13. až 16. místo: Čína (5) – Venezuela 2:0, Thajsko – Bolívie 2:1.

PROGRAM WJTF 2018 – ŠESTÝ DEN (SOBOTA 11. SRPNA)
ŽÁCI
Finále: USA (2) - Česko. O 3. místo: Paraguay (6) - Peru.
ŽÁKYNĚ
Finále: Česko (1) – Rusko (3). O 3. místo: USA (2) – Turecko (8).
Všechny zápasy včetně těch o nižší umístění začínají v 10.00 hodin.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments