Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tenisové mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově je pro letošek minulostí. Turnaj ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA vyvrcholil sobotními duely o konečná umístění, přičemž oba české týmy bojovaly ve finále. Už to byl báječný úspěch, který se však nedočkal ani v jednom případě zlatého vyšperkování. Tituly oslavili žáci USA a žákyně Ruska, naše národní mančafty dosáhly na stále krásné stříbrné medaile. Bronz pak putuje do Paraguaye, respektive do Spojených států.

Chlapci ČR způsobili během šampionátu několik výsledkových senzací, ovšem ve finálovém zápase nic takového nehrozilo. Oldřich Vejšický totiž v první dvouhře neuhrál proti suverénnímu Bruno Kuzuharovi ani gam a utrpěl krutou porážku 0:6, 0:6. Navíc Hynek Bartoň vzápětí rychle ztrácel na Victora Lilova 0:4, schylovalo se k druhému debaklu. Pak se naštěstí vývoj střetnutí trochu vyrovnal, leč soupeř měl vše pevně ve svých rukách. A po rezultátu 3:6, 4:6 propukla v severoamerickém táboře vítězná euforie.
Také na české straně však převládala navzdory závěrečné porážce spokojenost, celková druhá příčka je vysoko nad původní plán. „Ve finále se projevila velká síla USA, jehož tenisté zde celý týden dominovali a ani nám nedali žádnou větší šanci. Olda nestačil vůbec, Hynek částečně vzdoroval, ale přesto bylo už po singlech rozhodnuto. Vyrovnaného debla si kluci dali pro radost, byť vlastně nic neřešil. Každopádně lze naše stříbro považovat za významný úspěch, kterým jsme asi všechny překvapili a tím větší radost z něj máme,“ shrnul kapitán našich žáků Jiří Kulich.
To dívky ČR pociťovaly i přes stejně vysoké umístění nemalé zklamání. Coby nasazené jedničky a tím pádem ústřední favoritky MS totiž jednoznačně pomýšlely na ovládnutí celého klání, od čehož je nedělilo mnoho. Dosud zničující Linda Fruhvirtová sice měla proti rovněž skvělé Erice Andreevě dříve nepoznané potíže, přesto však vedla 2:0 a 4:3 ve třetí sadě. Načež vinou nezvládnutého závěru podlehla 4:6, 6:3, 4:6. Tlustá čára přes rozpočet, leč většinu mistrovství trápící se Linda Nosková vzápětí vystřihla super výkon, když mač s Dianou Shnaider působivě otočila z 2:4 na 6:4, 6:2. Vše tedy rozetnula až čtyřhra, v níž Češky přes veškerou snahu padly 4:6, 4:6. A místo vysněného křepčení propukly v usedavý pláč.
„Nebudu nic zastírat, momentálně jsme zklamaní. Při značné síle našeho týmu jsme si za cíl dali minimálně postup do finále, což se podařilo splnit. V posledním zápase jsme ale chtěli tuhle naši cestu úspěšně završit a to už bohužel nevyšlo. Lindě F proti špičkové soupeřce utekla koncovka, Linda N vrátila družstvo výbornou hrou ve druhém singlu zpátky do utkání. Jenže v deblu holkám chybělo víc důrazu, v čemž je Rusky předčily a sice těsně, ovšem zaslouženě vyhrály. Stříbro je samozřejmě taky výborné, víc ho však doceníme až později s odstupem času po opadnutí prvotních emocí,“ upřímně hodnotil kapitán našich žákyň Daniel Filjo.
Další ročník parádně vydařeného WJTF následně uzavřelo slavnostní vyhlášení výsledků na ploše AGROFERT Arény v Národním tenisovém centru Morava. Medailistům předali ceny a pogratulovali zástupci Mezinárodní tenisové federace, Českého tenisového svazu, Olomouckého kraje, města Prostějov, titulárního partnera IMPRIMA i pořádající marketingové agentury TK PLUS. Za oficiálně ukončený pak šampionát prohlásila jeho ředitelka Petra Černošková.

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PÁTÝ DEN
ŽÁCI
Finále: USA (2) – Česko 3:0 (Kuzuhara – Vejšický 6:0, 6:0, Lilov – Bartoň 6:3, 6:4, Kuzuhara, Wen – Nicod, Vejšický 6:1, 4:6, 10:7).
O 3. místo: Paraguay (6) – Peru 2:0 (Vergara – Buse 6:2, 3:6, 6:4, Vallejo – Bueno 3:6, 6:0, 6:1, čtyřhra zrušena).
O 5. místo: Chorvatsko (8) – Argentina 1:2.
O 7. místo: Francie (1) – Austrálie 2:0.
O 9. místo: Rusko (7) – Japonsko 2:0.
O 11. místo: Švýcarsko – Thajsko 2:1.
O 13. místo: Španělsko (4) – Kanada (5) 2:1.
O 15. místo: Čína (3) – Maroko 2:0.
ŽÁKYNĚ
Finále: Česko (1) – Rusko (3) 1:2 (Fruhvirtová – Andreeva 4:6, 6:3, 4:6, Nosková – Shnaider 6:4, 6:2, Fruhvirtová, Nosková – Andreeva, Shnaider 4:6, 4:6).
O 3. místo: USA (2) – Turecko (8) 3:0 (Brantmeier – Senli 6:4, 6:3, Scott – Uslu 6:2, 6:3, Brantmeier, Montgomery – Mert, Senli 6:1, 6:3).
O 5. místo: Japonsko (6) – Belgie 2:1.
O 7. místo: Ukrajina (4) – Tchajwan 2:0.
O 9. místo: Bulharsko – Maroko 2:0.
O 11. místo: Argentina (7) – Kanada 0:2.
O 13. místo: Čína (5) – Thajsko 2:0.
O 15. místo: Bolívie – Venezuela 2:1.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments