Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tenisové mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově je pro letošek minulostí. Turnaj ITF World Junior Tennis Finals 2018 by IMPRIMA vyvrcholil sobotními duely o konečná umístění, přičemž oba české týmy bojovaly ve finále. Už to byl báječný úspěch, který se však nedočkal ani v jednom případě zlatého vyšperkování. Tituly oslavili žáci USA a žákyně Ruska, naše národní mančafty dosáhly na stále krásné stříbrné medaile. Bronz pak putuje do Paraguaye, respektive do Spojených států.

Chlapci ČR způsobili během šampionátu několik výsledkových senzací, ovšem ve finálovém zápase nic takového nehrozilo. Oldřich Vejšický totiž v první dvouhře neuhrál proti suverénnímu Bruno Kuzuharovi ani gam a utrpěl krutou porážku 0:6, 0:6. Navíc Hynek Bartoň vzápětí rychle ztrácel na Victora Lilova 0:4, schylovalo se k druhému debaklu. Pak se naštěstí vývoj střetnutí trochu vyrovnal, leč soupeř měl vše pevně ve svých rukách. A po rezultátu 3:6, 4:6 propukla v severoamerickém táboře vítězná euforie.
Také na české straně však převládala navzdory závěrečné porážce spokojenost, celková druhá příčka je vysoko nad původní plán. „Ve finále se projevila velká síla USA, jehož tenisté zde celý týden dominovali a ani nám nedali žádnou větší šanci. Olda nestačil vůbec, Hynek částečně vzdoroval, ale přesto bylo už po singlech rozhodnuto. Vyrovnaného debla si kluci dali pro radost, byť vlastně nic neřešil. Každopádně lze naše stříbro považovat za významný úspěch, kterým jsme asi všechny překvapili a tím větší radost z něj máme,“ shrnul kapitán našich žáků Jiří Kulich.
To dívky ČR pociťovaly i přes stejně vysoké umístění nemalé zklamání. Coby nasazené jedničky a tím pádem ústřední favoritky MS totiž jednoznačně pomýšlely na ovládnutí celého klání, od čehož je nedělilo mnoho. Dosud zničující Linda Fruhvirtová sice měla proti rovněž skvělé Erice Andreevě dříve nepoznané potíže, přesto však vedla 2:0 a 4:3 ve třetí sadě. Načež vinou nezvládnutého závěru podlehla 4:6, 6:3, 4:6. Tlustá čára přes rozpočet, leč většinu mistrovství trápící se Linda Nosková vzápětí vystřihla super výkon, když mač s Dianou Shnaider působivě otočila z 2:4 na 6:4, 6:2. Vše tedy rozetnula až čtyřhra, v níž Češky přes veškerou snahu padly 4:6, 4:6. A místo vysněného křepčení propukly v usedavý pláč.
„Nebudu nic zastírat, momentálně jsme zklamaní. Při značné síle našeho týmu jsme si za cíl dali minimálně postup do finále, což se podařilo splnit. V posledním zápase jsme ale chtěli tuhle naši cestu úspěšně završit a to už bohužel nevyšlo. Lindě F proti špičkové soupeřce utekla koncovka, Linda N vrátila družstvo výbornou hrou ve druhém singlu zpátky do utkání. Jenže v deblu holkám chybělo víc důrazu, v čemž je Rusky předčily a sice těsně, ovšem zaslouženě vyhrály. Stříbro je samozřejmě taky výborné, víc ho však doceníme až později s odstupem času po opadnutí prvotních emocí,“ upřímně hodnotil kapitán našich žákyň Daniel Filjo.
Další ročník parádně vydařeného WJTF následně uzavřelo slavnostní vyhlášení výsledků na ploše AGROFERT Arény v Národním tenisovém centru Morava. Medailistům předali ceny a pogratulovali zástupci Mezinárodní tenisové federace, Českého tenisového svazu, Olomouckého kraje, města Prostějov, titulárního partnera IMPRIMA i pořádající marketingové agentury TK PLUS. Za oficiálně ukončený pak šampionát prohlásila jeho ředitelka Petra Černošková.

VÝSLEDKY WJTF 2018 – PÁTÝ DEN
ŽÁCI
Finále: USA (2) – Česko 3:0 (Kuzuhara – Vejšický 6:0, 6:0, Lilov – Bartoň 6:3, 6:4, Kuzuhara, Wen – Nicod, Vejšický 6:1, 4:6, 10:7).
O 3. místo: Paraguay (6) – Peru 2:0 (Vergara – Buse 6:2, 3:6, 6:4, Vallejo – Bueno 3:6, 6:0, 6:1, čtyřhra zrušena).
O 5. místo: Chorvatsko (8) – Argentina 1:2.
O 7. místo: Francie (1) – Austrálie 2:0.
O 9. místo: Rusko (7) – Japonsko 2:0.
O 11. místo: Švýcarsko – Thajsko 2:1.
O 13. místo: Španělsko (4) – Kanada (5) 2:1.
O 15. místo: Čína (3) – Maroko 2:0.
ŽÁKYNĚ
Finále: Česko (1) – Rusko (3) 1:2 (Fruhvirtová – Andreeva 4:6, 6:3, 4:6, Nosková – Shnaider 6:4, 6:2, Fruhvirtová, Nosková – Andreeva, Shnaider 4:6, 4:6).
O 3. místo: USA (2) – Turecko (8) 3:0 (Brantmeier – Senli 6:4, 6:3, Scott – Uslu 6:2, 6:3, Brantmeier, Montgomery – Mert, Senli 6:1, 6:3).
O 5. místo: Japonsko (6) – Belgie 2:1.
O 7. místo: Ukrajina (4) – Tchajwan 2:0.
O 9. místo: Bulharsko – Maroko 2:0.
O 11. místo: Argentina (7) – Kanada 0:2.
O 13. místo: Čína (5) – Thajsko 2:0.
O 15. místo: Bolívie – Venezuela 2:1.


Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments