Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pošesté za posledních osm let si tenistky České republiky zahrají fedcupové finále. Finále ještě tým kapitána Pály neprohrál, triumfoval vletech 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016. Proti týmu Spojených států amerických nastoupí ve vyprodané O2 areně 10. a 11. listopadu a budou se snažit udržet domácí neporazitelnost v prestižní soutěži, přestože nebude kompletní. Pražské vyšetření Karolíny Plíškové odhalilo natržený lýtkový sval, tenistce se obnovily problémy se zápěstím a světová osmička z nominace vypadla.

„Mluvil jsem jak s Kájou, tak profesorem Kolářem a situaci naprosto chápu. Je to pro nás oslabení, ale i tak máme k dispozici silný tým,“ komentoval problémy elitní tenistky nehrající kapitán Petr Pála.
O trofej bude bojovat sestava ve složení Petra Kvitová, Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová a dodatečně povolaná Barbora Krejčíková. Světovou deblovou jedničku, jež ještě před týdnem hrála společně s Kateřinou Siniakovou finále Turnaje mistryň, povolával Pála z dovolené. „Po chvilce mi sdělila, že pro ni bude potěšením přijet a reprezentovat. Velmi si tohoto rozhodnutí přerušit dovolenou vážím,“ řekl Pála.
„Jdeme na soupeře, se kterým se nám příliš nedaří. Na druhou stranu v O2 areně jsme všechny soupeře porazili. Holky navíc ve finále neprohrávají. Na zápas se těší. I na skvělé fanoušky. Tomu odpovídá jejich zájem,“ těší českého nehrajícího kapitána.
Ani Američanky v nejsilnější sestavě nenastoupí. Do Prahy dorazí Danielle Collinsová, Sofia Keninová, Alison Riskeová a deblistka s českými kořeny Nicole Melicharová. „Abych řekl pravdu, je to překvapivá nominace. Vůbec ně nenapadlo, že nepřijede Sloane Stephensová nebo Madison Keysová, přiznal Pála, podle něhož absence největších hvězd včetně Sereny Williamsové a Coco Vandewegheové znamená, že domácí výběr je favoritem střetnutí.
„Pro nás je to trošičku zákeřná nominace. Každý včetně nás bude čekat, že vyhrajeme. Ale ten zápas bude nesmírně těžký a my se musíme připravit. Je třeba vnímat, že hráčky amerického výběru umí porazit tenistky světové desítky a třeba Riskeová měla nedávno na turnaji v Tokiu proti Plíškové dva mečboly. Přesto půjdeme do zápasu vyhrát další trofej,“ dodal Pála. (lv)

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments