svátek slaví Gabriel,
zítra Marián

Po deseti letech tenisté TK Agrofert Prostějov nedosáhli na titul v extralize smíšených družstev. Jejich přemožiteli se stali tenisté I. ČLTK, kteří získali premiérový titul v samostatné historii České republiky.

Šafářová zahrála kanára
Obhájce dostala do vedení při svém loučení s extraligou Lucie Šafářová. S Martincovou měla problémy pouze v prvním setu, pak se rozehrála k parádnímu výkonu a soupeřku na kurtu jednoznačně přehrála.
Pohled Jaroslava Navrátila:
„Lucka byla vždy skvělou týmovou hráčkou a to opět potvrdila. Každou minutou šel její výkon nahoru. Vlastně jsem to očekával. Bylo vidět, že si zápas pěkně užívala.“
Gombošovi extraliga nevyšla
Ani ve svém druhém vystoupení v singlu v průběhu extraligy nedokázal bodovat Norbert Gomboš. Proti Staňkovi prohrál první set, přestože vedl 5:2 ve zkrácené hře. Utkání pak nedokázal prodloužit, i když ve druhém dějství vedl už 4:2.
„Tohoto bodu byla velká škoda. V obou setech se náš hráč dostal do slibného vedení. Nedokázal ovšem přizpůsobit hru průběhu utkání. Přitom stačilo jen trochu zvolnit a dohrát sety do konce.“
Velká bitva pro Maki
Markéta Vondroušová přehrála v atraktivním extraligovém souboji krajanku Kristýnu Plíškovou. Ta měla v první sadě za stavu 6:5 setbol, v tiebreaku pak neuhrála ani bod. Dlouho se snažila výsledek otočit, ve dvanácté hře druhého setu ale neudržela servis.
„Naprosto vyrovnané utkání. Na to, že tenistky nastoupily bezprostředně po kondiční přípravě, se hrál atraktivní tenis. Jen ten výsledek měl dopadnout opačně...“
Pavlásek splnil roli favorita
Dva staří známí proti sobě nastoupili ve druhé mužské dvouhře. Adam Pavlásek v utkání s Janem Šátralem potvrdil své žebříčkové postavení a vyhrál čtvrtý vzájemný duel ve dvou setech.
„Hlavně první set byl jednoznačnou záležitostí. V tom druhém Adam trošku vypadl z rytmu, to však dokázal nahradit bojovností, se kterou si šel za vítězstvím.“
Veselého rychlý kvapík
Pouze šest her ztratil v zápase s Andrejem Martinem Jiří Veselý. Prostějovský hráč slovenského soupeře téměř k ničemu nepustil a kontroloval průběh utkání, v němž Martin udělal hodně nevynucených chyb.
„Jeden z nejsnadnějších našich bodů. Jirka hrál dobře, měl dostatek sebevědomí. Sám končil výměny, současně uměl potrestat téměř každou chybu slovenského soupeře.“
Kukušnin ztratil nadějné vedení
Duel nejvýše nasazených obstaraly zahraniční akvizice obou týmů. Michail Kukuškin šel do vedení, nadějný Američan Michael Mmoh se ale dokázal zlepšit a nedovolil Prostějovu získat mistrovský mečbol.
„Další klíčový okamžik finálového střetnutí. Dlouho to vypadalo, že si vytvoříme náskok dvou bodů. Američan ale ukázal, že patří mezi velké naděje světového tenistu a zápas otočil.“
Super tie-break přinesl zklamání
První ze tří deblů, které musely rozhodnout o držitelích extraligového titulu, lépe zvládly ženy pražského týmu. Lucie Hradecká s Michaelou Krajicekovou v dramatické bitvě, kterou ukončil až super tiebreak, přehrály Lucii Šafářovou a Kristýnu Plíškovou.
Pohled Jaroslava Navrátila: „Těsnější porážka asi ani neexistuje. Holky daly do zápasu maximum. V takových případech potřebujete mít i kousek štěstí. To se přiklonilo na druhou stranu.“
O titulu rozhodla první mužská čtyřhra
Do závěrečných deblů šli zástupci Prostějova s vědomím, že nesmí zaváhat. Své utkání ale nezvládl Roman Jebavý s Adamem Pavláskem a za rozhodnutého stavu se poslední čtyřhra ani nedohrála, když po vyhraném setu Pražané prostějovskému páru Veselý – Kukuškin již nicneřešící utkání vzdali.
Pohled Jaroslava Navrátila: „Náš pár vypadal papírově dobře, protivník se však překonával. Nepodařilo se nám dvojici na druhé straně zastavit. Byli nehecovaní, bodovali ve výměnách, které by běžně prohráli.“

skupina Praha
I.ČLTK Praha – TK Spartak Jihlava 6:1 (Malečková – Fruhvirtová 6:2, 7:6(4); Krstev – Palán 6:0, 6:0; Martincová – Šrámková 6:4, 4:6, 3:6; Staněk – Lojda 6:1, 6:2; Mmoh – Vrbenský 6:7(6), 7:5, 6:2; Martin – Vondrák Martin 6:1, 6:0; Krstev/Šátral – Palán/Vondrák 6:0, 6:3)

O 7. místo:
Severočeská tenisová - LTC Pardubice 5:2 (Lešniaková – Zalabská 3:6, 6:4, 6:3; Salaba – Novák 6:3, 3:6, 6:3; Stančík – Setkič 7:6 (5), 6:3; Škamlová – Novotná 6:3, 6:2; Walkov – De Schepper 2:6, 1:3 skreč W.; Michnev – Ignatik 6:7 (7), 1:6; Lešniaková, Škamlová - Zalabská, Novotná 6:4, 6:4)

• Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

P2_superfinale_korfbal

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Ceník inzerce

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.