Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Každoroční vyhlášení nejlepších tenistů a tenistek TK Agrofert Prostějov konané v prostorách hotelu Tennis Club v Prostějově za účasti předních bývalých i současných světových hráčů a hráček světového žebříčku ATP a WTA se díky výsledkům zástupců nejlepšího českého klubu neslo opět ve slavnostní atmosféře. Důvodů byla celá řada. Tenisté získali desítky titulů na republikových šampionátech a byli úspěšní i na mezinárodním fóru.

„Jednoznačně si takový večer zasloužíme. Opět se ukázalo, že jsme nejlepší. Je třeba poděkovat hráčům, ale současně trenérům, realizačním týmům a rodičům za stovky hodin, které tráví u kurtu se svými dětmi,“ prohlásil šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek v úvodu mistrovského setkání.
Na pódiu se vystřídali zástupci minitenisu, babytenistů, mladších a starších žáků a dorostu. V šampionátech družstev ve všech kategoriích dokázali talentovaní hráči Prostějova získat minimálně stříbrné medaile a hned ve třech případech se radovali z mistrovského titulu. „Jsou to skvělé výsledky. Sport a pochopitelně tenis dlouhodobě podporujeme a budeme v tom pokračovat. Snažíme se maximálně pomáhat k výchově nových sportovních hvězd, které nám v seniorských kategoriích dělají radost,“ popsal svůj kladný vztah ke sportu Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého hraje.
Mezi gratulanty nechyběl ani primátor Prostějova František Jura, který je sám aktivním tenistou v rekreantské lize. „Hraji dobře. Jen jsem zatím nenašel hráče, který by se mnou prohrál,“ povídal se smíchem prostějovský primátor účastníkům mistrovského večera. „Moci si vážíme vašeho sportovního snažení. I díky němu se o Prostějově ví v České republice i za hranicemi. Přál bych si, aby alespoň někteří z mladých tenistů jednou nahradili dnešní opory Davis Cupu a Fed Cupu,“ dodal Jura.
Vedle týmů si pro speciální individuální ocenění přišly největší naděje TK Agrofert. Dárek za úspěšnou sezónu si odnesli Oldřich Vejšický, Hynek Bartoň, Dalibor Svrčina, Jiří Lehečka, Terezie Pluhařová, Linda Klimovičová, Anna Panchartek, Kristýna Tomajková a Sára Bejlek.
Velký potlesk si vysloužil Jaroslav Balaš, který s klubem spojil předchozích pětadvacet let svého života a byl uvedený do prostějovské Síně slávy. „Společně s Jardou jsme toho zažili opravdu hodně. Je to velký tenisový odborník, zároveň člověk, na kterého jsem se mohl vždy spolehnout,“ ocenil Balašovu práci Černošek. „Děkuji za vše. Prostějovský klub se stal nedílnou součástí mého života. Byly to krásné roky a budete mi všichni chybět,“ řekl Balaš, který u prostějovského a českého tenisu na konci příštího dubna končí a čeká na něj zahraniční výzva.
Jako každý rok pořadatelé setkání připravili atraktivní doprovodný program. O hudební vystoupení se postaral zpěvák David Deyl. Vědomostní soutěž připravil Petr Salava, který mladé tenisty zkoušel ze znalostí citátů. Někdy nadějím pomohl i nápovědou. „H jako Hamlet,“ napovídal při určení autora jednoho citátu a svým moderátorským uměním přispěl k pohodové atmosféře Večera mistrů. 


Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments