Dobré poledne, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradiční předávání Zlatých kanárů pro nejlepší domácí tenisty hostila opět přerovská tenisová hala. Absolutní vítězství v prestižní anketě získal ženský fedcupový tým. Nejlepším hráčem se stal Tomáš Berdych, mezi ženami dominovala Petra Kvitová. Na Hané zůstaly také ceny pro největší naděje českého tenisu. Talenty roku jsou prostějovský Dalibor Svrčina a přerovská Linda Nosková. Deblovým párem roku byla vyhlášena dvojice Barbora Krejčíkov- Kateřina Siniaková.

„Je to generační odraz současného českého tenisu. Tipovalo 187 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a sponzorů. Je to tradice, která je nádherná a pro nás je příjemné, že takto vše funguje,“ prozradil šéfredaktor spolupořádajícího časopisu Tenis František Kreuz.
Z posledních sedmi ročníků se už popáté radovalo z hlavní ceny fedcupové družstvo. V letech 2012 a 2013 slavil po zisku salátové mísy daviscupový výběr a fedcupový celek dostal cenu i v letech 2015 a 2016. Letos tenistky volilo 141 ze 187 hlasujících. Fedcupové družstvo si na slavnostním večeru v Přerově odneslo i cenu pro tým roku, a to díky tomu, že tenistky získaly titul v soutěži pošesté za osm let. „Tohle se neomrzí. Je skvělé, jaké máme hráčky, a já si toho moc vážím. Od té doby, co dělám kapitána, tak to s vámi všemi byla radost sedět na lavičce,“ prohlásil fedcupový kapitán Pála.
Z vítězného fedcupového celku se na pódiu objevily Barbora Strýcová, Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková, která patřila mezi největší hvězdy tenisové oslavy. Hrdinka finále proti USA získala rovněž Cenu za postup v žebříčku WTA, kde sezónu začala rok na 49. místě a vyšplhala se na 31. pozici, což je její maximum. „Prožila jsem neuvěřitelný rok. Určitě to byla nejlepší sezóna v singlu i deblu. Jsem nadšená. Pochopitelně se budu snažit své postavení na žebříčku ještě vylepšit. V deblu to nepůjde, tam už jsme se na první místo s Barborou dostaly. V singlu se ale můžu posunovat, i když je mi jasné, že to bude hodně těžké,“ uvedla Siniaková.
V průběhu Zlatého kanára předal Ivo Kaderka tři Ceny prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky. Oceněn byl letos zesnulý uznávaný sportovní fotograf a rodák z Přerova Jiří Vojzola. Stejné pocty se dostalo také Igoru Moškovi ze Slovenského tenisového svazu a celosvětově uznávanému deblovému kouči Janu Stočesovi.
Nejlepším tenistou na vozíku byl letos vyhlášen hráč oddílu TK Brandýs nad Labem Tomáš Svášek.
Galavečerem provázel Petr Suchoň s bývalou tenistkou a manželkou Klárou, která pod dívčím jménem Koukalová získala Fed Cup v roce 2014. Na pódiu se představili také herec Petr Rychlý, kapela Mirai či zpěvačka Celeste Buckingham.

Tenisový Zlatý kanár 2018
Zlatý kanár 2018: Fedcupový tým ČR
Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší česká hráčka: Petra Kvitová (TK Agrofert Prostějov)
Postup na žebříčku ATP: Lukáš Rosol (TK Sparta Praha)
Postup na žebříčku WTA: Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)
Deblový pár roku: Barbora Krejčíková (TK Precheza Přerov), Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)
Tým roku: Fed Cup (kapitán Petr Pála)
Talent roku – chlapci: Dalibor Svrčina (TK Agrofert Prostějov)
Talent roku – dívky: Linda Nosková (TK Precheza Přerov)
Nejlepší tenista na vozíčku: Tomáš Svášek (TK Brandýs nad Labem)
Ceny prezidenta ČTS: Igor Moška, Jan Stočes a in memoriam Jiří Vojzola

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments