Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tradiční předávání Zlatých kanárů pro nejlepší domácí tenisty hostila opět přerovská tenisová hala. Absolutní vítězství v prestižní anketě získal ženský fedcupový tým. Nejlepším hráčem se stal Tomáš Berdych, mezi ženami dominovala Petra Kvitová. Na Hané zůstaly také ceny pro největší naděje českého tenisu. Talenty roku jsou prostějovský Dalibor Svrčina a přerovská Linda Nosková. Deblovým párem roku byla vyhlášena dvojice Barbora Krejčíkov- Kateřina Siniaková.

„Je to generační odraz současného českého tenisu. Tipovalo 187 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a sponzorů. Je to tradice, která je nádherná a pro nás je příjemné, že takto vše funguje,“ prozradil šéfredaktor spolupořádajícího časopisu Tenis František Kreuz.
Z posledních sedmi ročníků se už popáté radovalo z hlavní ceny fedcupové družstvo. V letech 2012 a 2013 slavil po zisku salátové mísy daviscupový výběr a fedcupový celek dostal cenu i v letech 2015 a 2016. Letos tenistky volilo 141 ze 187 hlasujících. Fedcupové družstvo si na slavnostním večeru v Přerově odneslo i cenu pro tým roku, a to díky tomu, že tenistky získaly titul v soutěži pošesté za osm let. „Tohle se neomrzí. Je skvělé, jaké máme hráčky, a já si toho moc vážím. Od té doby, co dělám kapitána, tak to s vámi všemi byla radost sedět na lavičce,“ prohlásil fedcupový kapitán Pála.
Z vítězného fedcupového celku se na pódiu objevily Barbora Strýcová, Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková, která patřila mezi největší hvězdy tenisové oslavy. Hrdinka finále proti USA získala rovněž Cenu za postup v žebříčku WTA, kde sezónu začala rok na 49. místě a vyšplhala se na 31. pozici, což je její maximum. „Prožila jsem neuvěřitelný rok. Určitě to byla nejlepší sezóna v singlu i deblu. Jsem nadšená. Pochopitelně se budu snažit své postavení na žebříčku ještě vylepšit. V deblu to nepůjde, tam už jsme se na první místo s Barborou dostaly. V singlu se ale můžu posunovat, i když je mi jasné, že to bude hodně těžké,“ uvedla Siniaková.
V průběhu Zlatého kanára předal Ivo Kaderka tři Ceny prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky. Oceněn byl letos zesnulý uznávaný sportovní fotograf a rodák z Přerova Jiří Vojzola. Stejné pocty se dostalo také Igoru Moškovi ze Slovenského tenisového svazu a celosvětově uznávanému deblovému kouči Janu Stočesovi.
Nejlepším tenistou na vozíku byl letos vyhlášen hráč oddílu TK Brandýs nad Labem Tomáš Svášek.
Galavečerem provázel Petr Suchoň s bývalou tenistkou a manželkou Klárou, která pod dívčím jménem Koukalová získala Fed Cup v roce 2014. Na pódiu se představili také herec Petr Rychlý, kapela Mirai či zpěvačka Celeste Buckingham.

Tenisový Zlatý kanár 2018
Zlatý kanár 2018: Fedcupový tým ČR
Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší česká hráčka: Petra Kvitová (TK Agrofert Prostějov)
Postup na žebříčku ATP: Lukáš Rosol (TK Sparta Praha)
Postup na žebříčku WTA: Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)
Deblový pár roku: Barbora Krejčíková (TK Precheza Přerov), Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)
Tým roku: Fed Cup (kapitán Petr Pála)
Talent roku – chlapci: Dalibor Svrčina (TK Agrofert Prostějov)
Talent roku – dívky: Linda Nosková (TK Precheza Přerov)
Nejlepší tenista na vozíčku: Tomáš Svášek (TK Brandýs nad Labem)
Ceny prezidenta ČTS: Igor Moška, Jan Stočes a in memoriam Jiří Vojzola

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments