Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradiční předávání Zlatých kanárů pro nejlepší domácí tenisty hostila opět přerovská tenisová hala. Absolutní vítězství v prestižní anketě získal ženský fedcupový tým. Nejlepším hráčem se stal Tomáš Berdych, mezi ženami dominovala Petra Kvitová. Na Hané zůstaly také ceny pro největší naděje českého tenisu. Talenty roku jsou prostějovský Dalibor Svrčina a přerovská Linda Nosková. Deblovým párem roku byla vyhlášena dvojice Barbora Krejčíkov- Kateřina Siniaková.

„Je to generační odraz současného českého tenisu. Tipovalo 187 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a sponzorů. Je to tradice, která je nádherná a pro nás je příjemné, že takto vše funguje,“ prozradil šéfredaktor spolupořádajícího časopisu Tenis František Kreuz.
Z posledních sedmi ročníků se už popáté radovalo z hlavní ceny fedcupové družstvo. V letech 2012 a 2013 slavil po zisku salátové mísy daviscupový výběr a fedcupový celek dostal cenu i v letech 2015 a 2016. Letos tenistky volilo 141 ze 187 hlasujících. Fedcupové družstvo si na slavnostním večeru v Přerově odneslo i cenu pro tým roku, a to díky tomu, že tenistky získaly titul v soutěži pošesté za osm let. „Tohle se neomrzí. Je skvělé, jaké máme hráčky, a já si toho moc vážím. Od té doby, co dělám kapitána, tak to s vámi všemi byla radost sedět na lavičce,“ prohlásil fedcupový kapitán Pála.
Z vítězného fedcupového celku se na pódiu objevily Barbora Strýcová, Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková, která patřila mezi největší hvězdy tenisové oslavy. Hrdinka finále proti USA získala rovněž Cenu za postup v žebříčku WTA, kde sezónu začala rok na 49. místě a vyšplhala se na 31. pozici, což je její maximum. „Prožila jsem neuvěřitelný rok. Určitě to byla nejlepší sezóna v singlu i deblu. Jsem nadšená. Pochopitelně se budu snažit své postavení na žebříčku ještě vylepšit. V deblu to nepůjde, tam už jsme se na první místo s Barborou dostaly. V singlu se ale můžu posunovat, i když je mi jasné, že to bude hodně těžké,“ uvedla Siniaková.
V průběhu Zlatého kanára předal Ivo Kaderka tři Ceny prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky. Oceněn byl letos zesnulý uznávaný sportovní fotograf a rodák z Přerova Jiří Vojzola. Stejné pocty se dostalo také Igoru Moškovi ze Slovenského tenisového svazu a celosvětově uznávanému deblovému kouči Janu Stočesovi.
Nejlepším tenistou na vozíku byl letos vyhlášen hráč oddílu TK Brandýs nad Labem Tomáš Svášek.
Galavečerem provázel Petr Suchoň s bývalou tenistkou a manželkou Klárou, která pod dívčím jménem Koukalová získala Fed Cup v roce 2014. Na pódiu se představili také herec Petr Rychlý, kapela Mirai či zpěvačka Celeste Buckingham.

Tenisový Zlatý kanár 2018
Zlatý kanár 2018: Fedcupový tým ČR
Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší česká hráčka: Petra Kvitová (TK Agrofert Prostějov)
Postup na žebříčku ATP: Lukáš Rosol (TK Sparta Praha)
Postup na žebříčku WTA: Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)
Deblový pár roku: Barbora Krejčíková (TK Precheza Přerov), Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha)
Tým roku: Fed Cup (kapitán Petr Pála)
Talent roku – chlapci: Dalibor Svrčina (TK Agrofert Prostějov)
Talent roku – dívky: Linda Nosková (TK Precheza Přerov)
Nejlepší tenista na vozíčku: Tomáš Svášek (TK Brandýs nad Labem)
Ceny prezidenta ČTS: Igor Moška, Jan Stočes a in memoriam Jiří Vojzola

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments