Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

České tenistky se o udržení v elitní Světové skupině Fed Cupu utkají doma s Kanadou. Zápas se uskuteční 20. a 21. dubna. Rozhodl o tom středeční los v sídle mezinárodní federace ITF. A tato zpráva je pro prostějovské příznivce o to zajímavější, že tentokrát budou moci vyslankyním TK Agrofert (Kvitová, sestry Plíškovy a další) fandit dost možná přímo doma. Reálně ve hře je totiž možnost, že duel se odehraje v Prostějově!

„Ano, mohu to potvrdit. Rozhodnutí padne v úterý u mě v kanceláři, kam přijede kapitán Pála,“ potvrdil Miroslav Černošek, spolumajitel agentury Česká sportovní, která fedcupové zápasy ČR zajišťuje.
Kde tak může stát a co je k tomu potřeba?

Úřadující šampionky čeká baráž po dlouhých jedenácti letech. Tehdy se přes Izrael dostaly do elitní Světové skupiny a od té doby získaly šest titulů během osmi let. Výběr nehrajícího kapitána Petra Pály nyní pro prohře s Rumunskem čeká duel s Kanadou.
„Jsem rád, že hrajeme doma, protože je to výhoda. Hlavně jsem se chtěl vyhnout Lotyšsku, to by byla drsná baráž, ale to bude i tak. Musíme se pořádně připravit, abychom udrželi Světovou skupinu. Potřebujeme baráž vyhrát,“ prohlásil Petr Pála, který věří, že tým přes nevýhodný termín nastoupí v silném složení a půjde do boje v roli favorita. „To znamená, že budou hrát holky, které z nás favority udělají. S hráčkami vše proberu ještě před velkými americkými turnaji v Indian Wells a v Miami,“ dodal kapitán výběru.
Zatím není rozhodnuto, kde se utkání bude hrát. Najít volnou halu pro baráž v době Velikonoc, kdy bude vrcholit hokejová extraliga, není nijak snadné. Existuje přitom lákavá možnost, že utkání bude hostit Prostějov! „V úterý přijede za mnou jednat kapitán fedcupového výběru Petr Pála a budeme o tom mluvit. Záleží na tom, pro jaký se rozhodneme povrch. Jestli pro antuku, nebo koberec. Pokud by se hrálo v hale, je Prostějov skutečně reálnou variantou,“ potvrdil exkluzivně Večerníku Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která je promotérem duelu. Pokud by tomu tak skutečně bylo, v úvahu připadá pouze hala prostějovského Sportcentra DDM. Národní sportovní centrum totiž nedisponuje potřebným hledištěm a ze stejného důvodu by se nemohlo hrát na antuce NTC MORAVA v areálu Za Kosteleckou ulicí. „Minimální kapacita je dva a půl tisíce diváků,“ objasnil Černošek.
Současnou kanadskou jedničkou je 70. hráčka dvouhry WTA Bianca Andreescuová, bývalá finalistka Eugenie Bouchardová je osmdesátá. Trojkou je Rebecca Marinová (209.). V sestavě může být rovněž Gabriela Dabrowská, desátá deblistka světa. Složení českého výběru může posílit Petra Kvitová.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments