Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

České tenistky se o udržení v elitní Světové skupině Fed Cupu utkají doma s Kanadou. Zápas se uskuteční 20. a 21. dubna. Rozhodl o tom středeční los v sídle mezinárodní federace ITF. A tato zpráva je pro prostějovské příznivce o to zajímavější, že tentokrát budou moci vyslankyním TK Agrofert (Kvitová, sestry Plíškovy a další) fandit dost možná přímo doma. Reálně ve hře je totiž možnost, že duel se odehraje v Prostějově!

„Ano, mohu to potvrdit. Rozhodnutí padne v úterý u mě v kanceláři, kam přijede kapitán Pála,“ potvrdil Miroslav Černošek, spolumajitel agentury Česká sportovní, která fedcupové zápasy ČR zajišťuje.
Kde tak může stát a co je k tomu potřeba?

Úřadující šampionky čeká baráž po dlouhých jedenácti letech. Tehdy se přes Izrael dostaly do elitní Světové skupiny a od té doby získaly šest titulů během osmi let. Výběr nehrajícího kapitána Petra Pály nyní pro prohře s Rumunskem čeká duel s Kanadou.
„Jsem rád, že hrajeme doma, protože je to výhoda. Hlavně jsem se chtěl vyhnout Lotyšsku, to by byla drsná baráž, ale to bude i tak. Musíme se pořádně připravit, abychom udrželi Světovou skupinu. Potřebujeme baráž vyhrát,“ prohlásil Petr Pála, který věří, že tým přes nevýhodný termín nastoupí v silném složení a půjde do boje v roli favorita. „To znamená, že budou hrát holky, které z nás favority udělají. S hráčkami vše proberu ještě před velkými americkými turnaji v Indian Wells a v Miami,“ dodal kapitán výběru.
Zatím není rozhodnuto, kde se utkání bude hrát. Najít volnou halu pro baráž v době Velikonoc, kdy bude vrcholit hokejová extraliga, není nijak snadné. Existuje přitom lákavá možnost, že utkání bude hostit Prostějov! „V úterý přijede za mnou jednat kapitán fedcupového výběru Petr Pála a budeme o tom mluvit. Záleží na tom, pro jaký se rozhodneme povrch. Jestli pro antuku, nebo koberec. Pokud by se hrálo v hale, je Prostějov skutečně reálnou variantou,“ potvrdil exkluzivně Večerníku Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která je promotérem duelu. Pokud by tomu tak skutečně bylo, v úvahu připadá pouze hala prostějovského Sportcentra DDM. Národní sportovní centrum totiž nedisponuje potřebným hledištěm a ze stejného důvodu by se nemohlo hrát na antuce NTC MORAVA v areálu Za Kosteleckou ulicí. „Minimální kapacita je dva a půl tisíce diváků,“ objasnil Černošek.
Současnou kanadskou jedničkou je 70. hráčka dvouhry WTA Bianca Andreescuová, bývalá finalistka Eugenie Bouchardová je osmdesátá. Trojkou je Rebecca Marinová (209.). V sestavě může být rovněž Gabriela Dabrowská, desátá deblistka světa. Složení českého výběru může posílit Petra Kvitová.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments