Dobrý večer, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bez dvou nejlepších tenistek nastoupí český výběr do fedcupové baráže proti Kanadě. Utkání se uskuteční v Prostějově 20. a 21. dubna. Hrát se bude v Národním tenisovém centru Morava na antukovém centrkurtu se zatahovací střechou. Chybět budou Petra Kvitová i Karolína Plíšková.

„Obě hráčky se kapitánovi Petru Pálovi dopředu osobně omluvily. Kapitán jejich rozhodnutí v nabité sezóně a před přechodem na antukovou část respektuje. Je v kontaktu s ostatními hráčkami, které přicházejí v úvahu,“ potvrdil absence Karel Tejkal, mluvčí českého fedcupového týmu.
Nominaci kapitán oznámí deset dnů před losem. Jedničkou nejspíše bude 42. hráčka světa a deblová jednička Kateřina Siniaková, která tvoří ve čtyřhře pár s Barborou Krejčíkovou. Do týmu by se mohly dostat ještě Markéta Vondroušová a Kristýna Plíšková, na premiéru čekají Karolína Muchová či Marie Bouzková.
Nejlepší domácí tenistky bojují o udržení svého postavení v elitní desítce světového žebříčku WTA a právě v průběhu fedcupového týdne se budou připravovat na další část sezóny, která vyvrcholí na Roland Garros. „Na antukové turnaje se potřebuji připravit co nejlépe. Stále to není můj oblíbený povrch a přechod z tvrdých povrchů na antuku je náročný,“ vysvětlila svoji absenci Plíšková, která se předloni v Paříži dostala až do semifinále.
V dějišti utkání se již vše připravuje na zápas. V průběhu minulého týdne do Prostějova přijeli na kontrolu zástupci Mezinárodní tenisové federace ITF a byli maximálně spokojeni. „Pochvalovali si provázanost celého areálu. Hotel, zázemí pro hráče i funkcionáře, regenerace na jednom místě. To se jim líbilo. A navíc jako velkou výhodu ocenili zatahovací středu pro případ špatného počasí,“ komentoval inspekci ITF Tomáš Cibulec, šéf projektu z pořádající společnosti Česká sportovní. (lv)

ČESKÁ REPUBLIKA vs. KANADA (dát vlajky)
sobota 20. a neděle 21. dubna
PROSTĚJOV
centrální dvorec NTC MORAVA (areál Za Kosteleckou ulicí)

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments