Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bez dvou nejlepších tenistek nastoupí český výběr do fedcupové baráže proti Kanadě. Utkání se uskuteční v Prostějově 20. a 21. dubna. Hrát se bude v Národním tenisovém centru Morava na antukovém centrkurtu se zatahovací střechou. Chybět budou Petra Kvitová i Karolína Plíšková.

„Obě hráčky se kapitánovi Petru Pálovi dopředu osobně omluvily. Kapitán jejich rozhodnutí v nabité sezóně a před přechodem na antukovou část respektuje. Je v kontaktu s ostatními hráčkami, které přicházejí v úvahu,“ potvrdil absence Karel Tejkal, mluvčí českého fedcupového týmu.
Nominaci kapitán oznámí deset dnů před losem. Jedničkou nejspíše bude 42. hráčka světa a deblová jednička Kateřina Siniaková, která tvoří ve čtyřhře pár s Barborou Krejčíkovou. Do týmu by se mohly dostat ještě Markéta Vondroušová a Kristýna Plíšková, na premiéru čekají Karolína Muchová či Marie Bouzková.
Nejlepší domácí tenistky bojují o udržení svého postavení v elitní desítce světového žebříčku WTA a právě v průběhu fedcupového týdne se budou připravovat na další část sezóny, která vyvrcholí na Roland Garros. „Na antukové turnaje se potřebuji připravit co nejlépe. Stále to není můj oblíbený povrch a přechod z tvrdých povrchů na antuku je náročný,“ vysvětlila svoji absenci Plíšková, která se předloni v Paříži dostala až do semifinále.
V dějišti utkání se již vše připravuje na zápas. V průběhu minulého týdne do Prostějova přijeli na kontrolu zástupci Mezinárodní tenisové federace ITF a byli maximálně spokojeni. „Pochvalovali si provázanost celého areálu. Hotel, zázemí pro hráče i funkcionáře, regenerace na jednom místě. To se jim líbilo. A navíc jako velkou výhodu ocenili zatahovací středu pro případ špatného počasí,“ komentoval inspekci ITF Tomáš Cibulec, šéf projektu z pořádající společnosti Česká sportovní. (lv)

ČESKÁ REPUBLIKA vs. KANADA (dát vlajky)
sobota 20. a neděle 21. dubna
PROSTĚJOV
centrální dvorec NTC MORAVA (areál Za Kosteleckou ulicí)

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments