Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bez dvou nejlepších tenistek nastoupí český výběr do fedcupové baráže proti Kanadě. Utkání se uskuteční v Prostějově 20. a 21. dubna. Hrát se bude v Národním tenisovém centru Morava na antukovém centrkurtu se zatahovací střechou. Chybět budou Petra Kvitová i Karolína Plíšková.

„Obě hráčky se kapitánovi Petru Pálovi dopředu osobně omluvily. Kapitán jejich rozhodnutí v nabité sezóně a před přechodem na antukovou část respektuje. Je v kontaktu s ostatními hráčkami, které přicházejí v úvahu,“ potvrdil absence Karel Tejkal, mluvčí českého fedcupového týmu.
Nominaci kapitán oznámí deset dnů před losem. Jedničkou nejspíše bude 42. hráčka světa a deblová jednička Kateřina Siniaková, která tvoří ve čtyřhře pár s Barborou Krejčíkovou. Do týmu by se mohly dostat ještě Markéta Vondroušová a Kristýna Plíšková, na premiéru čekají Karolína Muchová či Marie Bouzková.
Nejlepší domácí tenistky bojují o udržení svého postavení v elitní desítce světového žebříčku WTA a právě v průběhu fedcupového týdne se budou připravovat na další část sezóny, která vyvrcholí na Roland Garros. „Na antukové turnaje se potřebuji připravit co nejlépe. Stále to není můj oblíbený povrch a přechod z tvrdých povrchů na antuku je náročný,“ vysvětlila svoji absenci Plíšková, která se předloni v Paříži dostala až do semifinále.
V dějišti utkání se již vše připravuje na zápas. V průběhu minulého týdne do Prostějova přijeli na kontrolu zástupci Mezinárodní tenisové federace ITF a byli maximálně spokojeni. „Pochvalovali si provázanost celého areálu. Hotel, zázemí pro hráče i funkcionáře, regenerace na jednom místě. To se jim líbilo. A navíc jako velkou výhodu ocenili zatahovací středu pro případ špatného počasí,“ komentoval inspekci ITF Tomáš Cibulec, šéf projektu z pořádající společnosti Česká sportovní. (lv)

ČESKÁ REPUBLIKA vs. KANADA (dát vlajky)
sobota 20. a neděle 21. dubna
PROSTĚJOV
centrální dvorec NTC MORAVA (areál Za Kosteleckou ulicí)

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments