Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

České tenistky na výjimečném turnaji v Miami odehrály kvalitní partie, přesto odjížděly mírně zklamané. Karolína Plíšková z finálové porážky, Petra Kvitová zase z toho, že nevyužila šanci postoupit na první místo světového žebříčku. Obě elitní hráčky porazila Australanka Ashleigh Bartyová, která zažila nejlepší týden kariéry a poprvé se posunula do světové desítky.

„Ashleigh hrála výtečně celý týden a ve finále předvedla skvělý tenis. Gratuluji, finále rozhodl první set. Ve čtvrté nebo páté hře jsem začala cítit strašnou únavu a pak to se mnou šlo z kopce,“ konstatovala po posledním utkání Plíšková, která úvodní sadu ztratila ve zkrácené hře, pak už na soupeřku nestačila.
Přes finálovou porážku se do Evropy nevracela Plíšková v pohřební náladě. „Minulý turnaj v Indian Wells jsem opouštěla zklamaná, protože jsem vypadla ve čtvrtfinále. Teď je to finále a to je o něco lepší. Samozřejmě jsem chtěla titul, ale vím, že jsem tu odehrála dobré zápasy,“ ohlédla se za výsledky posledních týdnů Plíšková. V Miami odvedla dobrou práci a třeba v semifinále porazila Simonu Halepovou z Rumunska. „To byl můj nejlepší zápas turnaje. Z vystoupení v Miami si vezmu pouze pozitiva, negativní věci ignoruji,“ dodala Plíšková, která se bude v Barceloně připravovat na antukovou část sezóny.
Triumf v turnaji mohl Kvitovou posunout na post světové jedničky, úspěšná tenistka však vypadla již v zápase o postup do semifinále. Odehrála hodně náročné střetnutí, v němž těsně prohrála tie-break, pak dokázala srovnat krok, ale ve třetím setu už neměla sílu na totální obrat. „Soupeřka do toho šla silou, dokázala eliminovat můj servis, který neposlouchal, jak by měl,“ uznala Petra Kvitová. 

ŽENY
Miami - WTA Tour
Dvouhra - 3. kolo: Karolína Plíšková (5) – Cornetová (Francie) 6:7, 6:1, 6:4. 4. kolo: Kvitová (3) - Garciaová (19-Francie) 6:3, 6:3; Karolína Plíšková – Putincevová (Kazachstán) 2:6, 6:3, 7:5. Čtvrtfinále: Kvitová – Bartyová (12-Austrálie) 6:7, 6:3, 2:6; Karolína Plíšková – Vondroušová 6:3, 6:4. Semifinále: Karolína Plíšková – Halepová (2-Rumunsko) 7:5, 6:1. Finále: Karolína Plíšková – Bartyová 6:7, 3:6.

MUŽI
Marbella - ITF challenger
Dvouhra – 1. kolo: Pavlásek – Zapata Miralles (Španělsko) 3:6, 6:3, 6:7; Kolář – Barranco Cosano (Španělsko) 6:3, 6:4. 2. kolo: Veselý (3) – Moroni (Itálie) 6:2, 6:2; Kolář – Baldi (11-Itálie) 6:7, 3:6. 3. kolo: Veselý – Arnaboldi (13-Itálie) 6:4, 6:2. Čtvrtfinále: Veselý – Martinez (10-Španělsko) 4:6, 6:3, 1:6.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments