Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouhých patnáct let reprezentovala Lucie Šafářová Českou republiku ve Fed Cupu. Hned pětkrát se radovala z celkového vítězství v týmové soutěži. Premiéru si odbyla v roce 2004 Tallinnu, kde nastoupila do čtyřhry po boku Michaely Paštikové. Do roku 2018 v soutěži nastoupila k dvaceti mezistátním utkáním s bilancí 13:11 ve dvouhře a jako skvělá deblistka paradoxně 0:3 ve čtyřhře. V Prostějově fedcupovou kariéru uzavře.

„Týmové soutěže jsem vždy měla ráda. A jsem spokojená, že jsem mohla být členkou této extrémně úspěšné generace. Každý fedcupový týden si vždy celý tým užil. Budu mít na soutěž krásné vzpomínky,“ říká loučící se tenistka.
Poctivá tenistka a velká bojovnice se postupem let propracovala do pozice základního stavebního kamene českého fedcupového týmu. Zažila zlaté časy, když se podílela na triumfech v letech 2011, 2012, 2014, 2015 a 2018.
Ve svém prvním finále v Moskvě prohrála obě dvouhry, když nestačila na Světlanu Kuzněcovovou a prohrála také s Anastasijí Pavljučenkovou. Vše si ovšem vynahradila o rok později před vyprodanou O2 arenou. V rozhodujícím duelu proti Srbsku vyřídila hned dvě bývalé světové jedničky. První bod zařídila výhrou nad Anou Ivanovičovou, přidala také rozhodující vítězství, když smetla Jelenu Jankovičovou. Té povolila v celém utkání pouhé dvě hry.
„Takovou kulisu jsem nikdy nezažila, takhle vypadá splněný sen,“ hledala v euforii slova po posledním míčku Šafářová. „Byl to jeden z nejlepších zápasů mé kariéry, cítila jsem se na kurtu neuvěřitelně," dodala hrdinka finále, která se však sama jako zachránkyně necítila. Myslím, že je to týmová soutěž. Prostě jsme získaly tři body a je jedno kdo. Zasloužily jsme se o to všechny."
O dva roky později ve finále přinesla do kabiny důležitý bod, když přehrála Němku Angelique Kerberovou. „Jsou to nepopsatelný pocity. Měla jsem slzy na krajíčku a je to neuvěřitelná radost, ale doufám, že to není poslední titul,“ popisovala své pocity u trofeje pro vítězky Šafářová.
Zatím poslední fedcupové utkání sehrála Šafářová loni v únoru v rámci čtvrtfinále proti Švýcarsku. Šafářová nastoupila po boku Barbory Strýcové, ale za rozhodnutého stavu prohrály s párem Bacsinszká - Teichmannová 6:1, 4:6, 8:10. Přidá ty úplně poslední zápasy v Prostějově?

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments