Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sice nesportovním, ale krásně historickém prostředí obřadní síně prostějovské radnice proběhlo slavnostní losování duelu fedcupové baráže 2019 mezi tenistkami České republiky a Kanady. Míček se jménem kanadské hráčky určující zápasové pořadí celého střetnutí vytáhl přímo z trofeje primátor statutárního města Prostějov František Jura.

„Jsme hrdí, že právě naše město se stalo dějištěm této významné akce, jednoho z vrcholů celé sportovní sezóny. Za přivedení tohoto tenisového klání do Prostějova chci poděkovat jak šéfovi České sportovní Miroslavu Černoškovi, tak prezidentovi Českého tenisového svazu Ivo Kaderkovi. A všem hráčkám přeji dobrou formu i žádné zdravotní potíže, nám fanouškům pak krásný divácký zážitek z výborných utkání,“ řekl Jura.
Samotný los řídila vyslankyně Mezinárodní tenisové federace Clare Wood, která pochválila nádheru radniční obřadní síně a poděkovala představitelům města za maximálně vřelé přijetí i veškeré zajištění. Pak už přišel na řadu samotný los, který stanovil program jednotlivých soubojů celého mače. Otevře jej Karolína Muchová proti Rebecce Marino v sobotním singlu číslo jedna.
„O soupeřce vím, že je vysoká a hraje rány na větší riziko. S kapitánem ji ještě víc nastudujeme, každopádně se na svou premiéru ve Fed Cupu moc těším. A to je asi tak všechno,“ rozesmála přítomné Muchová, rodačka z nedaleké Olomouce a dcera bývalého známého fotbalisty tamní Sigmy Josefa Muchy. „Táta by se měl přijet podívat, snad mu udělám radost vítězstvím,“ přála si Karolína.
Co další pořadí zápasů? Druhou dvouhru v sobotu 20. dubna obstarají jednička týmu ČR Markéta Vondroušová a kanadská dvojka Leylah Annie Fernandez, o den později přijdou na řadu zbývající dva singly Vondroušová – Marino a Muchová – Fernandez. Do závěrečné čtyřhry byly nasazeny páry Marie Bouzková, Barbora Krejčíková – Gabriela Dabrowski, Sharon Fichman. Obsazení jednotlivých duelů se však může operativně změnit podle situace.
„My jsme los tolik neřešili, protože ho nemůžeme ovlivnit. A víc než na rozpisu utkání stejně záleží na předvedených výkonech, na které se soustředíme. Snažíme se holky co nejlépe připravit, aby byly v pohodě a schopné zahrát stejně špičkově, jako na klasických turnajích. Nebo ještě líp,“ pravil kapitán českého fedcupového výběru Petr Pála s úsměvem ve všeobecně dobré a uvolněné náladě.
Celá baráž slavné kolektivní soutěže o udržení v elitní skupině proti tenisovému celku javorového listu se odehraje v Agrofert Aréně, tedy na centrálním dvorci areálu TK Prostějov v Kostelecké ulici. Kde je menší hlediště pro 1100 diváků už delší dobu beznadějně vyprodáno. „Věřím, že nám zdejší příznivci vytvoří opravdové domácí prostředí a pomohou vyhrát,“ zadoufala předpokládaná tahounka našeho národního družstva Markéta Vondroušová.


16 fedcup rozlosovani los


Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments