Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sice nesportovním, ale krásně historickém prostředí obřadní síně prostějovské radnice proběhlo slavnostní losování duelu fedcupové baráže 2019 mezi tenistkami České republiky a Kanady. Míček se jménem kanadské hráčky určující zápasové pořadí celého střetnutí vytáhl přímo z trofeje primátor statutárního města Prostějov František Jura.

„Jsme hrdí, že právě naše město se stalo dějištěm této významné akce, jednoho z vrcholů celé sportovní sezóny. Za přivedení tohoto tenisového klání do Prostějova chci poděkovat jak šéfovi České sportovní Miroslavu Černoškovi, tak prezidentovi Českého tenisového svazu Ivo Kaderkovi. A všem hráčkám přeji dobrou formu i žádné zdravotní potíže, nám fanouškům pak krásný divácký zážitek z výborných utkání,“ řekl Jura.
Samotný los řídila vyslankyně Mezinárodní tenisové federace Clare Wood, která pochválila nádheru radniční obřadní síně a poděkovala představitelům města za maximálně vřelé přijetí i veškeré zajištění. Pak už přišel na řadu samotný los, který stanovil program jednotlivých soubojů celého mače. Otevře jej Karolína Muchová proti Rebecce Marino v sobotním singlu číslo jedna.
„O soupeřce vím, že je vysoká a hraje rány na větší riziko. S kapitánem ji ještě víc nastudujeme, každopádně se na svou premiéru ve Fed Cupu moc těším. A to je asi tak všechno,“ rozesmála přítomné Muchová, rodačka z nedaleké Olomouce a dcera bývalého známého fotbalisty tamní Sigmy Josefa Muchy. „Táta by se měl přijet podívat, snad mu udělám radost vítězstvím,“ přála si Karolína.
Co další pořadí zápasů? Druhou dvouhru v sobotu 20. dubna obstarají jednička týmu ČR Markéta Vondroušová a kanadská dvojka Leylah Annie Fernandez, o den později přijdou na řadu zbývající dva singly Vondroušová – Marino a Muchová – Fernandez. Do závěrečné čtyřhry byly nasazeny páry Marie Bouzková, Barbora Krejčíková – Gabriela Dabrowski, Sharon Fichman. Obsazení jednotlivých duelů se však může operativně změnit podle situace.
„My jsme los tolik neřešili, protože ho nemůžeme ovlivnit. A víc než na rozpisu utkání stejně záleží na předvedených výkonech, na které se soustředíme. Snažíme se holky co nejlépe připravit, aby byly v pohodě a schopné zahrát stejně špičkově, jako na klasických turnajích. Nebo ještě líp,“ pravil kapitán českého fedcupového výběru Petr Pála s úsměvem ve všeobecně dobré a uvolněné náladě.
Celá baráž slavné kolektivní soutěže o udržení v elitní skupině proti tenisovému celku javorového listu se odehraje v Agrofert Aréně, tedy na centrálním dvorci areálu TK Prostějov v Kostelecké ulici. Kde je menší hlediště pro 1100 diváků už delší dobu beznadějně vyprodáno. „Věřím, že nám zdejší příznivci vytvoří opravdové domácí prostředí a pomohou vyhrát,“ zadoufala předpokládaná tahounka našeho národního družstva Markéta Vondroušová.


16 fedcup rozlosovani los


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments