Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sice nesportovním, ale krásně historickém prostředí obřadní síně prostějovské radnice proběhlo slavnostní losování duelu fedcupové baráže 2019 mezi tenistkami České republiky a Kanady. Míček se jménem kanadské hráčky určující zápasové pořadí celého střetnutí vytáhl přímo z trofeje primátor statutárního města Prostějov František Jura.

„Jsme hrdí, že právě naše město se stalo dějištěm této významné akce, jednoho z vrcholů celé sportovní sezóny. Za přivedení tohoto tenisového klání do Prostějova chci poděkovat jak šéfovi České sportovní Miroslavu Černoškovi, tak prezidentovi Českého tenisového svazu Ivo Kaderkovi. A všem hráčkám přeji dobrou formu i žádné zdravotní potíže, nám fanouškům pak krásný divácký zážitek z výborných utkání,“ řekl Jura.
Samotný los řídila vyslankyně Mezinárodní tenisové federace Clare Wood, která pochválila nádheru radniční obřadní síně a poděkovala představitelům města za maximálně vřelé přijetí i veškeré zajištění. Pak už přišel na řadu samotný los, který stanovil program jednotlivých soubojů celého mače. Otevře jej Karolína Muchová proti Rebecce Marino v sobotním singlu číslo jedna.
„O soupeřce vím, že je vysoká a hraje rány na větší riziko. S kapitánem ji ještě víc nastudujeme, každopádně se na svou premiéru ve Fed Cupu moc těším. A to je asi tak všechno,“ rozesmála přítomné Muchová, rodačka z nedaleké Olomouce a dcera bývalého známého fotbalisty tamní Sigmy Josefa Muchy. „Táta by se měl přijet podívat, snad mu udělám radost vítězstvím,“ přála si Karolína.
Co další pořadí zápasů? Druhou dvouhru v sobotu 20. dubna obstarají jednička týmu ČR Markéta Vondroušová a kanadská dvojka Leylah Annie Fernandez, o den později přijdou na řadu zbývající dva singly Vondroušová – Marino a Muchová – Fernandez. Do závěrečné čtyřhry byly nasazeny páry Marie Bouzková, Barbora Krejčíková – Gabriela Dabrowski, Sharon Fichman. Obsazení jednotlivých duelů se však může operativně změnit podle situace.
„My jsme los tolik neřešili, protože ho nemůžeme ovlivnit. A víc než na rozpisu utkání stejně záleží na předvedených výkonech, na které se soustředíme. Snažíme se holky co nejlépe připravit, aby byly v pohodě a schopné zahrát stejně špičkově, jako na klasických turnajích. Nebo ještě líp,“ pravil kapitán českého fedcupového výběru Petr Pála s úsměvem ve všeobecně dobré a uvolněné náladě.
Celá baráž slavné kolektivní soutěže o udržení v elitní skupině proti tenisovému celku javorového listu se odehraje v Agrofert Aréně, tedy na centrálním dvorci areálu TK Prostějov v Kostelecké ulici. Kde je menší hlediště pro 1100 diváků už delší dobu beznadějně vyprodáno. „Věřím, že nám zdejší příznivci vytvoří opravdové domácí prostředí a pomohou vyhrát,“ zadoufala předpokládaná tahounka našeho národního družstva Markéta Vondroušová.


16 fedcup rozlosovani los


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments