Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sice nesportovním, ale krásně historickém prostředí obřadní síně prostějovské radnice proběhlo slavnostní losování duelu fedcupové baráže 2019 mezi tenistkami České republiky a Kanady. Míček se jménem kanadské hráčky určující zápasové pořadí celého střetnutí vytáhl přímo z trofeje primátor statutárního města Prostějov František Jura.

„Jsme hrdí, že právě naše město se stalo dějištěm této významné akce, jednoho z vrcholů celé sportovní sezóny. Za přivedení tohoto tenisového klání do Prostějova chci poděkovat jak šéfovi České sportovní Miroslavu Černoškovi, tak prezidentovi Českého tenisového svazu Ivo Kaderkovi. A všem hráčkám přeji dobrou formu i žádné zdravotní potíže, nám fanouškům pak krásný divácký zážitek z výborných utkání,“ řekl Jura.
Samotný los řídila vyslankyně Mezinárodní tenisové federace Clare Wood, která pochválila nádheru radniční obřadní síně a poděkovala představitelům města za maximálně vřelé přijetí i veškeré zajištění. Pak už přišel na řadu samotný los, který stanovil program jednotlivých soubojů celého mače. Otevře jej Karolína Muchová proti Rebecce Marino v sobotním singlu číslo jedna.
„O soupeřce vím, že je vysoká a hraje rány na větší riziko. S kapitánem ji ještě víc nastudujeme, každopádně se na svou premiéru ve Fed Cupu moc těším. A to je asi tak všechno,“ rozesmála přítomné Muchová, rodačka z nedaleké Olomouce a dcera bývalého známého fotbalisty tamní Sigmy Josefa Muchy. „Táta by se měl přijet podívat, snad mu udělám radost vítězstvím,“ přála si Karolína.
Co další pořadí zápasů? Druhou dvouhru v sobotu 20. dubna obstarají jednička týmu ČR Markéta Vondroušová a kanadská dvojka Leylah Annie Fernandez, o den později přijdou na řadu zbývající dva singly Vondroušová – Marino a Muchová – Fernandez. Do závěrečné čtyřhry byly nasazeny páry Marie Bouzková, Barbora Krejčíková – Gabriela Dabrowski, Sharon Fichman. Obsazení jednotlivých duelů se však může operativně změnit podle situace.
„My jsme los tolik neřešili, protože ho nemůžeme ovlivnit. A víc než na rozpisu utkání stejně záleží na předvedených výkonech, na které se soustředíme. Snažíme se holky co nejlépe připravit, aby byly v pohodě a schopné zahrát stejně špičkově, jako na klasických turnajích. Nebo ještě líp,“ pravil kapitán českého fedcupového výběru Petr Pála s úsměvem ve všeobecně dobré a uvolněné náladě.
Celá baráž slavné kolektivní soutěže o udržení v elitní skupině proti tenisovému celku javorového listu se odehraje v Agrofert Aréně, tedy na centrálním dvorci areálu TK Prostějov v Kostelecké ulici. Kde je menší hlediště pro 1100 diváků už delší dobu beznadějně vyprodáno. „Věřím, že nám zdejší příznivci vytvoří opravdové domácí prostředí a pomohou vyhrát,“ zadoufala předpokládaná tahounka našeho národního družstva Markéta Vondroušová.


16 fedcup rozlosovani los


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments