Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V nejkratší možné době ovládly tenistky České republiky fedcupovou baráž proti Kanadě, která se odehrála o velikonočním víkenud 20. a 21. dubna v NTC MORAVA areálu TK Agrofert v Prostějově. K výhře domácímu týmu stačily první tři dvouhry. Za rozhodnutého stavu dostala možnost rozloučit se s týmovou soutěží přímo na dvorci Lucie Šafářová. Společně s Barborou Krejčíkovou přispěla k jednoznačnému vítězství 4:0 na zápasy, když absolvovala první úspěšnou čtyřhru ve své bohaté kariéře. Po oba dny sledovalo zápasy zaplněné hlediště, které následně vysloužilo pětinásobné vítězce Fed Cupu dojemnou rozlučku. České hráčky si triumfem zajistily účast v příštím ročníku Fed Cupu 2020, který však pravděpodobně dozná úpravy herního systému. Večerník sledoval celý fedcupový týden pěkně podrobně...

Dvě vítězné premiéry
Zdařilý debut si v sobotu popoledni odbyla Karolína Muchová. Proti kanadské jedničce Rebecce Marinové předvedla běhavý, jistý a sebevědomý výkon, přestože do podobného zápasu nastoupila poprvé v životě. Vítězka v celém zápase úřadovala na příjmu, Marinové povolila při servisu uhrát jedinou hru. A přitom vysoká Kanaďanka podávala rychlostí až 190 kilometrů v hodině. Jenže razanci v úderech kompenzovala zbytečnými chybami. Češka hrála trpělivě od základní čáry, skvěle se bránila a své údery umisťovala přesně k lajnám. „Pomohla mi hodně chybami, protože je to taková střelkyně. Pálila to zprava, zleva, já jsem se to snažila držet ve hře. Myslím si, že jsem měla lepší pohyb než ona, takže jsem měla možnost měnit tempo,“ radovala se z úspěchu Muchová.
Premiéru v pozici týmové jedničky pak zvládla Markéta Vondroušová v duelu s šestnáctiletou Leylah Fernandezovou. Mladá Kanaďanka, finalistka letošní juniorky Australian Open kladla v prvním setu až nečekaně velký odpor, když ale o tři roky starší Vondroušová odskočila do vedení, zápas už si bezpečně pohlídala, přestože ve druhé sadě i ona přišla o svůj servis. Vždy ale dokázala klopýtnutí napravit.´„Překvapivě jsem nebyla skoro vůbec nervózní, přišlo to až ke konci prvního setu, jak se to začalo komplikovat. Ale ze začátku moc ne. Byl to můj první zápas na antuce po dlouhé době, takže jsem ráda, že byl vítězný, ve druhém setu jsem se cítila opravdu dobře,“ hodnotila své vystoupení Vondroušová.

Závěrečné galaloučení
Aktuálně 47. hráčka žebříčku WTA zahájila nedělní program a na kurt šla s vědomím, že pokud Marinovou porazí, bude rozhodnuto. V rozhodujících okamžicích si Vondroušová udržela klidnou hlavu a ve dlouhých výměnách čekala na chybu soupeřky. Kanadská tenistka tolik trpělivosti neměla. Hrála sice velice agresivně, extrémní razanci úderů ale odpovídal velký počet nevynucených chyb. „Marinová sice hrála dobře, často však nedokázala trefit kurt, což bylo štěstí, protože to byly vážně velké rány. Nemělo smysl chodit do nějaké velké přestřelky. Spíše jsem se snažila připravit si vítězný úder. Někdy se vyplatilo počkat, až to sama pokazí. A tahle taktika fungovala,“ těšilo Vondroušovou.
Česká jednička se druhým bodem postarala o to, že jednak čtvrtá dvouhra mezi Muchovou a Fernandezovou už se hrála a pak také, aby do závěrečné čtyřhry mohla nastoupit loučící se Lucie Šafářová. Prostějovská tenistka a bývalá světová pětka ve dvouhře společně s Barborou Krejčíkovou udolala dvojici Dabrowská - Fichmanová a po výhře si užívala ovací tribun. „Bylo to krásné. Všem divákům děkuji. Moc si vážím toho, že jsem mohla mít rozlučku právě v Prostějově, kde jsem strávila tolik let. Jsem ráda, že jsem mohla být v novém týmu, který je budoucností českého tenisu. Holky jsou výborné, určitě nám budou dělat radost. Budu vás sledovat,“ loučila se na kurtu Šafářová.

Česko – Kanada 4:0

Muchová – Marinová 6:3, 6:0
Vondroušová – Fernandezová 6:4 a 6:1
Vondroušová – Marinová 6:3, 6:4.
Krejčíková, Šafářová – Dabrowská, Fichmanová 7:6, 7:5

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments