Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Na kurtech, kde pilovala jednotlivé údery a pak vyrazila do světa, se s fedcupovým týmem loučila Lucie Šafářová. Dlouholetá hráčka TK Agrofert a například finalistka Roland Garros odehrála poslední čtyřhru v reprezentační kariéře. Poprvé v deblu vyhrála. A v emocích se pak loučila se spoluhráčkami, realizačním týmem i fanoušky...

„Vlastně jsem pořád brečela,“ usmívala se už v zákulisí prostějovského centrálního dvorce pětinásobná vítězka nejprestižnější týmové soutěže. „Poprvé jsem měla slzy v očích při představování. To jsem si říkala, že brečím a přitom utkání ještě nezačalo. Na konci se mi také nepodařilo udržet slzy. Ale stejně to nebylo špatné,“ řekla Šafářová.
Velkých ovací se dočkala i od věrných příznivců, kteří dlouhé roky objížděli všechny fedcupové duely. Burcovali hráčky v dramatických bitvách, opakovaně trápili své hlasivky. „Děkuji fanouškům, byly to úžasné roky, takovou podporu nemá žádný jiný tým,“ zamávala fandům naposledy z kurtu bývalá světová pětka.
Během patnácti let odehrála za Českou republiku devětadvacet zápasů. Byla oporou, velkou hvězdou, současně zůstala skromnou tenistkou, která vždy udělala maximum pro týmový úspěch. „Na to, jak dobrá to je hráčka, dokázala vždy vyjít vstříc i ostatním holkám. V týmu není nikdy jednoduché dohodnout se třeba na trénování na kurtu, místě pro večeři, ale tohle řešila hrozně pohodově. Lucka i další hráčky v mém týmu si nikdy nic nesmyslného nevymýšlely a vždy se podřídily družstvu a pomáhaly jedna druhé,“ ocenil Šafářovou kapitán týmu Petr Pála.
Lucie Šafářová ještě ale poslední tečku nenapsala. V tomto týdnu si zahraje na turnaji v německém Stuttgartu čtyřhru. Dvaatřicetiletá tenistka měla původně startovat i ve dvouhře, ale účast v kvalifikaci musela vzdát právě kvůli účasti ve Fed Cupu. Pětinásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře tak bude startovat alespoň v deblu po boku Rusky Pavljučenkovové. Česko-ruská dvojice vyzve v prvním kole ukrajinské sestry Kičenokovy.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments