Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od pondělního dne do soboty 5. května se bude na kurtech pražské Sparty hrát největší ženský turnaj v České republice turnaj J&T Banka Prague Open. V soutěži se až na čerstvou vítězku ze Stuttgartu Petru Kvitovou představí kompletní domácí špička. Jedničkou prestižního podniku je Karolína Plíšková.

„Bude největším lákadlem na turnaji, jde přece o bývalou světovou jedničku. Už jednou turnaj vyhrála, loni se musela kvůli zranění odhlásit, snad jí to vyjde letos,“ míní ředitelka J&T Banka Prague Open Petra Černošková.
Z domácích hráček se v hlavní soutěži dále představí Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová, Kristýna Plíšková a také Karolína Muchová. Ta dostala volnou kartu poté, co svůj start v singlu zrušila Lucie Šafářová. „Snažila jsem se na tréninku, jak to jen šlo. Ale přesto jsem dospěla k rozhodnutí, že se ve dvouhře nepředstavím. Neměla bych patřičnou úroveň. Doporučila jsem, aby divokou kartu dostala Karolína Muchová, kterou jsem měla možnost sledovat při Fed Cupu v Prostějově a moc se mi líbila,“ řekla Šafářová a pořadatelé s její volbou souhlasili. Tenistka končící kariéru se v každém případě představí ve čtyřhře a rozloučí se s pražským publikem.
Ze zahraničních hráček budou v singlovém pavouku figurovat třeba Anastasija Sevastovová, Wang Čchiang, Belinda Bencicová, Danielle Collinsová či Camila Giorgiová. Divokou kartu na poslední chvíli obdržela dvojnásobná grandslamová šampionka Světlana Kuzněcovová.
I letos bude přístup do areálu volný, za peníze se půjde pouze na finále. „Lístky na něj se vyprodaly za jedno dopoledne. Mělo by být plno a já doufám, že diváci si po celý týden jako v předešlých letech najdou do Stromovky cestu, přijdou se podívat na krásný tenis a podpořit české holky,“ věří Petra Černošková.
Hned zápasy 1. kola přinesou atraktivní podívanou. Například na Karolínu Plíškovou čeká Mona Barthelová, v současnosti 88. hráčka žebříčku a vítězka turnaje z roku 2017. A v českém derby se o postup střetne Barbora Strýcová s Karolínou Muchovou. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments