Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poprvé v kariéře se na okruhu WTA dostala Karolína Muchová až do finále. V Praze dostala na doporučení Lucie Šafářové divokou kartu a málem se radovala z titulu. Olomoucká rodačka a bývalá hráčka TK Agrofert Prostějov prožila skvělý týden a až ve finále nestačila na Švýcarku Jil Teichmannovou. Přesto v žebříčku poskočila o třicet míst na 74. příčku!

„Beru to pozitivně, byl to dobrý týden. Samozřejmě mě mrzí, že jsem to v Praze nedotáhla do vítězného konce. Ale vůbec jsem tady nemusela být. Do hlavní soutěže jsem se dostala díky Lucce. Udělala pro mě skvělé gesto, moc jí děkuju,“ povídala po turnaji Muchová, která po ztrátě prvního setu zlepšila svoji hru a vynutila si pokračování duelu. V rozhodující sadě ale byla o kousek lepší než její soupeřka. „Zasloužila si vyhrát, ve třetím setu jsem udělala víc chyb,“ uznala dcera prostějovského rodáka Josefa Muchy, který byl prvoligovým fotbalistou a dnes je proesionálním trenérem.
Finále bylo bez nasazených hráček. Jedním z důvodů byla absence Karolíny Plíškové a Markéty Vondroušové. Dvě velké hvězdy se na poslední chvíli odhlásily kvůli zranění, ve dvouhře nakonec nestartovala ani Lucie Šafářová, která podle svých slov nebyla patřičně připravená a doporučila předat volnou kartu pozdější finalistce.
Až v semifinále skončila cesta deváté nasazené Barbory Strýcové. Zkušená tenistka zůstala až na raketě vítězky celého turnaje. „Dlouho jsem nebyla tak smutná," posteskla si po vyřazení, pak se ovšem na svůj postup podívala pozitivně. „Antukovou sezónu jsem rozjela dobře. Dva postupy do semifinále v řadě se počítají,“ dodala Strýcová, která si před Prahou zahrála semifinále také v Istanbulu.
Před finálovým programem se s českými diváky loučila Lucie Šafářová. Na centrálním kurtu pražské Sparty si kromě dlouhotrvajícího potlesku vyslechla také zdravice velkých tenisových hvězd Martiny Navrátilové, Simony Halepové, Angelique Kerberové, Agnieszky Radwaňské nebo Martiny Navrátilové, fedcupových kolegyň Petry Kvitové a Barbory Strýcové a velké kamarádky Bethanie Mattekové-Sandsové. Na dvorci došlo i na slzy. „Dlouho jsem si tak nepoplakala. Bijí se ve mně všechny emoce. Jedna velká kapitola se uzavřela. Je trochu smutné, že to celé skončilo, ale taky se těším, že začíná něco nového,“ přiblížila své pocity Šafářová.
Už o uplynulém víkendu začal svůj program turnaj série Premium 1000 v Madridu, do jehož hlavní soutěže se probojovala také Kristýna Plíšková, která tak doplnila další vyslankyně TK Agofert Kvitovou, Karolínu Plíškovou a Strýcovou. Ty, až na posledně jmenovanou, vstoupily již o uplynulém víkendu do prvního kola vítězně. 


ŽENY
Praha – WTA Tour
Dvouhra – 1. kolo: Strýcová (9) – Barthelová (Německo) 6:4, 6:2; Muchová – Šwiateková (Polsko) 4:6, 6:1, 6:4; Kristýna Plíšková – Vichljancevová (Rusko) 3:6, 4:6. 2. kolo: Muchová – Bradyová (USA) 6:4, 3:6, 7:6; Strýcová – Pegulaová (USA) 7:5, 6:2. Čtvrtfinále: Muchová – Vichljancevová (Rus.) 6:3, 6:4; Strýcová – Siniaková (6-ČR) 6:1, 6:2. Semifinále: Muchová – Peraová (USA) 6:2, 7:5; Strýcová – Teichmannová (Švýcarsko) 3:6, 0:6. Finále: Muchová – Teichmannová 6:7, 6:3, 4:6.
Čtyřhra - 1. kolo: Šafářová, Štefková – Ninomijaová, Sizikovová (Japonsko/Rusko) 4:6, 6:4, 11:13; Allertová, Smitková – Krawczyková, Olmosová (4-USA/Mexiko) 6:4, 7:6. Čtvrtfinále: Allertová, Smitková – Ninomijaová, Sizikovová 6:2, 6:4. Semifinále: Allertová, Smitková – Melicharová, Peschkeová (1-USA/ČR) 4:6, 6:1, 8:10.
Madrid – WTA Tour
Dvouhra, kvalifikace – 1. kolo: Kristýna Plíšková – Krunic (Srbsko) 6:2, 6:4. 2. kolo: Kristýna Plíšková – Kanepi (Estonsko) 7:6, 6:2.
1. kolo: Kvitová – Kenin (USA) 6:1, 6:4, Karolína Plíšková - Jastremská (Ukrajina) 5:7, 7:6, 6:3; Strýcová – Mladenovic (Francie) 3:6, 1:6; Kristýna Plíšková – Kostyuk (Ukrajina) 3:6, 6:3, 6:2

MUŽI
Bordeaux – ITF challenger
Dvouhra – 2. kolo: Kolář – Escoffier (Francie) 6:3, 7:6. 3. kolo: Kolář - Barrere (Francie) 3:6, 6:3, 3:6.
Ostrava – ITF challenger
Dvouhra – 1. kolo: Šafránek – Piros (Madarsko) 2:6, 2:6; Macháč – Forejtek 6:3, 6:3; Lehečka – Svrčina 7:5, 4:6, 6:1. 2. kolo: Veselý (2) – Sels (Nizozemí) 6:1, 6:1, Pavlásek (13) – Piros 3:6, 6:0, 3:6; Macháč – Napolitano (10-Itálie) 6:1, 7:6; Lehečka – Zopp (7-Estonsko) 7:5, 6:7, 6:4. 3. kolo: Veselý – Gachov (Rusko) 7:6, 6:3; Lehečka – Sinner (Itálie) 4:6, 2:6; Macháč – De Greef (8-Belgie) 1:6, 7:6, 7:6. Čtvrtfinále: Macháč – Diez (Kanada) 4:6, 1:6, Veselý – Sinner (Itálie) 4:6, 6:7

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments