Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Za přítomnosti turnajové ředitelky Petry Černoškové, prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky a zástupce Moneta Bank Aleše Sloupenského proběhla minulé úterý po poledni tisková konference k letošnímu ročníku největšího českého mužského turnaje Moneta Czech Open. Ten se bude hrát v celé své parádě od neděle 2. do soboty 8. června v Prostějově a kromě nabitého seznamu účastníků nabídne opět i atraktivní exhibici s Radkem Štěpánkem a dalšími hvězdami. Zajímavostí bude, že domácí hvězda Jiří Veselý bude usilovat už o čtvrtý triumf.

Do hlavní soutěže prostějovského challengeru se letos dostane celkem 48 hráčů, 16 z nich přitom bude mít v prvním kole volný los. Kvalifikaci naopak budou hrát pouze čtyři plejeři, jak je tomu od letoška na ATP challengerech zvykem - tři podle ITF rankingu a jeden, který obdrží volnou kartu. Na posun do hlavního pavouka se mohou těšit oba finalisté. „Čeká nás nejenom tato novinka. Pořád ale platí, že především chceme tímto turnajem podpořit naše mladé hráče a současně nabídnout divákům kvalitní mužský tenis,“ zopakovala známou strategii ředitelka Moneta Czech Open Petra Černošková.
Na turnaji nebudou opět chybět nejlepší čeští hráči Jiří Veselý, Lukáš Rosol či Adam Pavlásek. Mezi největší zahraniční hvězdy startující na letošním Moneta Czech Open by měli patřit Nizozemec Robin Haase, Slovák Martin Kližan nebo dvacetiletý norský talent Casper Ruud.
„V hráčském listu je přihlášena spousta dobrých jmen, k využití navíc máme pět volných karet. Počítáme s tím, že jednu po dohodě s Českým tenisovým svazem dostane sedmnáctiletý talent Jiří Lehečka, druhou měníme se Slovenským tenisovým svazem, u zbývajících tří uvidíme, jak se bude vyvíjet situace a pohybovat hráčský list. Přece jen jsme ve druhém týdnu French Open, což je specifický termín, který nám mže přinést na poslední chvíle super hráče, stejně jako sebrat některé stávající účastníky,“ řekla Petra Černošková, která jedním dechem dodala: „Myslím si, že pole už je natolik kvalitní, že ho nemusíme nijak extra posilovat. Je tak možné, že šanci dostanou další mladí hráči.
Prostějovský turnaj každoročně zdobí tradiční exhibice a nejinak tomu bude i letos, přičemž tentokrát sobotní paráda proběhne ve znamení rozlučky s Radkem Štěpánkem. „Nastoupí na kurt při sobotní exhibici s Jiřím Novákem. Proti nim bude hrát dvojice Petr Pála - Pavel Vízner,“ přiblížila jedno z lákadel. „Plánujeme dále dětský den, hráčskou party a další zajímavé události,“ přidala turnajová ředitelka.
Následně se k aktérům tiskové konference připojil skrze telefon Jiří Veselý, trojnásobný prostějovský šampion. „Každý rok se těším, je to můj nejoblíbenější turnaj, navíc v domácím prostředí. Snad najdu formu a povede se turnaj nejen mi, ale i všem českým tenistům. Je důležité, aby se na něm ukázali i mladí čeští hráči,“ vyjádřila přání aktuální domácí jednička. V uplynulém týdnu bohužel Veselý neobhájil titul v německém Heillbronu, aby uspěl v kvalifikaci podniku ATP v Lyonu, kde v tomto týdnu odehraje hlavní soutěž. Následně se představí na grandslamovém Roland Garros. „Zranění už jsem měl až moc. Bohužel kvůli nim nemám ideální formu, pořád se hledám a snažím se do toho dostat zpátky. Snad to ale bude každým turnajem lepší a lepší,“ doufá Jiří Veselý. A jeho cíle pro letošní ročník Moneta Czech Open? „Chtěl bych, aby se mi jako prvnímu podařilo vyhrát turnaj čtyřikrát. Je to výzva, rád bych to dokázal,“ má jasno pětadvacetiletý hráč.
Na závěr setkání s médii si vzala slovo opět Petra Černošková, která hovořila i o některých úskalích. „Nejvíce nám zamotala hlavu nová forma kvalifikace. Snad nám vyjde počasí, máme případně střechu. Musíme hrát zápasy jen na kurtech, které jsou pod livestreamingem, takže budeme využívat jen centr, jedničku a dvojku,“ prozradila.
Posléze ještě došlo na téma financí. „S dotací jsme zůstali na sto tisících dolarů. Není moc rozdíl, jestli bude dotace 100, nebo 125 tisíc, lepší hráče bychom nenalákali. Budeme mít navíc velké náklady na hospitality a transport, musíme ubytovat osmačtyřicet hráčů z hlavní soutěže a čtyři kvalifikanty. To je o dost více než loni,“ konstatovala ředitelka prostějovského challengeru.

Program Moneta Czech Open
neděle 2. června 10:00 finále kvalifikace a 1. kolo dvouhry
pondělí 3. června 10:00 1. kolo dvouhry a čtyřhry
úterý 4. června 10:00 2. kolo dvouhry, 1. kolo čtyřhry
středa 5. června 10:00 2. a 3. kolo dvouhry, čtvrtfinále čtyřhry
čtvrtek 6. června 11:00 čtvrtfinále dvouhry, semifinále čtyřhry
pátek 7. června 11:00 semifinále dvouhry, finále čtyřhry
sobota 8. června 10:00 exhibice Radka Štěpánka
sobota 8. června 11:00 finále dvouhry

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments