Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf

Přes 130 minut trvalo utkání mezi Attilou Balaszem s Maďarska a Španělem Bernabe Zapatou Mirallesem, které na začátku pátého dne turnaje rozhodovalo o prvním semifinalistovi. Utkání plné dlouhých výměn nakonec pro sebe získal maďarský tenista. "Bylo to jako na houpačce. Měl jsem šanci zápas ukončit už ve druhém setu, soupeř ale zahrál několik výborných míčů. Musel jsem vynaložit veškeré úsilí abych vyhrál," uznal obtíže Balasz.

Přes dvě hodiny bojovala na kurtu také nasazená jednička Casper Ruud. Federico Gaio se rval o každý míč, v deváté hře rozhodující sady ale ztratil své podání a Nor nabídnutou šanci využil. "Jednoznačně šlo o nejtěžší zápas. Federico byl hodně nepříjemný, postupně se rozehrál k velkému výkonu. V závěru jsem měl více sil, jinak jsme byli naprosto vyrovnaní," hodnotil zápas Ruud.

Bez osmnácti minut tři hodiny trvalo střetnutí Marcela Arevala s Peterem Torebkem. Německá senzace Moneta Czech Open prodloužila své vítězné tažení, když třetí sadu maratonské bitvy získala ve zkrácené hře. "Byl to třetí hodně dlouhý zápas v řadě, ani nevím, kde jsem v sobě vzal tolik sil. Je to zřejmě o tom, že se nevzdávám a za to jsem byl i v tomto zápase odměněný," uvedl nečekaný semifinalista.

Až poslední čtvrtfinále proběhlo v kvapíkovém tempu. Zkušený Španěl Pablo Andujar si za necelou hodinu poradil s Benjaminem Hassanem z Německa a potvrdil roli nasazené trojky. "Až na menší ztrátu koncentrace jsem měl utkání pod kontrolou. Míče měly potřebnou délku, soupeř byl stále pod tlakem," pochválil se Andujar.

V závěru hracího dne udělali domácím fanouškům Jirkové Lehečka a Veselý, když v semifinále deblu vyřadili pár Igor Zelenay, Denys Molčanov, který ohajoval loňské vítězství. "Po čase alespoň troška tenisové radosti," pousmál se Veselý.

RESULTS - JUNE 06, 2019
Men's
Singles - Quarterfinals
[1] C. Ruud (NOR) d [10] F. Gaio (ITA) 63 16 64
[3] P. Andujar (ESP) d B. Hassan (GER) 60 62
[11] A. Balazs (HUN) d [15] B. Zapata Miralles (ESP) 64 57 64
[ITF] P. Torebko (GER) d M. Arevalo (ESA) 63 67(2) 76(3)

Men's
Doubles - Semifinals
P. Oswald (AUT) / F. Polasek (SVK) d [1] M. Arevalo (ESA) / M. Reyes-Varela (MEX) 64 64
[WC] J. Lehecka (CZE) / J. Vesely (CZE) d [2] D. Molchanov (UKR) / I. Zelenay (SVK) 46 63 10-4

ORDER OF PLAY - FRIDAY, JUNE 07, 2019
CENTER COURT start 11:00 am
[11] A. Balazs (HUN) vs [ITF] P. Torebko (GER)
[1] C. Ruud (NOR) vs [3] P. Andujar (ESP)
P. Oswald (AUT) / F. Polasek (SVK) vs [WC] J. Lehecka (CZE) / J. Vesely (CZE)