Dobré dopoledne, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přestože se tenisový turnaj hrál v Prostějově již po šestadvacáté, v některých ohledech byl ročníkem premiérovým. Po řadě úprav, které zavedlo vedení Mezinárodní tenisové federace, prakticky vypadla kvalifikace, v níž se představili pouze čtyři tenisté. Hlavní část soutěže se naopak rozrostla. Se vším si pořadatelé MONETA Czech Open dokázali poradit. Čistě z organizačního pohledu skončil další ročník challengeru úspěchem. PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto mediální partner podniku, se za největším tuzemským mužským kláním ohlíží v rámci svého drobnohledu a to hned ve dvou dílech. Ten druhý najdete již v příštím vydání.

Pořadatelé MONETA Czech Open si nemohli stěžovat na nezájem diváků, turnaj byl opět skvělou reklamou pro Prostějov a celý Olomoucký kraj, což potvrdila i nadstandardní návštěvnost oficiálních webových stránek a příspěvků na sociálních sítí. Vysokou sledovanost měly také streamy z jednotlivých zápasů. „Máme za sebou šestadvacátý ročník, a když se podíváte kolem sebe, tak moc turnajů s takovou tradicí u nás není. Jsem rád, že má žena se svého ředitelského postu opět zhostila na výbornou a z čeho mám velkou radost, že máme vedle sebe spolehlivého partnera, který má zájem, aby se náš turnaj rozvíjel a každoročně patřil mezi nejlepší challengery nejen u nás, a rozhodně má rád tenis,“ prohlásil Miroslav Černošek, šéf agentury TK PLUS stojící za turnajem od jejího prvního ročníku.
„Po všech těch změnách, které ITF a ATP do turnajů challenger zavedly, jsme se toho zhostili velmi dobře. Zpočátku jsme z toho všeho byli trochu překvapeni, ale mám dojem, že můžeme být spokojeni. Chvílemi to vypadalo, že ani supervizor ATP pořádně nevěděl, kdo se dostane do hlavní soutěže, nic z toho nového se našeho turnaje nedotklo,“ ohlédla se za turnajem jeho ředitelka Petra Černošková, podle níž organizátoři zvládli i navýšení hlavní soutěže na osmačtyřicet hráčů. „Přestože se odehrál větší počet zápasů, bylo vše v pohodě. Pomohlo nám také počasí. Hrálo se téměř bez přerušení,“ dodala.
Vysokou kvalitu si pochvalovali také sami tenisté. Dokonalý servis je do Prostějova láká k opakovaným startům, zájem přijet mají také hráči, kteří byli na Hané poprvé. Týká se to také letošní nasazené jedničky Caspera Ruuda. „Pochopitelně bych za rok byl nejraději ve hře na Roland Garros, pokud se to nepodaří, bude pro mě prostějovský turnaj první volbou. Je zde krásný areál, všichni tenisu rozumí a je vidět, že náš sport mají opravdu rádi,“ vyjádřil své dojmy norský tenista.
Podobnou zkušenost si odvezl také vítěz MONETA Czech Open Pablo Andujar. „Péče o hráče byla bezchybná. Kvalitní zázemí, dostatek tréninkových možností. Hodně příjemná byla hráčská party. Byl to ideální týden,“ cenil pořadatele Andujar.
Problémem nakonec nebyl ani pevně stanovený počet kurtů. Hrálo se pouze na třech dvorcích, kde byl zajištěný již zminěný živý přenos na sociálních sítích. Díky tomu bylo v prvních dnech na všech kurtech opravdu život, hrálo se až pět zápasů na každém z nich. „Pro fanoušky to bylo zajímavé. Deset hodin denně se měli na co dívat a všechny zápasy měly svůj náboj a kvalitu. Některé trvaly hodně přes dvě hodiny, ani to nakonec nebyl problém. Všechno se nám podařilo zajistit,“ těšilo ředitelku turnaje. „Opět se ukázalo, jak je důležité mít sehraný tým. Ten v Prostějově máme. Úspěch turnaje je z velké části jejich zásluhou,“ poznamenala Černošková.

25 graf1
Kopřiva poskočil o 108 míst, polepšil si také Ruud

Na všech tenisových turnajích se pochopitelně hraje o finanční odměny, stejně důležité je však pro hráče také bodové ocenění jejich výsledků. Případný postup ve světovém žebříčku ATP tenisty dostává do lepších turnajů, přičemž na vrcholu pyramidy jsou starty v hlavních soutěžích na grandslamových turnajích. Prostějovský challenger má i z tohoto důvodu pro tenisty velký půvab, což se potvrdilo také v letošním roce.
„Od třetí stovky jsou bodové rozdíly opravdu hodně malé. Stačí uhrát kolo nebo dvě a v žebříčku se to okamžitě projeví. Každý týden se pořadí mění,“ popsuje změny v žebříčku ATP ředitelka MONETA Czech Open Petra Černošková.
Výsledek na prostějovském challengeru pomohl Jiřímu Lehečkovi k posunu o 58. příček na 478. pozici. Vít Kopřiva dokonce poskočil i 108 pozic. Absolutním rekordmanem letošního ročníku je ovšem Peter Torebko. Německý tenista si senzačním postupem do semifinále dvouhry polepšil přesně o 148 míst! „Na takový výsledek jsem čekal dlouho. Pomůže mi při přihlašování do turnajů v celé druhé polovině sezóny. Dostanu na do hlavních soutěží bez nutnosti bojovat v kvalifikaci. To je vždy příjemné. Ušetřím síly a díky tomu budou mé výkony určitě lepší,“ těšil prostějovský výsledek Torebka.
K posunům na žebříčku dochází po challengerech i v první stovce. Své o tom ví také Casper Ruud, jednička MONETA Czech Open. Norský hráč sice skončil v semifinále, přesto si vylepšil své kariérní maximum a dostal se v žebříčku na 59. příčku.

Dlouhodobé plány MONETY s tenisem

Bankovní dům MONETA Money Bank již několik let podporuje díky partnerství s Českým tenisovým svazem celý český tenis. Od roku 2018 je spojený také s největším tuzemským mužským turnajem z pozice titulárního partnera. Podpora tenisu bude pokračovat, což v závěru letošního ročnímu MONETA Czech Open potvrdilo vedení finanční společnosti.
„Spojit naše jméno s úspěšným sportem na rok nebo dva by nedávalo žádný smysl. Počítáme s dlouhodobou podporou a pochopitelně všichni věříme, že bude hodně úspěšná,“ nastínil strategii bankovního domu Jan Müller, ředitel marketingové komunikace v MONETA Money Bank, který si uvědomuje, že mužský tenis bude potřebovat čas, aby se vrátil na své nedávné pozice. „Počítáme s tím, že to bude chtít trošku trpělivosti, jsme na to připraveni,“ uvedl Müller.
Strategii MONETA Money bank se projevila také v souvislosti s mužským challengerem, který se hraje v Prostějově. „S vedením MONETA Money Bank jsme domluveni pro další dva roky na podpoře našeho turnaje v roli titulárního partnera. Myslím, že společně nám to jde a těšíme se na další ročníky Czech Open spojené s tímto bankovním domem,“ prozradil šéf spolupořádající společnosti TK PLUS Miroslav Černošek.
Zájem MONETY o tenis potvrdila také účast hráčů na VIP turnaji v průběhu doprovodného programu. „Byla nejvyšší za posledních několik let a zápasy měly skvělou úroveň. Aktéři byli hodně soutěživí, chtěli vyhrát. Podobně banka přistupuje i k profesionálnímu tenisu, což je rozhodně dobrá zpráva," dodal Černošek.

Dětský den na náměstí se povedl

Úspěchem skončila hned první akce doprovodného programu prostějovského challengeru MONETA Czech Open, která byla na programu v průběhu druhého hracího dne.
„Na náměstí T. G. Masaryka si Dětský den s MONETOU Money Bank užili také nejmladší tenisoví fanoušci. Připravili jsme pro něřadu soutěži, nechybělo ani oblíbené malování na obličej,“ prozradil Tomáš Cibulec, manažer challengeru i marketingové společnosti TK PLUS.
Mezi mládež přišel také Jiří Veselý s Adamem Pavláskem. Daviscupoví reprezentanti si s dětmi zatrénovali na improvizovaném dvorci, vyzkoušeli si plážový tenis na písku a společně se vyfotili s mladými tenisty i maskotem MONATA Money Bank. „Zatrénovala jsem si s Jirkou i Adamem, některé výměny jsem dokonce vyhrála,“ radovala se osmiletá Kristýna, jedna z účastnic dětského dne.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments