Dobrý podvečer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zástupce sedmadvaceti států ze všech kontinentů přivítali v prostějovské areálu pořadatelé tenisového turnaje MONETA Czech Open 2019. Díky hráčům ze Zimbabwe a Egypta byla zastoupena Afrika, Asii reprezentoval Ind Vishnu Vardhan. Tradičně silné zastoupení měli antukáři z Jižní Ameriky, severní část prezentoval Nicholas Monroe ze Spojených států. O Prostějovu se zkrátka opět vědělo na celé planetě. Večerník, jakožto mediální partner podniku, se za největším tuzemským mužským kláním ohlíží v rámci svého drobnohledu a to hned ve dvou dílech. Ten první jste mohli najít v minulém čísle, dnes přidáváme druhou část.

„Turnaj je obrovskou reprezentací našeho města. Tenis je globálním sportem, z těch individuálnějších je nejpopulárnější. Můžeme být hrdí, že největší mužský podnik v zemi probíhá zrovna u nás. Takovou událost rádi podporujeme. Je to skvělá reklama pro město, která významně přesahuje hranice státu,“ nechal se slyšet po finálovém utkání primátor Prostějova František Jura, podle něhož se turnaj pořádá na tom nejlepším místě. „Místní klub je nejlepší v České republice a Evropě a patří mezi nejlepší na celém světě. Je to logická volba,“ přidal Jura.
Bez podpory prostějovské radnice by se podobná akce ve městě konat nemohla. Dlouhodobá je rovněž podpora vedení Olomouckého kraje. Tato instituce patří mezi klíčové partnery pořadatelů a rovněž hejtmanství se netajilo skutečností, že s průběhem a kvalitou bylo spokojené.
„Přeji organizátorům, aby se jim v dalších letech dařilo stejně jako při pořádání předešlých ročníků. Je to skvělý turnaj a jeho úroveň je pokaždé opravdu špičková. Letošní ročník nebyl výjimkou,“ konstatoval hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Všem fanouškům přeji, aby tady i v dalších letech měli tenisty, které si zaslouží, protože jsou skvělí. Za rok se uvidíme,“ loučil se s tenisovými příznivci hejtman.

Zastoupení v turnaji moneta czech open 2019

Česká republika 13
Francie 5
Španělsko 4
Německo 3
Itálie 3
Belgie 2
Slovensko 2
Egypt 2
Rakousko 1
Brazílie 1
Nizozemí 1
Norsko 1
Srbsko 1
Salvador 1
Kolumbie 1
Zimbabwe 1
Švýcarsko 1
Monaco 1
Rumunsko 1
Maďarsko 1
Bělorusko 1
Izrael 1


Čekání na novou českou tenisovou vlnu
Podruhé v řadě se český tenista nedostal do čtvrtfinále největšího tuzemského turnaje, přestože v hlavní soutěži startovali ti nejlepší. Jiří Veselý, Lukáš Rosol i Adam Pavlásek vypadli už na začátku, další především sbírali zkušenosti. „Děláme maximum, aby se tato situace co nejrychleji zlepšila,“ tvrdí šéfka MONETA Czech Open Petra Černošková.
Pořadatelé téměř všechny karty rozdali nadějným tenistům. Celkově do hlavní části turnaje zasáhlo jedenáct českých hráčů. Jiří Lehečka vyhrál kolo, byl ve finále v deblu, dařilo se Vítovi Kopřivovi. „V kvalifikaci si navíc zahrál junior Ondra Válek, tomu je patnáct, stejně jako šestnáctiletý Dan Siniakov. Věřím, že u nás získali zkušenosti, které využijí v příštích sezónách,“ přeje si Černošková.
Trojnásobný vítěz Veselý se Švýcarem Ehratem potvrdil, že prožívá hodně nepovedenou sezónu, Adam Pavlásek nestačil na průměrného Maamouna z Egypta a Lukáš Rosol naznačil, že jeho tenis je za zenitem. „Nechci se k vystoupení našich hráčů příliš vracet, ale byl to opravdu smutný pohled. Na druhé straně jsme byli spokojeni s výkony mladých, ti dostali volné karty a chci být optimistický a věřit, že se brzy prosadí. Musíme být trpěliví,“ poznamenal k vystoupení domácích zástupců šéf spoluprořádající agentury TK PLUS Miroslav Černošek.
Výsledky svých nástupců bedlivě sleduje Radek Štěpánek, bývalý osmý hráč světa ve dvouhře, dvojnásobný daviscupový vítěz a medailista z olympiády v Riu. Také on doufá, že vyrostou noví úspěšní tenisté. „Díra, která vznikla, mě mrzí, protože jsme se snažili hodně dlouhou dobu hrát co nejlíp, ale také jít příkladem mladším, které to teprve čeká. Těm malinko chybí snaha přiučit se něco od zkušenějších,“ míní Štěpánek a dává nastupujícím vlastní radu. „Žijte pro vítězství, nevítězte pro to, abyste žili!“

Tucet motivů Tomáše Bíma
Litografie Tomáše Bíma již neodmyslitelně patří k prostějovskému tenisovému turnaji. Uznávaný umělec letos vytvořil svůj dvanáctý motiv, který doprovázel MONETA Czech Open. „Při našich prvních setkáních jsem nebyl schopen posoudit, kam Prostějov tenisově patří, mně totiž přirostla k srdci Štvanice. Ale rychle se ukázalo, že na Hané jsou velcí nadšenci. Našel jsem zde výborné kamarády a milovníky umění,“ uvedl Bím, který v Prostějově také několikrát vystavoval. „Asi nejprestižnější byla výstava Svět kolem nás, která přibližovala Skupinu 42. Byli v ní zastoupeni mj. Kamil Lhoták, František Gross, Jan Kotík, František Hudeček, Bohumír Matal,“ poznamenal umělec, jehož litografie jsou součástí turnaje.

Exhibiční setkání po letech
Také v tenise platí pravidlo o jízdě na kole. Kdo se hru jednou naučí, už ji nezapomene. Ukázali to také účastnící tradiční exhibice na konci MONETA Czech Open. „S Pavlem jsme nehráli snad patnáct let,“ komentoval atraktivní utkání Petr Pála, který společně s Pavlem Víznerem nastoupil proti páru Ctislav Doseděl, Radek Štěpánek. „Slávu jsem neviděl ani nepamatuji,“ dodal Pála. Po konci střetnutí si zavzpomínal také Vízner, který podle svých slov během kariéry nevyhrál v Prostějově ani jedno utkání. „Nikdy. Tradičně se tady dařilo domácím klukům. Přivandrovalci měli smůlu,“ ohlédl se v čase se smíchem Vízner. Během exhibice ovšem všichni ukázali, že stále mají zlaté ruce a nabídli fandům skvělou podívanou.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-