Dobré dopoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nepříliš příznivý byl los letošního Wimbledonu pro tenisty s prostějovskou klubovou příslušností. Nejhůře dopadl Jiří Veselý. Úspěšného kvalifikanta, který bude ohajovat loňský postup do 4. kola, čeká pátý hráč světa Alexander Zverev z Německa.

„Tak si štěstí nepředstavuji,“ ušklíbl se Veselý, který si musel účast v hlavní soutěži těžce vybojovat. „Ale jsem rozehraný, formu mám slušnou. Pokusím se předvést své maximum a uvidíme, jaký z toho bude výsledek,“ přidal bojovně.
Do světového tenisového kolotoče se vrací Tomáš Berdych, který letos hrál naposledy začátkem března na betonech v Indian Wells. V 1. kole bude jeho soupeřem Taylor Fritz, tenista z první světové padesátky.
S prostějovskými hráčkami si los zalaškoval. Karolína Plíšková, které los přisoudil v prvním kole Číňanku Ču Lin, by se v osmifinále mohla utkat s Markétou Vondroušovou. Tu může už ve 2. kole potkat Karolína Muchová, pokud přejde přes Srbku Aleksandru Kruničovou. „Každý turnaj je otevřený, což je na jednu stranu dobré, ale na druhou stranu to zvyšuje tlak, protože vím, že můžu vyhrát. Snad to jednou dokážu,“ uvedla Karolína Plíšková, trojka Wimbledonu.
Petra Kvitová je nasazená jako šestka. Pokud jí to zdravotní stav dovolí, bude její úvodní soupeřkou Ons Jabeurová z Tunisu. Barboru Strýcovou čeká Lesja Curenková z Ukrajiny a Kristýnu Plíškovou Kaja Juvanová ze Slovinska.


MUŽI
Wimbledon – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Veselý (7) – Bolelli (Itálie) 6:4, 6:2; Rosol (29) – Gutiérrez-Ferrol (Španělsko) 6:3, 6:0; Kolář – Gombos (Slovensko) 1:6, 3:6. 2. kolo: Veselý – Menéndez (Španělsko) 6:3, 6:1; Rosol – García-López (Španělsko) 7:5, 3:6, 8:6, 3. kolo: Veselý – Paul (30-USA) 6:2, 6:3, 6:3, Rosol – Sugita (Japonsko) 4:6, 3:6, 2:6.

ŽENY
Wimbledon – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Smitková (16) – Haasová (Rakousko) 6:7, 7:5, 7:5. 2. kolo: Smitková – Wickmayerová (Belgie) 6:1, 6:7, 1:6.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments