Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nepříliš příznivý byl los letošního Wimbledonu pro tenisty s prostějovskou klubovou příslušností. Nejhůře dopadl Jiří Veselý. Úspěšného kvalifikanta, který bude ohajovat loňský postup do 4. kola, čeká pátý hráč světa Alexander Zverev z Německa.

„Tak si štěstí nepředstavuji,“ ušklíbl se Veselý, který si musel účast v hlavní soutěži těžce vybojovat. „Ale jsem rozehraný, formu mám slušnou. Pokusím se předvést své maximum a uvidíme, jaký z toho bude výsledek,“ přidal bojovně.
Do světového tenisového kolotoče se vrací Tomáš Berdych, který letos hrál naposledy začátkem března na betonech v Indian Wells. V 1. kole bude jeho soupeřem Taylor Fritz, tenista z první světové padesátky.
S prostějovskými hráčkami si los zalaškoval. Karolína Plíšková, které los přisoudil v prvním kole Číňanku Ču Lin, by se v osmifinále mohla utkat s Markétou Vondroušovou. Tu může už ve 2. kole potkat Karolína Muchová, pokud přejde přes Srbku Aleksandru Kruničovou. „Každý turnaj je otevřený, což je na jednu stranu dobré, ale na druhou stranu to zvyšuje tlak, protože vím, že můžu vyhrát. Snad to jednou dokážu,“ uvedla Karolína Plíšková, trojka Wimbledonu.
Petra Kvitová je nasazená jako šestka. Pokud jí to zdravotní stav dovolí, bude její úvodní soupeřkou Ons Jabeurová z Tunisu. Barboru Strýcovou čeká Lesja Curenková z Ukrajiny a Kristýnu Plíškovou Kaja Juvanová ze Slovinska.


MUŽI
Wimbledon – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Veselý (7) – Bolelli (Itálie) 6:4, 6:2; Rosol (29) – Gutiérrez-Ferrol (Španělsko) 6:3, 6:0; Kolář – Gombos (Slovensko) 1:6, 3:6. 2. kolo: Veselý – Menéndez (Španělsko) 6:3, 6:1; Rosol – García-López (Španělsko) 7:5, 3:6, 8:6, 3. kolo: Veselý – Paul (30-USA) 6:2, 6:3, 6:3, Rosol – Sugita (Japonsko) 4:6, 3:6, 2:6.

ŽENY
Wimbledon – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Smitková (16) – Haasová (Rakousko) 6:7, 7:5, 7:5. 2. kolo: Smitková – Wickmayerová (Belgie) 6:1, 6:7, 1:6.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-