Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nepříliš příznivý byl los letošního Wimbledonu pro tenisty s prostějovskou klubovou příslušností. Nejhůře dopadl Jiří Veselý. Úspěšného kvalifikanta, který bude ohajovat loňský postup do 4. kola, čeká pátý hráč světa Alexander Zverev z Německa.

„Tak si štěstí nepředstavuji,“ ušklíbl se Veselý, který si musel účast v hlavní soutěži těžce vybojovat. „Ale jsem rozehraný, formu mám slušnou. Pokusím se předvést své maximum a uvidíme, jaký z toho bude výsledek,“ přidal bojovně.
Do světového tenisového kolotoče se vrací Tomáš Berdych, který letos hrál naposledy začátkem března na betonech v Indian Wells. V 1. kole bude jeho soupeřem Taylor Fritz, tenista z první světové padesátky.
S prostějovskými hráčkami si los zalaškoval. Karolína Plíšková, které los přisoudil v prvním kole Číňanku Ču Lin, by se v osmifinále mohla utkat s Markétou Vondroušovou. Tu může už ve 2. kole potkat Karolína Muchová, pokud přejde přes Srbku Aleksandru Kruničovou. „Každý turnaj je otevřený, což je na jednu stranu dobré, ale na druhou stranu to zvyšuje tlak, protože vím, že můžu vyhrát. Snad to jednou dokážu,“ uvedla Karolína Plíšková, trojka Wimbledonu.
Petra Kvitová je nasazená jako šestka. Pokud jí to zdravotní stav dovolí, bude její úvodní soupeřkou Ons Jabeurová z Tunisu. Barboru Strýcovou čeká Lesja Curenková z Ukrajiny a Kristýnu Plíškovou Kaja Juvanová ze Slovinska.


MUŽI
Wimbledon – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Veselý (7) – Bolelli (Itálie) 6:4, 6:2; Rosol (29) – Gutiérrez-Ferrol (Španělsko) 6:3, 6:0; Kolář – Gombos (Slovensko) 1:6, 3:6. 2. kolo: Veselý – Menéndez (Španělsko) 6:3, 6:1; Rosol – García-López (Španělsko) 7:5, 3:6, 8:6, 3. kolo: Veselý – Paul (30-USA) 6:2, 6:3, 6:3, Rosol – Sugita (Japonsko) 4:6, 3:6, 2:6.

ŽENY
Wimbledon – kvalifikace
Dvouhra – 1. kolo: Smitková (16) – Haasová (Rakousko) 6:7, 7:5, 7:5. 2. kolo: Smitková – Wickmayerová (Belgie) 6:1, 6:7, 1:6.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments