Dobrý podvečer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na olympiádě dětí a mládeže skvěle reprezentovali celý Olomoucký kraj tenisté Prostějova. V celkovém součtu získali deset medailí, z toho rovných pět zlatých. Potvrdili, že právě hanácký klub je Mekkou českého tenisu a výbornými výsledky poděkovali vedení Olomouckého kraje za podporu tenisovému klubu.


Liberecký kraj pořádal 23. až 28. června letní ODM 2019. Celkem 3399 mladých sportovců ze všech krajů České republiky závodilo v 65 disciplínách 19 sportů v kategoriích mladšího a staršího žactva. Nejúspěšnějším sportem Olomouckého kraje byl tenis, který získal téměř polovinu všech zlatých medailí Olomouckého kraje a téměř třetinu všech medailí Olomouckého kraje celkem.
Výpravu tenisu tvořili členové TK Agrofert Prostějov Maxim Mrva, Jan Kumstát, Marie Slaměníková, Jakub Menšík, Kristýna Tomajková, Darina Přecechtělová spolu s prostějovskými trenéry Ing. Tomášem Josefusem a Tomášem Kajlíkem, které doplnili Valerie Huťková a Filip Vacula z TK Precheza Přerov.
Všichni reprezentanti Olomouckého kraje z Prostějova vybojovali medaile dokonce v obou disciplínách ve dvouhře i čtyřhře. Celkem získala výprava tenisu Olomouckého kraje deset medailí, z toho pět zlatých, tři stříbrné a dvě bronzové.
Nejúspěšnější byl Maxim Mrva, který má zlato z dvouhry i čtyřhry mladších žáků, Jakub Menšík byl zlatý ve dvouhře starších žáků a stříbrný ve čtyřhře, Jan Kumstát (mladší žáci) a Kristýna Tomajková (starší žákyně) brali stříbro ve dvouhře a zlato ve čtyřhře. Darina Přecechtělová (starší žákyně) a Marie Slaměníková (mladší žákyně) vybojovali zlato ve čtyřhře a bronz ve dvouhře. Valerie Huťková byla zlatá ve čtyřhře (se Slaměníkovou) a Filip Vacula stříbrný ve čtyřhře (s Menšíkem).
Hráči TK Agrofert Prostějov Mrva, Kumstát, Menšík, Tomajková a Přecechtělová společně vyrůstají v Prostějově od svých prvních úderů v tenisové školičce a dnes jsou všichni v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky.
„V Liberci se mi tradičně daří, jsem moc rád, že se mi podařilo Honzu Kumstáta porazit a získat zlato. Bylo to prostějovské derby se vším všudy, společně jsme pak vyhráli i debla,“ jásal po zisku zlaté medaile dvakrát zlatý Maxim Mrva. Moc spokojený byl i Jakub Menšík, olympijský vítěz dvouhry starších žáků: „V zimní sezóně jsem měl dvakrát po sobě zlomeninu nohy, půl roku jsem nemohl pořádně trénovat. Formu jsem ale získal zpět v pravý čas. Zlato ve dvouhře jsem na olympiádě vyhrál už před dvěma lety v Brně za mladší žáky, takže obhajoba zlata je prostě jedinečná. Po zraněních mi moc pomohla příprava v Národním sportovním centru, kde jsem piloval na zdi techniku a doháněl ztracenou kondičku.“
Olympiádu dětí a mládeže zhodnotil také kapitán a trenér mladších žáků Tomáš Kajlík: „Dosáhli jsme společně pod Ještědem obrovský úspěch, počet deseti medailí je neuvěřitelný. Moc děkujeme za dlouhodobou podporu Olomouckému kraji a Statutárnímu městu Prostějov. Vytváří nám v TK Prostějov skvělé podmínky a díky tomu můžeme dosahovat takových výsledků. Jsme moc rádi, že jsme právě pod hlavičkou reprezentace Olomouckého kraje dosáhli na takový úspěch.“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-