Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na olympiádě dětí a mládeže skvěle reprezentovali celý Olomoucký kraj tenisté Prostějova. V celkovém součtu získali deset medailí, z toho rovných pět zlatých. Potvrdili, že právě hanácký klub je Mekkou českého tenisu a výbornými výsledky poděkovali vedení Olomouckého kraje za podporu tenisovému klubu.


Liberecký kraj pořádal 23. až 28. června letní ODM 2019. Celkem 3399 mladých sportovců ze všech krajů České republiky závodilo v 65 disciplínách 19 sportů v kategoriích mladšího a staršího žactva. Nejúspěšnějším sportem Olomouckého kraje byl tenis, který získal téměř polovinu všech zlatých medailí Olomouckého kraje a téměř třetinu všech medailí Olomouckého kraje celkem.
Výpravu tenisu tvořili členové TK Agrofert Prostějov Maxim Mrva, Jan Kumstát, Marie Slaměníková, Jakub Menšík, Kristýna Tomajková, Darina Přecechtělová spolu s prostějovskými trenéry Ing. Tomášem Josefusem a Tomášem Kajlíkem, které doplnili Valerie Huťková a Filip Vacula z TK Precheza Přerov.
Všichni reprezentanti Olomouckého kraje z Prostějova vybojovali medaile dokonce v obou disciplínách ve dvouhře i čtyřhře. Celkem získala výprava tenisu Olomouckého kraje deset medailí, z toho pět zlatých, tři stříbrné a dvě bronzové.
Nejúspěšnější byl Maxim Mrva, který má zlato z dvouhry i čtyřhry mladších žáků, Jakub Menšík byl zlatý ve dvouhře starších žáků a stříbrný ve čtyřhře, Jan Kumstát (mladší žáci) a Kristýna Tomajková (starší žákyně) brali stříbro ve dvouhře a zlato ve čtyřhře. Darina Přecechtělová (starší žákyně) a Marie Slaměníková (mladší žákyně) vybojovali zlato ve čtyřhře a bronz ve dvouhře. Valerie Huťková byla zlatá ve čtyřhře (se Slaměníkovou) a Filip Vacula stříbrný ve čtyřhře (s Menšíkem).
Hráči TK Agrofert Prostějov Mrva, Kumstát, Menšík, Tomajková a Přecechtělová společně vyrůstají v Prostějově od svých prvních úderů v tenisové školičce a dnes jsou všichni v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky.
„V Liberci se mi tradičně daří, jsem moc rád, že se mi podařilo Honzu Kumstáta porazit a získat zlato. Bylo to prostějovské derby se vším všudy, společně jsme pak vyhráli i debla,“ jásal po zisku zlaté medaile dvakrát zlatý Maxim Mrva. Moc spokojený byl i Jakub Menšík, olympijský vítěz dvouhry starších žáků: „V zimní sezóně jsem měl dvakrát po sobě zlomeninu nohy, půl roku jsem nemohl pořádně trénovat. Formu jsem ale získal zpět v pravý čas. Zlato ve dvouhře jsem na olympiádě vyhrál už před dvěma lety v Brně za mladší žáky, takže obhajoba zlata je prostě jedinečná. Po zraněních mi moc pomohla příprava v Národním sportovním centru, kde jsem piloval na zdi techniku a doháněl ztracenou kondičku.“
Olympiádu dětí a mládeže zhodnotil také kapitán a trenér mladších žáků Tomáš Kajlík: „Dosáhli jsme společně pod Ještědem obrovský úspěch, počet deseti medailí je neuvěřitelný. Moc děkujeme za dlouhodobou podporu Olomouckému kraji a Statutárnímu městu Prostějov. Vytváří nám v TK Prostějov skvělé podmínky a díky tomu můžeme dosahovat takových výsledků. Jsme moc rádi, že jsme právě pod hlavičkou reprezentace Olomouckého kraje dosáhli na takový úspěch.“

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments