Příjemnou noc, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na olympiádě dětí a mládeže skvěle reprezentovali celý Olomoucký kraj tenisté Prostějova. V celkovém součtu získali deset medailí, z toho rovných pět zlatých. Potvrdili, že právě hanácký klub je Mekkou českého tenisu a výbornými výsledky poděkovali vedení Olomouckého kraje za podporu tenisovému klubu.


Liberecký kraj pořádal 23. až 28. června letní ODM 2019. Celkem 3399 mladých sportovců ze všech krajů České republiky závodilo v 65 disciplínách 19 sportů v kategoriích mladšího a staršího žactva. Nejúspěšnějším sportem Olomouckého kraje byl tenis, který získal téměř polovinu všech zlatých medailí Olomouckého kraje a téměř třetinu všech medailí Olomouckého kraje celkem.
Výpravu tenisu tvořili členové TK Agrofert Prostějov Maxim Mrva, Jan Kumstát, Marie Slaměníková, Jakub Menšík, Kristýna Tomajková, Darina Přecechtělová spolu s prostějovskými trenéry Ing. Tomášem Josefusem a Tomášem Kajlíkem, které doplnili Valerie Huťková a Filip Vacula z TK Precheza Přerov.
Všichni reprezentanti Olomouckého kraje z Prostějova vybojovali medaile dokonce v obou disciplínách ve dvouhře i čtyřhře. Celkem získala výprava tenisu Olomouckého kraje deset medailí, z toho pět zlatých, tři stříbrné a dvě bronzové.
Nejúspěšnější byl Maxim Mrva, který má zlato z dvouhry i čtyřhry mladších žáků, Jakub Menšík byl zlatý ve dvouhře starších žáků a stříbrný ve čtyřhře, Jan Kumstát (mladší žáci) a Kristýna Tomajková (starší žákyně) brali stříbro ve dvouhře a zlato ve čtyřhře. Darina Přecechtělová (starší žákyně) a Marie Slaměníková (mladší žákyně) vybojovali zlato ve čtyřhře a bronz ve dvouhře. Valerie Huťková byla zlatá ve čtyřhře (se Slaměníkovou) a Filip Vacula stříbrný ve čtyřhře (s Menšíkem).
Hráči TK Agrofert Prostějov Mrva, Kumstát, Menšík, Tomajková a Přecechtělová společně vyrůstají v Prostějově od svých prvních úderů v tenisové školičce a dnes jsou všichni v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky.
„V Liberci se mi tradičně daří, jsem moc rád, že se mi podařilo Honzu Kumstáta porazit a získat zlato. Bylo to prostějovské derby se vším všudy, společně jsme pak vyhráli i debla,“ jásal po zisku zlaté medaile dvakrát zlatý Maxim Mrva. Moc spokojený byl i Jakub Menšík, olympijský vítěz dvouhry starších žáků: „V zimní sezóně jsem měl dvakrát po sobě zlomeninu nohy, půl roku jsem nemohl pořádně trénovat. Formu jsem ale získal zpět v pravý čas. Zlato ve dvouhře jsem na olympiádě vyhrál už před dvěma lety v Brně za mladší žáky, takže obhajoba zlata je prostě jedinečná. Po zraněních mi moc pomohla příprava v Národním sportovním centru, kde jsem piloval na zdi techniku a doháněl ztracenou kondičku.“
Olympiádu dětí a mládeže zhodnotil také kapitán a trenér mladších žáků Tomáš Kajlík: „Dosáhli jsme společně pod Ještědem obrovský úspěch, počet deseti medailí je neuvěřitelný. Moc děkujeme za dlouhodobou podporu Olomouckému kraji a Statutárnímu městu Prostějov. Vytváří nám v TK Prostějov skvělé podmínky a díky tomu můžeme dosahovat takových výsledků. Jsme moc rádi, že jsme právě pod hlavičkou reprezentace Olomouckého kraje dosáhli na takový úspěch.“

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments