Dobrý večer, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na olympiádě dětí a mládeže skvěle reprezentovali celý Olomoucký kraj tenisté Prostějova. V celkovém součtu získali deset medailí, z toho rovných pět zlatých. Potvrdili, že právě hanácký klub je Mekkou českého tenisu a výbornými výsledky poděkovali vedení Olomouckého kraje za podporu tenisovému klubu.


Liberecký kraj pořádal 23. až 28. června letní ODM 2019. Celkem 3399 mladých sportovců ze všech krajů České republiky závodilo v 65 disciplínách 19 sportů v kategoriích mladšího a staršího žactva. Nejúspěšnějším sportem Olomouckého kraje byl tenis, který získal téměř polovinu všech zlatých medailí Olomouckého kraje a téměř třetinu všech medailí Olomouckého kraje celkem.
Výpravu tenisu tvořili členové TK Agrofert Prostějov Maxim Mrva, Jan Kumstát, Marie Slaměníková, Jakub Menšík, Kristýna Tomajková, Darina Přecechtělová spolu s prostějovskými trenéry Ing. Tomášem Josefusem a Tomášem Kajlíkem, které doplnili Valerie Huťková a Filip Vacula z TK Precheza Přerov.
Všichni reprezentanti Olomouckého kraje z Prostějova vybojovali medaile dokonce v obou disciplínách ve dvouhře i čtyřhře. Celkem získala výprava tenisu Olomouckého kraje deset medailí, z toho pět zlatých, tři stříbrné a dvě bronzové.
Nejúspěšnější byl Maxim Mrva, který má zlato z dvouhry i čtyřhry mladších žáků, Jakub Menšík byl zlatý ve dvouhře starších žáků a stříbrný ve čtyřhře, Jan Kumstát (mladší žáci) a Kristýna Tomajková (starší žákyně) brali stříbro ve dvouhře a zlato ve čtyřhře. Darina Přecechtělová (starší žákyně) a Marie Slaměníková (mladší žákyně) vybojovali zlato ve čtyřhře a bronz ve dvouhře. Valerie Huťková byla zlatá ve čtyřhře (se Slaměníkovou) a Filip Vacula stříbrný ve čtyřhře (s Menšíkem).
Hráči TK Agrofert Prostějov Mrva, Kumstát, Menšík, Tomajková a Přecechtělová společně vyrůstají v Prostějově od svých prvních úderů v tenisové školičce a dnes jsou všichni v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky.
„V Liberci se mi tradičně daří, jsem moc rád, že se mi podařilo Honzu Kumstáta porazit a získat zlato. Bylo to prostějovské derby se vším všudy, společně jsme pak vyhráli i debla,“ jásal po zisku zlaté medaile dvakrát zlatý Maxim Mrva. Moc spokojený byl i Jakub Menšík, olympijský vítěz dvouhry starších žáků: „V zimní sezóně jsem měl dvakrát po sobě zlomeninu nohy, půl roku jsem nemohl pořádně trénovat. Formu jsem ale získal zpět v pravý čas. Zlato ve dvouhře jsem na olympiádě vyhrál už před dvěma lety v Brně za mladší žáky, takže obhajoba zlata je prostě jedinečná. Po zraněních mi moc pomohla příprava v Národním sportovním centru, kde jsem piloval na zdi techniku a doháněl ztracenou kondičku.“
Olympiádu dětí a mládeže zhodnotil také kapitán a trenér mladších žáků Tomáš Kajlík: „Dosáhli jsme společně pod Ještědem obrovský úspěch, počet deseti medailí je neuvěřitelný. Moc děkujeme za dlouhodobou podporu Olomouckému kraji a Statutárnímu městu Prostějov. Vytváří nám v TK Prostějov skvělé podmínky a díky tomu můžeme dosahovat takových výsledků. Jsme moc rádi, že jsme právě pod hlavičkou reprezentace Olomouckého kraje dosáhli na takový úspěch.“

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments