Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Špičkový zápasový maratón od rána do večera za dokonalého letního počasí, tedy i úmorného vedra. To byl tenisový turnaj Prostějov Cup 2019 ve čtyřhře neregistrovaných mužů i žen, který oplýval nejpočetnějším i nejkvalitnějším obsazením ve své půl tuctu let dlouhé historii. Současně byly zachovány také doslova exkluzivní podmínky pro všechny účastníky, mezi nimiž panovala tradičně skvělá nálada.

Letošní šestý ročník o poslední červnové sobotě v nádherném areálu TK Prostějov v Kostelecké ulici přitom začal s mírným zpožděním kvůli tomu, že řada aktérů sjíždějících se do dějiště z celé České republiky a dokonce i ze zahraničí uvízla v dopravních zácpách na dálnici D1. Jednalo se však o jediný zádrhel (navíc nezaviněný), který výstavní klání nijak nenarušil.
Od brzkého dopoledne tedy odstartoval jednotlivými duely doslova nabitý program, kdy všechna střetnutí měla podobu jednoho hraného setu. Několik úvodních hodin u mužské kategorie přitom zabraly boje v deseti základních skupinách po čtyřech nebo třech párech, jež trvaly až do brzkého odpoledne. Jako obvykle všichni postupovali do play-off, kde navíc poražení z úvodního kola přešli do opravného pavouka. Tím pádem byly naprostým minimem čtyři absolvované sady, drtivá většina plejerů jich ale zvládla ještě o poznání víc.
Totéž platilo o ženách, neboť ty při počtu šesti zápolících dvojic hrály systémem jedné velké grupy každá proti každé. Loňský triumf nakonec obhájily Kamila Kubicová a Ivana Koóšová z Karviné, když porazily veškeré soupeřky včetně stříbrných Pavly Švécarové z Prostějova a Anety Bulíčkové z Pardubic. Závěrečná bitva o zlato dopadla 6:3, bronz pak získalo rakousko-slovenské duo Vancová, Priščáková.
„Tenhle turnaj je opravdu výborný po všech stránkách. Ze druhého vítězství tady máme radost, po pravdě však bylo asi o něco lehčí než před rokem. Loni se po základních skupinách hrálo play-off, což bylo psychicky těžší, zatímco letos jsme si to pohlídaly docela v pohodě. Byť soupeřky samozřejmě bojovaly a na prudkém slunci jsme se s Ivanou trochu spálily. Prvenství i krásné ceny nám to vynahradily,“ zhodnotila s úsměvem Kamila Kubicová. „My s Anetou jsme za druhé místo moc rády, každým rokem se v pořadí posouváme výš. Třeba to příště vyjde úplně nahoru,“ oplývala dobrou náladou Pavla Švécarová.
O famózní kvalitě Prostějov Cupu 2019 svědčí, že do takzvané Soutěže útěchy spadl například i někdejší dvanáctý tenista ČR Jakub Lustyk z České Třebové. Společně s vyhlášeným fyzioterapeutem Milanem Javanským z Mělníka, jemuž prošla rukama spousta sportovních hvězd včetně například legendárního Rogera Federera, pavouk B ovládli po finálovém zdolání domácích zástupců Vladimíra Sehnala a Michala Šilhánka poměrem 6:4.
V pozdním odpoledni přecházejícím do večera pak již vrcholil elitní mužský pavouk A, v jehož posledních kolech byly k vidění parádní mače srovnatelné s turnaji nižších kategorií profesionálů. Vždyť třeba trojnásobní mistři republiky neregistrovaných (včetně dvou uplynulých let) Svoboda, Šubrt vypadli hned v osmifinále na raketách pozdějších premiantů. A úřadující šampioni prostějovského podniku Peter Bača, Martin Rychtárik ze Slovenska se tentokrát museli spokojit se čtvrtou příčkou, přičemž na cestě za ní vyřadili například ve formě makající dvojku domácích Kadleců (otec Jiří + syn Adam) obratem z 2:3 na 6:3.
„Letos jsme pili málo báječného českého piva. Loni jsme si ho dopřávali víc a vyhráli, tentokrát jsme stihli během turnaje jediné. Což bylo evidentně málo,“ smál se po obsazení nepopulární bramborové pozice Peter Bača z Kysuckého Nového Mesta. On i parťák Martin Rychtárik z Trenčína coby mimořádně kamarádští sympaťáci opět zanechali na Hané super dojem. V utkání o třetí post je ovšem předčili Vlastimil Crha ze Svitav a Martin Marušák ze Zlína (bratr známého hokejisty) výsledkem 6:3, čímž sebrali bronz. „Pro nás krásný úspěch,“ shodli se spokojení medailisté.
Značnou radost navzdory hladké finálové porážce měli ze druhého místa i Josef Hošpes a Petr Šafář z České Třebové. „O Prostějov Cupu jsme slyšeli jen to nejlepší, a proto se rozhodli sem letos poprvé přijet. Byl to fakt perfektní turnaj, suprově zajištěný i hodně kvalitní. Postup do finále bereme jako velký úspěch a vítězům gratulujeme, byli prostě lepší. Zatímco my jsme měli po semifinále dlouhou pauzu a nemohli se pořádně dostat do tempa, oni hráli skvělý tenis,“ sympaticky uznali zaslouženost svého stříbra Šafář s Hošpesem.
Tím se dostáváme k triumfátorům celého spektáklu, kteří k absolutnímu prvenství dospěli přes mnohé překážky. Radim Janíček z Vřesovic (osminásobný mistr ČR „amatérů“!) a Jan Duba z Šitbořic totiž jednou podlehli hned ve skupině, čímž narazili už ve výše zmíněném osmifinále gigantů na aktuální české přeborníky Svobodu se Šubrtem. Poslali je domů 6:3, načež ve čtvrtfinále přestáli nejkritičtější moment svého fantastického tažení. S prostějovsko-brněnským párem Stanislav Husařík, David Bolek totiž prohrávali 1:5 a 5:6, přesto se dokázali z mimořádně nepříznivého průběhu vyhrabat a jasně zvládnutým tiebreakem projít dál. Následně se pak dostali do takového laufu, že svým dvěma závěrečným protivníkům nedali žádnou šanci. A jak semifinále, tak finále opanovali naprosto suverénně 6:1! „Bojovností jsme překonali problémy, tím nabrali pohodu a potom nás už asi nešlo zastavit,“ kývali hlavou sice vyčerpaní, leč šťastní dobyvatelé obří trofeje.
Velikánský putovní pohár plus dva menší do trvalého držení jim společně s finanční prémií deset tisíc korun i mnoha dalšími cenami předali zastupitelka statutárního města Prostějova Božena Sekaninová a oba organizátoři mimořádného turnaje Martin „Krupa“ Krupička + Petr „Pupa“ Doseděl. „Každý ročník je pořadatelsky hodně náročný, protože jej děláme v podstatě ve dvou lidech. Rozhodně to však stojí za to, i letos myslím všechno dopadlo na jedničku,“ oddechl si unavený a zároveň spokojený šéf Prostějov Cupu Martin Krupička.


VÝSLEDKY PROSTĚJOV CUPU 2019

MUŽI – play-off
1. kolo
Svoboda, Šubrt – Meduna, Polák 6:3, Janíček, Duba – Šálek, Pytela 6:2, Krejčiřík, Tauš – Kubát, Souček 6:4, Bolek, Husařík – Sýkora, Sýkora 6:1, V. Crha, Marušák – Sehnal, Šilhánek 6:3, Dzurec, Sedlář – Potyš, Vlček 6:1, Jeřábek, Koryčánek – Dočkalík, Šveřepa 6:2, Bryška, Vaculík – Kořalka, Kořalka 6:0, Hipský, Bác – Florián, Rábek 6:4, Gregor, Hájek – Javanský, Lustyk 6:1, Kadlec, Kadlec – Král, Tůma 6:2, Bača, Rychtárik – Franěk, Kyjovský 6:2, J. Crha, Brusenbauch – Blažek, Semanco 6:2, Čulík, Pintera – Fojtaník, Hradil 6:1, Hrabal, Skalka – Bilíček, Ficek 6:2, Hošpes, Šafář – Beneš, Střítezský 6:2.
Osmifinále
Janíček, Duba – Svoboda, Šubrt 6:3, Bolek, Husařík – Krejčiřík, Tauš 6:2, V. Crha, Marušák – Dzurec, Sedlář 6:2, Bryška, Vaculík – Jeřábek, Koryčánek 7:5, Gregor, Hájek – Hipský, Bác 6:2, Bača, Rychtárik – Kadlec, Kadlec 6:3, Čulík, Pintera – J. Crha, Brusenbauch 6:2, Hošpes, Šafář – Hrabal, Skalka 6:3.
Čtvrtfinále
Janíček, Duba – Bolek, Husařík 7:6, V. Crha, Marušák – Bryška, Vaculík 6:4, Bača, Rychtárik – Gregor, Hájek 6:4, Hošpes, Šafář – Šulík, Pintera 6:2.
Semifinále
Janíček, Duba – V. Crha, Marušák 6:1, Hošpes, Šafář – Bača, Rychtárik 6:4.
O 3. místo
V. Crha, Marušák – Bača, Rychtárik 6:3.
Finále
Janíček, Duba – Hošpes, Šafář 6:1.
MUŽI – pavouk B
Finále
Javanský, Lustyk – Sehnal, Šilhánek 6:4.

ŽENY – hráno skupinově
1. Kubicová, Kóošová – Švécarová, Bulíčková 6:3, - Vancová, Priščáková 6:4, - Klemová, Dvorská 6:2, - Stojanová, Němečková 6:0, - Rouhová, Bulková 6:3.
2. Švécarová, Bulíčková – Vancová, Priščáková 6:2, - Klemová, Dvorská 6:2, - Stojanová, Němečková 6:3, - Rouhová, Bulková 6:2.
3. Vancová, Priščáková – Klemová, Dvorská 6:4, - Stojanová, Němečková 6:1, - Rouhová, Bulková 6:0.
4. Klemová, Dvorská – Stojanová, Němečková 6:1, - Rouhová, Bulková 6:3.
5. Stojanová, Němečková – 6. Rouhová, Bulková 6:4. 
Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-