Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výborné výkony a výsledky předvádí na Wimbledonu české tenistky a zároveň odchovankyně prostějovského tenisu. V pátek se totiž podařilo dostat do osmifinále Karolíně Plíškové, která porazila ve třech setech Tchajwanku Sie Šu-Wej. Ještě hladším způsobem dokázala zvítězit Karolína Muchová. Ta ve dvou setech přešla přes Anett Kontaveitovou z Estonska. Češky si dnes od 13.30 hodin zahrají proti sobě.

To ale nebylo všechno. V sobotu na ně totiž navázaly Petra Kvitová a také Barbora Strýcová. Obě Češky si se sokyněmi taktéž poradily ve dvou setech. Kvitová porazila Polku Magdu Linetteovou 6:3 a 6:2. Ještě lépe se vedlo Barboře Strýcové, která si připsala dokonce skalp světové čtyřky. A to po setech 7:5 a 6:1.

Na Petře Kvitové byla vidět po zvládnutém duelu úleva. Nebylo divu, Češka se do čtvrtého kola Wimbledonu podívá poprvé po pěti letech, a tedy i poprvé od chvíle, co byla ve svém bytě v Prostějově pořezána. Pro novináře po zápase komentovala právě i čekání na úspěch. „Už to trvalo trochu dlouho. Aspoň víme, že heslo ‚nevzdávat to‘ je v tomto případě docela úderné. A jsem ráda, že jsem to zvládla,“ uvedla. Na Wimbledonu se pak její kolegyně Barbora Strýcová dostala nejdál do čtvrtfinále.

Už před těmito úspěchy tenistek pak mohlo fanoušky českého tenisu hřát jejich postavení v žebříčku. Ve dvouhře se nacházela na třetím místě Karolína Plíšková, následovaná ze šesté pozice Petrou Kvitovou. Méně příznivě se naopak vyvíjel týden pro muže. Jiří Veselý totiž skončil ve 3. kole poté, co nestačil na Francouze Benoita Paireho. Do zápasu přitom nastoupil skvěle, vedl 1:0 na sety. Další tři už mu ale sebral francouzský protivník.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-