Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výborné výkony a výsledky předvádí na Wimbledonu české tenistky a zároveň odchovankyně prostějovského tenisu. V pátek se totiž podařilo dostat do osmifinále Karolíně Plíškové, která porazila ve třech setech Tchajwanku Sie Šu-Wej. Ještě hladším způsobem dokázala zvítězit Karolína Muchová. Ta ve dvou setech přešla přes Anett Kontaveitovou z Estonska. Češky si dnes od 13.30 hodin zahrají proti sobě.

To ale nebylo všechno. V sobotu na ně totiž navázaly Petra Kvitová a také Barbora Strýcová. Obě Češky si se sokyněmi taktéž poradily ve dvou setech. Kvitová porazila Polku Magdu Linetteovou 6:3 a 6:2. Ještě lépe se vedlo Barboře Strýcové, která si připsala dokonce skalp světové čtyřky. A to po setech 7:5 a 6:1.

Na Petře Kvitové byla vidět po zvládnutém duelu úleva. Nebylo divu, Češka se do čtvrtého kola Wimbledonu podívá poprvé po pěti letech, a tedy i poprvé od chvíle, co byla ve svém bytě v Prostějově pořezána. Pro novináře po zápase komentovala právě i čekání na úspěch. „Už to trvalo trochu dlouho. Aspoň víme, že heslo ‚nevzdávat to‘ je v tomto případě docela úderné. A jsem ráda, že jsem to zvládla,“ uvedla. Na Wimbledonu se pak její kolegyně Barbora Strýcová dostala nejdál do čtvrtfinále.

Už před těmito úspěchy tenistek pak mohlo fanoušky českého tenisu hřát jejich postavení v žebříčku. Ve dvouhře se nacházela na třetím místě Karolína Plíšková, následovaná ze šesté pozice Petrou Kvitovou. Méně příznivě se naopak vyvíjel týden pro muže. Jiří Veselý totiž skončil ve 3. kole poté, co nestačil na Francouze Benoita Paireho. Do zápasu přitom nastoupil skvěle, vedl 1:0 na sety. Další tři už mu ale sebral francouzský protivník.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments