Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zřejmě neopakovatelné dva týdny má za sebou Barbora Strýcová. Ve Wimbledonu se ve dvouhře dostala mezi nejlepší čtyři tenistky a v deblu dosáhla společně s Tchaiwankou Sie Šu-wej na svůj první grandslamový titul. Vítězství navíc českou tenistku katapultovalo na první místo světového žebříčku WTA ve čtyřhře.

„Je to jako sen. Je to nádhera. Jsem pyšná. Nevím, jestli se sem ještě za rok vrátím. Možná jsem Wimbledon hrála naposledy, a tak jsem si chtěla užít každou chviličku. Vyšlo to dokonale,“ jásala po posledním utkání Strýcová.
Česko-tchajwanský pár vstupoval do soutěže jako třetí nejvýše nasazená dvojice a do semifinále plnil roli favorita. V semifinále pak přetlačil i turnajové jedničky Babosovou s Mladenovicovou. Velká jízda se nezastavila ani ve finále, kde v cestě za celkovým triumfem stála Kanaďanka Dabrowská a Číňanka Sü I-fan.
„Když už jsme se dostaly do finále, nechtěly jsme přijít o možnost užít si přebírání vítězné trofeje. Bylo to hodně náročné. Podařilo se nám udržet psychiku na uzdě a to bylo klíčové,“ poznamenala Strýcová, kterou Wimbledon stál také hodně fyzických sil. „Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem čerstvá,“ smála se velká bojovnice, která byla ve čtyřhře tenisovou spravedlností odměněna také za přístup k deblu. Přestože postupovala ve dvouhře, nenapadlo ji čtyřhru vzdát. „V hlavě jsem měla nastavené, že debla nevzdám. Nepřipouštěla jsem si, že mi bere síly,“ uvedla Strýcová.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments