Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zřejmě neopakovatelné dva týdny má za sebou Barbora Strýcová. Ve Wimbledonu se ve dvouhře dostala mezi nejlepší čtyři tenistky a v deblu dosáhla společně s Tchaiwankou Sie Šu-wej na svůj první grandslamový titul. Vítězství navíc českou tenistku katapultovalo na první místo světového žebříčku WTA ve čtyřhře.

„Je to jako sen. Je to nádhera. Jsem pyšná. Nevím, jestli se sem ještě za rok vrátím. Možná jsem Wimbledon hrála naposledy, a tak jsem si chtěla užít každou chviličku. Vyšlo to dokonale,“ jásala po posledním utkání Strýcová.
Česko-tchajwanský pár vstupoval do soutěže jako třetí nejvýše nasazená dvojice a do semifinále plnil roli favorita. V semifinále pak přetlačil i turnajové jedničky Babosovou s Mladenovicovou. Velká jízda se nezastavila ani ve finále, kde v cestě za celkovým triumfem stála Kanaďanka Dabrowská a Číňanka Sü I-fan.
„Když už jsme se dostaly do finále, nechtěly jsme přijít o možnost užít si přebírání vítězné trofeje. Bylo to hodně náročné. Podařilo se nám udržet psychiku na uzdě a to bylo klíčové,“ poznamenala Strýcová, kterou Wimbledon stál také hodně fyzických sil. „Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem čerstvá,“ smála se velká bojovnice, která byla ve čtyřhře tenisovou spravedlností odměněna také za přístup k deblu. Přestože postupovala ve dvouhře, nenapadlo ji čtyřhru vzdát. „V hlavě jsem měla nastavené, že debla nevzdám. Nepřipouštěla jsem si, že mi bere síly,“ uvedla Strýcová.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-