Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před jedenáctou hodinou dopoledne začaly hrát – a nedlouho po třinácté hodině odpolední už měly oba na kontě první zápasový triumf! Týmy chlapců i dívek České republiky na tenisovém mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově smetly své vstupní soupeře v opravdu kvapíkovém tempu ještě před dešťovou průtrží mračen.

Žáci ČR letos ovládli evropský šampionát, na tom probíhajícím celoplanetárním jsou nasazenými jedničkami. A svou roli v zahajovacím duelu základní skupiny A bezezbytku potvrdili proti Brazílii. Prostějovský Jakub Menšík přehrál po vyrovnanějším úvodním setu Lucase Andradeho Da Silvu 7:5, 6:0, Vojtěch Petr vzápětí nedal šanci Gustavu Tedescovi Dos Santosovi poměrem 6:2, 6:3. A už před čtyřhrou bylo výsledkově vymalováno, na čemž dílčí rezultát dvakrát 1:6 nemohl nic změnit.
„Brazilci sice nepatří mezi nasazené, ale rozhodně jsme je nepodceňovali. Na turnaji může překvapit kdokoliv a pro nás bylo hodně důležité vstoupit do něj úspěšně. Což se povedlo, kluci to zvládli výborně. Kuba se chvíli dostával do tempa, ale postupně dominoval, Vojta taky odvedl velice dobrý výkon. V dalších dnech nás čekají těžší bitvy,“ odtušil kapitán chlapeckého nároďáku Jiří Kulich.
České žákyně též patří k největším favoritkám domácího mistrovství coby nasazený tým číslo dva. Pondělní start šestidenní akce měly raketový, neboť ve skupině D nemilosrdně smetly Egypt. Nejprve Brenda Fruhvirtová za pouhých třiačtyřicet minut deklasovala Laylu Shoukry dvakrát 6:0, 6:0, načež Nikola Bartůňková vzdor počátečnímu trápení vypoklonkovala Jermine Sherif Mahmoud 7:5, 6:0. Tři kanáry ze čtyř vzájemných sad, to se hned tak nevidí, děvčata navíc přidala čtvrtý + pátý v závěrečném deblu!
„Je pravda, že papírově slabší Egypťanky byly na rozjezd asi ideálními soupeřkami. Potíže měla jen v úvodu Nikča, jinak holky prokázaly své tenisové kvality a ušetřily cenné síly do dalších důležitých zápasů v příštích dnech. Japonky i Korejky budou určitě mnohem nebezpečnější, musíme se připravit na tuhý boj,“ řekl kapitán národního výběru našich dívek Tomáš Josefus.
Rovněž úterní program 6. srpna začne v areálech TK Prostějov v Kostelecké i Sportovní ulici od 10.00 hodin.

WJTF 2019 – VÝSLEDKY 1. DNE
CHLAPCI
Základní skupina A
Česko (1) – Brazílie 2:1 (Menšík – Da Silva 7:5, 6:0, Petr – Dos Santos 6:2, 6:3, Menšík, Velik – Da Silva, Dos Santos 1:6, 1:6), Austrálie (7) – Rumunsko 2:1.
Základní skupina B
Japonsko (3) – Kanada 2:1, Francie (5) – Egypt 3:0.
Základní skupina C
Argentina (4) – Peru 2:1, Chorvatsko (8) – Čína 3:0.
Základní skupina D
USA (2) – Thajsko 3:0, Bulharsko (6) – Německo 2:1.
DÍVKY
Základní skupina A
Švýcarsko (1) – JAR 3:0, Brazílie (7) – Ukrajina 0:3.
Základní skupina B
Filipíny (4) – Venezuela 3:0, USA (8) – Čína 3:0.
Základní skupina C
Kanada (3) – Itálie 3:0, Řecko (5) – Srbsko 2:1.
Základní skupina D
Česko (2) – Egypt 3:0 (B. Fruhvirtová – Shoukry 6:0, 6:0, Bartůňková – Mahmoud 7:5, 6:0, Bartůňková, B. Fruhvirtová – Ibrahim, Mahmoud 6:0, 6:0), Japonsko (6) – Jižní Korea 2:1.


pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_1_results_boys.pdf

pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_1_results_girls.pdf

pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups_boys.pdf

pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups_girls.pdf


Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments