Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před jedenáctou hodinou dopoledne začaly hrát – a nedlouho po třinácté hodině odpolední už měly oba na kontě první zápasový triumf! Týmy chlapců i dívek České republiky na tenisovém mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově smetly své vstupní soupeře v opravdu kvapíkovém tempu ještě před dešťovou průtrží mračen.

Žáci ČR letos ovládli evropský šampionát, na tom probíhajícím celoplanetárním jsou nasazenými jedničkami. A svou roli v zahajovacím duelu základní skupiny A bezezbytku potvrdili proti Brazílii. Prostějovský Jakub Menšík přehrál po vyrovnanějším úvodním setu Lucase Andradeho Da Silvu 7:5, 6:0, Vojtěch Petr vzápětí nedal šanci Gustavu Tedescovi Dos Santosovi poměrem 6:2, 6:3. A už před čtyřhrou bylo výsledkově vymalováno, na čemž dílčí rezultát dvakrát 1:6 nemohl nic změnit.
„Brazilci sice nepatří mezi nasazené, ale rozhodně jsme je nepodceňovali. Na turnaji může překvapit kdokoliv a pro nás bylo hodně důležité vstoupit do něj úspěšně. Což se povedlo, kluci to zvládli výborně. Kuba se chvíli dostával do tempa, ale postupně dominoval, Vojta taky odvedl velice dobrý výkon. V dalších dnech nás čekají těžší bitvy,“ odtušil kapitán chlapeckého nároďáku Jiří Kulich.
České žákyně též patří k největším favoritkám domácího mistrovství coby nasazený tým číslo dva. Pondělní start šestidenní akce měly raketový, neboť ve skupině D nemilosrdně smetly Egypt. Nejprve Brenda Fruhvirtová za pouhých třiačtyřicet minut deklasovala Laylu Shoukry dvakrát 6:0, 6:0, načež Nikola Bartůňková vzdor počátečnímu trápení vypoklonkovala Jermine Sherif Mahmoud 7:5, 6:0. Tři kanáry ze čtyř vzájemných sad, to se hned tak nevidí, děvčata navíc přidala čtvrtý + pátý v závěrečném deblu!
„Je pravda, že papírově slabší Egypťanky byly na rozjezd asi ideálními soupeřkami. Potíže měla jen v úvodu Nikča, jinak holky prokázaly své tenisové kvality a ušetřily cenné síly do dalších důležitých zápasů v příštích dnech. Japonky i Korejky budou určitě mnohem nebezpečnější, musíme se připravit na tuhý boj,“ řekl kapitán národního výběru našich dívek Tomáš Josefus.
Rovněž úterní program 6. srpna začne v areálech TK Prostějov v Kostelecké i Sportovní ulici od 10.00 hodin.

WJTF 2019 – VÝSLEDKY 1. DNE
CHLAPCI
Základní skupina A
Česko (1) – Brazílie 2:1 (Menšík – Da Silva 7:5, 6:0, Petr – Dos Santos 6:2, 6:3, Menšík, Velik – Da Silva, Dos Santos 1:6, 1:6), Austrálie (7) – Rumunsko 2:1.
Základní skupina B
Japonsko (3) – Kanada 2:1, Francie (5) – Egypt 3:0.
Základní skupina C
Argentina (4) – Peru 2:1, Chorvatsko (8) – Čína 3:0.
Základní skupina D
USA (2) – Thajsko 3:0, Bulharsko (6) – Německo 2:1.
DÍVKY
Základní skupina A
Švýcarsko (1) – JAR 3:0, Brazílie (7) – Ukrajina 0:3.
Základní skupina B
Filipíny (4) – Venezuela 3:0, USA (8) – Čína 3:0.
Základní skupina C
Kanada (3) – Itálie 3:0, Řecko (5) – Srbsko 2:1.
Základní skupina D
Česko (2) – Egypt 3:0 (B. Fruhvirtová – Shoukry 6:0, 6:0, Bartůňková – Mahmoud 7:5, 6:0, Bartůňková, B. Fruhvirtová – Ibrahim, Mahmoud 6:0, 6:0), Japonsko (6) – Jižní Korea 2:1.


pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_1_results_boys.pdf

pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_1_results_girls.pdf

pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups_boys.pdf

pdf32_1_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups_girls.pdf


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments