Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Už to jede! Tenisové mistrovství světa družstev do 14 let otevřelo v pondělním dopoledni jako obvykle slavnostní zahájení, kdy na kurt číslo jedna v areálu TK AGROFERT Prostějov nastoupilo všech dvaatřicet zúčastněných týmů (šestnáct chlapeckých + šestnáct dívčích).

Veškeré aktéry šampionátu osobně přivítaly významné osobnosti: předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, primátor statutárního města Prostějov František Jura, prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, výkonná ředitelka Mezinárodní tenisové federace Helen McFetridge a ředitelka MS U14 Petra Černošková.
„Moje patnáctiletá dcera také hraje tenis a proto dobře vím, jak hrozně těžké je dostat se na tak špičkovou úroveň, kolik to stojí dřiny i odříkání. Zvítězit přitom může vždy pouze jeden, byť já bych to přál všem. Ať se přesto každému z vás maximálně daří a užívejte si svůj pobyt v České republice,“ řekl během úvodního projevu parlamentní lídr Radek Vondráček.
„Pro Prostějov je veliká čest, že už pojednadvacáté za sebou zde můžeme přivítat nejlepší světové tenisty mládežnické kategorie do čtrnácti let. Chci vám všem popřát co nejlepší sportovní formu a pokud budete mít trochu volného času, navštivte aspoň některá místa našeho krásného města. Hodně štěstí,“ připojil se ve svém proslovu prostějovský primátor František Jura.
Následovaly turnajové přísahy plejerky Jihoafrické republiky, kapitána žáků Austrálie a rovněž členky rozhodcovského sboru. Poté přistoupila k mikrofonu šéfka celého klání Petra Černošková a tradiční formulkou prohlásila 29. ITF World Junior Tennis Finals 2019 za oficiálně otevřené.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments