Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Loni z toho byla dvě stříbra. A letos? Oba reprezentační výběry České republiky jsou na tenisovém mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově už jen krůček od medailí! Svorně totiž zvládly své čtvrtfinálové duely, a to znovu dominantním způsobem. Jasno bylo opět už po dvouhrách o půl jedné odpoledne.

Zápas od zápasu se zatím zlepšují nejvýše nasazení chlapci ČR. Mezi elitní osmičkou v prvním kole play-off narazili na silnou Argentinu, které však nedali ani čuchnout. Vynikající formu zase potvrdil prostějovský Jakub Menšík tím, jak hladce přehrál Giuliana Furlottiho 6:3, 6:1. Na turnaji stále neztratil jediný set! Parťáka vzápětí napodobil Vojtěch Petr (na připojené fotografii), když coby týmová jednička smetl Nicolase Eliho působivě 6:1, 6:2.
„Argentinci patřili ke spolufavoritům šampionátu, a my jsme je takhle přejeli. Paráda! Před klukama smekám, oba zvládli své singly na jedničku. Postup do semifinále znamená velký úspěch, teď zkusíme ještě víc. Pokud navážeme na dnešní výkony, je v našich možnostech vyřadit i Francouze,“ svěřoval krásné pocity spokojený kapitán českých žáků Jiří Kulich.
Jen malou chvilku po jeho svěřencích slavily průnik do top kvarteta probíhajícího MS U14 rovněž dívky ČR. Ani ve čtvrtek proti nebezpečným Filipínám (nasazeným č. 4) sice nebyla do dvouhry vyslána lídryně kolektivu Linda Fruhvirtová, ovšem její kolegyně stejně neměly vážnější potíže. Mladší sestra Brenda Fruhvirtová zmuchlala Alexu Joy Milliam dvakrát 6:1, za čtyři své singly na Hané dosud přišla o pouhé čtyři gamy – neuvěřitelná převaha! Stejně jako o den dříve musela naopak vydřít druhou sadu Nikola Bartůňková, a to nad Alexandrou Eala znova úspěšně 6:2, 7:5. Ztratit set? Takový zážitek mladé Češky na letošní prostějovské antuce pořád neznají.
„Brenda tu zvládá svoje utkání znamenitě, v podstatě žádnou soupeřku zatím nepustila víc do hry. Nikča to má proti týmovým jedničkám těžší, ale taky si dokázala vždycky poradit včetně zvládnutí vypjatějších momentů. Dneska to bylo srovnatelné se včerejškem, opět příkladně zabrala ve druhém setu. Celkově holky spolehlivě plní roli favoritek, navíc máme ještě v záloze Lindu,“ rozebíral kapitán našich žákyň Tomáš Josefus před semifinálovou bitvou s vysoce kvalitními Kanaďankami.
I v pátek 9. srpna se v areálech TK Prostějov v Kostelecké a Sportovní ulici hraje od 10.00 hodin, vstup pro diváky je tradičně zdarma.

WJTF 2019 – VÝSLEDKY 4. DNE
CHLAPCI
Čtvrtfinále
Česko (1) – Argentina (4) 3:0 (Menšík – Furlotti 6:3, 6:1, Petr – Eli 6:1, 6:2, Menšík, Velik – Eli, Zeitune 1:6, 6:0, 10:6), Francie (5) – Bulharsko (6) 2:1, Chorvatsko (8) – Brazílie 2:1, USA (2) – Japonsko (3) 3:0.
O 9. až 16. místo
Rumunsko – Čína 2:0, Kanada – Thajsko 2:1, Austrálie (7) – Peru 1:2, Německo – Egypt 2:1.
DÍVKY
Čtvrtfinále
Švýcarsko (1) – Srbsko 2:1, Japonsko (6) – USA (8) 1:2, Kanada (3) – Ukrajina 2:1, Česko (2) – Filipíny 3:0 (4) (B. Fruhvirtová – Milliam 6:1, 6:1, Bartůňková – Eala 6:2, 7:5, L. Fruhvirtová, B. Fruhvirtová – Eala, Milliam 6:1, 6:2).
O 9. až 16. místo
Brazílie (7) – Itálie 0:3, Čína – Egypt 2:1, Řecko (5) – JAR 3:0, Jižní Korea – Venezuela 3:0.pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_09.08.19.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_4_results_boys.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_4_results_girls.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups__draws_boys.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups__draws_girls.pdf


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments