Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Loni z toho byla dvě stříbra. A letos? Oba reprezentační výběry České republiky jsou na tenisovém mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově už jen krůček od medailí! Svorně totiž zvládly své čtvrtfinálové duely, a to znovu dominantním způsobem. Jasno bylo opět už po dvouhrách o půl jedné odpoledne.

Zápas od zápasu se zatím zlepšují nejvýše nasazení chlapci ČR. Mezi elitní osmičkou v prvním kole play-off narazili na silnou Argentinu, které však nedali ani čuchnout. Vynikající formu zase potvrdil prostějovský Jakub Menšík tím, jak hladce přehrál Giuliana Furlottiho 6:3, 6:1. Na turnaji stále neztratil jediný set! Parťáka vzápětí napodobil Vojtěch Petr (na připojené fotografii), když coby týmová jednička smetl Nicolase Eliho působivě 6:1, 6:2.
„Argentinci patřili ke spolufavoritům šampionátu, a my jsme je takhle přejeli. Paráda! Před klukama smekám, oba zvládli své singly na jedničku. Postup do semifinále znamená velký úspěch, teď zkusíme ještě víc. Pokud navážeme na dnešní výkony, je v našich možnostech vyřadit i Francouze,“ svěřoval krásné pocity spokojený kapitán českých žáků Jiří Kulich.
Jen malou chvilku po jeho svěřencích slavily průnik do top kvarteta probíhajícího MS U14 rovněž dívky ČR. Ani ve čtvrtek proti nebezpečným Filipínám (nasazeným č. 4) sice nebyla do dvouhry vyslána lídryně kolektivu Linda Fruhvirtová, ovšem její kolegyně stejně neměly vážnější potíže. Mladší sestra Brenda Fruhvirtová zmuchlala Alexu Joy Milliam dvakrát 6:1, za čtyři své singly na Hané dosud přišla o pouhé čtyři gamy – neuvěřitelná převaha! Stejně jako o den dříve musela naopak vydřít druhou sadu Nikola Bartůňková, a to nad Alexandrou Eala znova úspěšně 6:2, 7:5. Ztratit set? Takový zážitek mladé Češky na letošní prostějovské antuce pořád neznají.
„Brenda tu zvládá svoje utkání znamenitě, v podstatě žádnou soupeřku zatím nepustila víc do hry. Nikča to má proti týmovým jedničkám těžší, ale taky si dokázala vždycky poradit včetně zvládnutí vypjatějších momentů. Dneska to bylo srovnatelné se včerejškem, opět příkladně zabrala ve druhém setu. Celkově holky spolehlivě plní roli favoritek, navíc máme ještě v záloze Lindu,“ rozebíral kapitán našich žákyň Tomáš Josefus před semifinálovou bitvou s vysoce kvalitními Kanaďankami.
I v pátek 9. srpna se v areálech TK Prostějov v Kostelecké a Sportovní ulici hraje od 10.00 hodin, vstup pro diváky je tradičně zdarma.

WJTF 2019 – VÝSLEDKY 4. DNE
CHLAPCI
Čtvrtfinále
Česko (1) – Argentina (4) 3:0 (Menšík – Furlotti 6:3, 6:1, Petr – Eli 6:1, 6:2, Menšík, Velik – Eli, Zeitune 1:6, 6:0, 10:6), Francie (5) – Bulharsko (6) 2:1, Chorvatsko (8) – Brazílie 2:1, USA (2) – Japonsko (3) 3:0.
O 9. až 16. místo
Rumunsko – Čína 2:0, Kanada – Thajsko 2:1, Austrálie (7) – Peru 1:2, Německo – Egypt 2:1.
DÍVKY
Čtvrtfinále
Švýcarsko (1) – Srbsko 2:1, Japonsko (6) – USA (8) 1:2, Kanada (3) – Ukrajina 2:1, Česko (2) – Filipíny 3:0 (4) (B. Fruhvirtová – Milliam 6:1, 6:1, Bartůňková – Eala 6:2, 7:5, L. Fruhvirtová, B. Fruhvirtová – Eala, Milliam 6:1, 6:2).
O 9. až 16. místo
Brazílie (7) – Itálie 0:3, Čína – Egypt 2:1, Řecko (5) – JAR 3:0, Jižní Korea – Venezuela 3:0.pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_09.08.19.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_4_results_boys.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_4_results_girls.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups__draws_boys.pdf

pdf32_4_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups__draws_girls.pdf


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments