Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Reálná naděje, že by poprvé v téměř třicetileté historii ITF World Junior Tennis Finals mohly toto mistrovství světa družstev U14 současně vyhrát žáci i žákyně České republiky, se letos už nenaplní. Přesto jedna šance, aby prestižní zlato zůstalo v tuzemsku, nadále trvá.

Mladé tenistky ČR totiž v semifinále šampionátu na domácích kurtech TK AGROFERT Prostějov přemohly mocně vzdorující Kanadu 2:1. V úvodní dvouhře zůstala Brenda Fruhvirtová věrna své špičkové formě na Hané a povodila si Kaylu Cross famózně 6:3, 6:1. Ve druhém singlu Nikoly Bartůňkové proti Victorii Mboko však přes dobrý start přišla nejen první ztracená sada týmu na turnaji, ale posléze i prohraný duel 6:4, 3:6, 2:6.
Tím pádem musel o postupujícím rozhodnout závěrečný debl, který byl dlouho naprosto vyrovnaný i maximálně dramatický. Leč sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy (na připojené fotografii) nelehkou situaci ustály, aby zvládnutím špičkové přestřelky 7:6, 6:3 poslaly národní trikolóru do sobotního finále proti USA (od 10.00 hodin).
„Kanaďanky jsou velice silné, což potvrdily. Jejich jednička skvěle otočila druhý singl, hodně těžké nám to udělaly i ve čtyřhře. Pořád jsem ale holkám naprosto věřil, že prodají své schopnosti a ukážou jak větší tenisovou kvalitu, tak pevné nervy. Což se přesně stalo. Teď zbývá poslední krok ke splnění našeho jediného cíle – získat titul. Loňskému mančaftu to těsně nevyšlo, my to, pevně věřím, dokážeme,“ prohlásil odhodlaně kapitán talentovaných Češek Tomáš Josefus.
Chlapci ČR museli naopak překousnout smutek ze semifinálového vyřazení. S Francií sice svedli zcela rovnocennou bitvu, ovšem obě dvouhry o fous prohráli. Jakub Menšík nedotáhl slibně rozjeté střetnutí proti Gabrielovi Debru, ve druhém setu ztratil vedení a nakonec padl 6:3, 5:7, 1:6. Prostějovský plejer tím zaváhal prvně během aktuálního MS. Podobně bolestně podlehl Vojtěch Petr, když s Antoinem Ghibaudem v soudném třetím setu vyrovnal z 2:5 na 5:5 včetně odvrácení jednoho mečbolu, druhý zažehnal za stavu 5:6. Jenže vzápětí porážka stejně nastala a nejvýše nasazení Češi se tak musí spokojit se zápasem o třetí místo proti Chorvatsku.
„S Francouzi jsme na podobné herní úrovni, rozhodovaly maličkosti. Které v klíčových momentech zvládli trochu lépe oni. Přesto klukům nemám co vytknout, bojovali ze všech sil. Chyběl kousek a tak to na světovém šampionátu v utkáních o medaile chodí. Účast mezi elitní čtyřkou přesto považuji za velký úspěch, jenž můžeme stvrdit ziskem bronzu. Samozřejmě se o něj porveme na maximum,“ burcoval kapitán našich žáků Jiří Kulich.

WJTF 2019 – VÝSLEDKY 5. DNE
CHLAPCI
Semifinále
Česko (1) – Francie (5) 1:2 (Menšík – Debru 6:3, 5:7, 1:6, Petr – Ghibaudo 3:6, 6:1, 5:7, Menšík, Velik – Debru, Pires 6:2, 7:5), USA (2) – Chorvatsko (8) 2:1 (Basavareddy – Jurina 6:4, 4:6, 6:3, Kang – Prizmic 2:6, 7:5, 0:6, Basavareddy, Kang – Jurina, Prizmic 6:2, 6:2).
O 5. až 8. místo
Argentina (4) – Bulharsko (6) 0:3, Japonsko (3) – Brazílie 2:1.
O 9. až 12. místo
Rumunsko – Kanada 2:0, Německo – Peru 3:0.
O 13. až 16. místo
Čína – Thajsko 1:2, Austrálie (7) – Egypt 3:0.
DÍVKY
Semifinále
Švýcarsko (1) – USA (8) 1:2 (Kozakova – Driscoll 6:4, 7:5, Naef – Ngounoue 3:6, 2:6, Kozakova, Naef – Driscoll, Ngounoue 6:7, 1:6), Česko (2) – Kanada (3) 2:1 (B. Fruhvirtová – Cross 6:3, 6:1, Bartůňková – Mboko 6:4, 3:6, 2:6, L. Fruhvirtová, B. Fruhvirtová – Cross, Mboko 7:6, 6:3).
O 5. až 8. místo
Japonsko (6) – Srbsko 2:0, Filipíny (4) – Ukrajina 3:0.
O 9. až 12. místo
Čína – Itálie 2:1, Řecko (5) – Jižní Korea 1:2.
O 13. až 16. místo
Brazílie (7) – Egypt 0:3, Venezuela – JAR 2:1.

pdf32_05_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_5_results_boys.pdf

pdf32_05_2019_itf_world_junior_tennis_finals_day_5_results_girls_copy.pdf

pdf32_05_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups__draws_girls.pdf

pdf32_05_2019_itf_world_junior_tennis_finals_groups__draws_boys.pdf


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments